Zmiana wymagań na wyższe poziomy

Jakiś czas temu straciłem poziom 3 na forum - nie udzielałem się, więc dopadła mnie selekcja naturalna. Dzisiaj poprosiłem jednego z moderatorów o rzucenie przyjacielskim okiem, co mi brakuje do odzyskania uprawnień. Dostałem taki screen:

Wyświetlone Tematy i Przeczytane Wpisy jestem w stanie zrozumieć, polega to badaniu aktywności i zachęceniu do wypowiedzenia się - normalne. Nie ogarniam jednak co stoi za motywacją w postaci wartości o nazwie Lajki dane.

Kacper, czemu Ty robisz problem z niczego?

No nie do końca problem w powietrza. Zauważcie że to jest zmuszane użytkownika do polubienia danej treści, nawet, jeżeli mu się to podoba czy nie.

Załóżmy że ja przez ten okres się wypowiadałem, ale polubiłem na tyle mało treści, że straciłem rangę. Dlaczego? Ponieważ mi się większość treści nie spodobała, nie uznałem że jest na tyle treściwa by dać to serduszko, jak niektórzy to robią nagminnie, byle by statystyki się zgadzały.

obraz
Przykład powiadomień pewnego użytkownika

Osobiście to uważam za przykład patologicznego zachowania w Internecie, ponieważ zmusza do spamu, a jak wiadomo - z spamem się tutaj walczy, m.in. poprzez oflagowywanie wpisów.

obraz
Przykład oflagowanego wpisu

Dlatego więc, wnoszę o zniesienie tego kryterium z powodów podanych wyżej.

Jestem za nadaniem koledze grupy LVL 3

Nie chodzi o nadanie mi manualne, bo z tym sobie poradzę. Ba, nawet jestem za zwiększeniem wymogów. Problemem jest to automatyczne kryterium, co można traktować w kategorii kuriozum.

Według mnie “wbitego” poziomu nie powinni odbierać.

Dlaczego niby? To jak ze stanowiskiem - nie jesteś efektywny to odpadasz. Społeczność dzięki temu sama siebie kontroluje.

Nadawanie lajków jest jedną z aktywności którą warto nadawać, aby honorować wpisy wartościowe, zawsze można przestać grymasić, moim zdaniem nie zmusza to użytkowników, bo użytkownik z TL2 nie jest ograniczany w możliwościach strony, a TL3 jest przeznaczony dla osób aktywnych w różny sposób, również lajkami.

Uważam, że takie rozwiązanie jest dobre, grymaszenie w taki sposób, że nie podobają Ci się treści tworzone przez użytkowników sugeruje, że że w zasadzie ta zawartość jest słaba, więc forum nie przemawia do Ciebie, więc nie jest ono miejscem dla Ciebie :thonking:

Wysuwasz zbyt pochopne wnioski, tak jakbyś mnie traktował jak szkodnika. Po prostu może być taki okres że nic nie będzie ciekawego. To jak z cyklem koniunkturalnym. Mamy wzrost i mamy spadek - naturalna kolej rzeczy.

Każdy ma swoje zdanie :stuck_out_tongue:.

No okej, ale nawet na Discordzie zostało wyjaśnione, że ranga zwie się Regularny, co nazwa tłumaczy sama za siebie - jest ona dla aktywnych osób. Więc jeżeli ją straciłem to tylko z tego powodu, że po prostu nie mogłem się udzielać z nieznanych ogółowi problemów.

Mechanika Discourse wymaga lajków do sprawniejszego działania.

Dobrym przykładem jest rozsyłany mail z aktywnością od ostatniej wizyty, lajki są używane do selekcji treści która ma trafić do takiego maila.

Obecne wymagania jak dla mnie są okej, nie są potrzebne modyfikacje gdyż może to więcej popsuć trochę rzeczy.

Dzięki za wyjaśnienia.