Zaplanowane prace techniczne 2018.11

Do tej pory pisaliśmy o wykonanych już zmianach technicznych, jednak aby ulepszyć naszą transparentność oraz usprawnić kontakt z klientami, konieczne jest udostępnianie Wam niezbędnych informacji odpowiednio wcześniej. :slight_smile: Zwłaszcza że niektóre z prac technicznych wymagają dłuższej niedostępności lub modyfikacji usług.

Informacje będą pojawiać się co tydzień, tak jak będziemy na bieżąco planować wszelkie zmiany.

06.11 - 11.11

07.11. - 09.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n46.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła zmianie ulegną adresy IP wszystkich usług.

08.11. 11:00 - 13:00

Aktualizacja forum, co może spowodować jego niedostępność (15-30 minut)

09.11. - 11.11. godziny wieczorne (po 22:00)

Migracja usług zlokalizowanych na n63.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła KVM (GAME-2); adres IP usługi zmieni się dla jednego klienta z którym skontaktujemy się wcześniej.

fajnie by było gdybyście podawali klientom nowe adresy IP szybciej niż w momencie migracji - wtedy można przekierować już domeny itp.

jak w tamtym tygodniu mój VPS był przenoszony, to dowiedziałem się 30 minut przed i nie miałem jak ani zgrać najważniejszych plików, ani odpowiednio szybciej przygotować swoich użytkowników na przerwę techniczną.

Dzięki za opinię.

Rozumiemy że może to być utrudnieniem, ostatnio mieliśmy solidny problem z czasem aby się ze wszystkim wyrobić, stąd też mały problem z komunikacją.

Częścią rozwiązania które wypracowujemy jest tworzenie wątków z tego cyklu które będą linkowane w treściach mailów do klientów wysyłane z wyprzedzeniem na wypadek takich zdarzeń.

Dążymy do jak najlepszych procedur, niestety wszystko trwa i staramy się wszystko robić za każdym razem trochę lepiej, dzięki za wyrozumiałość :slight_smile:

12.11. - 18.11.

14.11 - 15.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n32.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła adresy IP usług nie ulegną zmianie.

16.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n17.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła zmianie ulegną adresy IP (prawie) wszystkich usług, z jednym wyjątkiem. Nowe adresy IP zostaną podane wcześniej drogą mailową.

19.11. - 25.11.

Obecnie mogę zapowiedzieć prawdopodobną migrację usług zlokalizowanych na węzłach n6.lvlup.pro oraz n21.lvlup.pro, jednak w pełni wyklaruje się to w momencie wycofania n17. Jeśli czasowo wszystko się rozegra jak planuję, wtedy umieszczę tutaj odpowiednią informację z potwierdzeniem migracji oraz roześlę maile :slight_smile:

19.11. - 25.11.

20.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n6.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła adresy IP usług nie ulegną zmianie.

21.11. 11:00 - 13:00

Aktualizacja forum, co może spowodować jego niedostępność przez około 20 minut.

22.11. - 23.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n21.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła zmianie ulegną adresy IP (prawie) wszystkich usług, z jednym wyjątkiem. Nowe adresy IP zostaną podane wcześniej drogą mailową.

26.11. - 30.11.

W następny poniedziałek (26.11.) najprawdopodobniej zostaną przemigrowane usługi zlokalizowane na n49. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek.

Niestety miałam lekki poślizg z n21, dopadł mnie piątek. :neutral_face:

Poniżej informacje odnośnie następnego tygodnia.

26.11. - 30.11.

26.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n49.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła zmianie ulegną adresy IP wszystkich usług. Nowe adresy IP zostaną podane wcześniej drogą mailową.

29.11. - 30.11.

Migracja usług zlokalizowanych na n22.lvlup.pro ze względu na wycofanie węzła (oferta OpenVZ); w przypadku tego węzła adresy IP usług nie ulegną zmianie.