Zapowiedź oferty KVM PL UpRyze

Ze względu na pojawienie się nowego sprzętu w OVH:

Specyfikacja

Podaje wstępną ofertę UpRyze która bazuje na GAME-1 64 GB RAM PL czyli:

CPU AMD Ryzen 5 3600X - 6c/ 12t - 3.8GHz/ 4.4GHz
RAM 64 GB DDR4 ECC 2666MHz
Dysk 2x500 GB SSD NVMe

Pakiety

Nazwa/RAM vCPU Dysk NVMe Cena za miesiąc
2 GB 1 25 GB 29,90 PLN
3 GB 1 35 GB 44,90 PLN
4 GB 2 50 GB 59,90 PLN
6 GB 2 75 GB 89,90 PLN
8 GB 3 100 GB 119,90 PLN
12 GB 3 150 GB 179,90 PLN
16 GB 4 200 GB 239,90 PLN

Planujemy sprzedaż tych pakietów na koniec stycznia / początek lutego 2020.
Jeśli coś miałoby się zmienić, zedytuje ten post lub dam wam znać w następnych.

24lajki

W jaki sposób wyliczane są ceny? Jak to jest że ryżeny są droższe mimo że (chyba) stawiane byłyby na tańszej maszynie niż obecne PLki od niebieskich? Czy jest jakiś inny powód? :thonking:

6lajków

Dlaczego jest tak drogo? Dlaczego dostajemy tyle samo rdzeniuf co intel? Przecież nowy procesor da nam WINCEJ RDZENIUF

1lajk

Nowszy sprzęt jest droższy, zerknij dokładnie.
Dodatkowo cena PL była cały czas niższa niż chcieliśmy aby być bardziej zbliżona do cen oferty OVZ. Zbliżone ceny ułatwiały migracje naszym klientom.
W tej nowej wrócimy do standardowych cen, w zasadzie bardzo podobnych do starszej oferty game bez plusa która była tworzona w oparciu o serwery z 32GB RAM.

Zagęszczenie VM na węzłach PL jest wyższe.
Więcej rdzeni pomoże w podbramkowych sytuacjach.
Możemy dać więcej vCPU ale wtedy musimy usunąć pakiet 2GB RAM który ma dobre wzięcie i brak odpowiednika FR.
Jak widać nie ma idealnego rozwiązania.

2lajki

A ja proponowałbym właśnie w przypadku UpRyze niewprowadzanie pakietu 2GB RAM. Od tego pakietu zostałby obecny PL Game, a UpRyze skupiłoby się na cena/wydajność na polskiej lokalizacji. Jak dla mnie, kto potrzebowałby małego VPSa zostałby na PL Game z Intelem, a kto chce wysoką wydajność z niską ceną w polskiej lokalizacji wybrałby właśnie UpRyze. :slight_smile:

12lajków

Nowa konfiguracja jest droższa lecz, różnica jest niewielka i posiada dyski o większej pojemności możliwość dołożenia ramu(game 1 - 32 razem 64, game 2 - 64 razem 128) oraz 2 dodatkowe rdzenie i 4 wątki w przeciwieństwie do konfiguracji z I7 7700k więc niewielka różnica może przełożyć się na większą ilość na NODE.

image
Cena jest zla

Ten pakiet jest idealny do serwerów głosowych i musi zostać.

Odnośnie sprzętu GAME-2 to nie jest obecnie dostępny w Polsce więc nie mogę na jego podstawie obecnie tworzyć oferty.
Priorytet ma oferta PL gdyż nie możemy obecnie dostawić nowych węzłów bez zmiany w ofercie.
Na FR mamy jeszcze trochę zapasu.
Jeśli będzie nowa oferta FR to damy znać ale to temat na osobny wątek.

To może osobne węzły na same VPSy po 2 GB RAM :thinking: XD

1lajk

Nie, wtedy nadsprzedaż będzie zbyt duża i to negatywnie wpłynie na wydajność.

1lajk

Jest możliwość zapisania się już? Na dniach kończy mi się VPS, i chciałbym przeskoczyć od razu UpRyze. Przy okazji, jeżeli bym chciał przenieść IP z obecnego GAME-PL na UpRyze, to byłaby taka możliwość?

Wątpię by była możliwość “zapisywania się” xD Ale jakby była to ja już pierwszy pisałem ticketa w sprawie UpRyze więc nie wpychaj się w kolejkę :stuck_out_tongue: Jestem ciekawy czy minecraft będzie lepiej chodził na UpRyze :smiley:

1lajk

Gdy tylko będzie można je zakupić to poinformuję w tym wątku.
Z zapisami jest trochę za dużo roboty, będą po prostu dostępne w formularzu zamówień.

8lajków

Coś wiadomo kiedy nowa oferta będzie dostępna? :yum:

2lajki

Póki co musimy to przesunąć na ~koniec lutego.
Jak tylko spełnimy zależności to dam znać.

3lajki

Czekamy więc niecierpliwie :cowboy_hat_face:

4lajki

Tu masz swoją odpowiedź.

przepraszam ,nie widziałem

Przecież nic się nie stało :slight_smile:

Jakieś postępy? :smiley:
// chyba głupie pytanie bo widzę że OVH już zablokowała możliwość zamawiania serwerów Ryzen w polskiej lokalizacji :thinking:

1lajk