Zablokowany VPS przez kolege

vps
Tagi: #<Tag:0x00007f14a09e8570>

Witam mam problem kolega chciał zrobić drugiemu koledze tak jakby subkonto czyli konto z ograniczonym dostępem niestety zablokował konto root i wszystkie czy możecie mi odzyskać typ VPS: KVM. Piszę tutaj, może ktos szybciej odpisze w pomocy czekam już długo na odp

dodam ze nie chce reinstalki, bo mam tam ciekawe pliki których nie chcę utracić

Pozostaje napisanie do SystemZ, żeby dodał obraz live Knoppix http://www.knoppix.org i postępować według tego poradnika https://linuxiarze.pl/hasla_linux/#linux-haslo-root-inne i wydaje mi się, że przez chroot można wykonywać komendy tak, jakbyśmy wykonywali je na tamtym koncie (nie miałem okazji sprawdzać i odpukać, żeby tak się stało XD jedynie zmianę hasła testowałem jak na swoim pc zapomniałem hasło do konta XD)

Tak się kończy dawanie dostępu osobom trzecim. Nie będę strzępić klawiatury, bo i tak zaraz jeszcze przeczytam jaka to be jestem bo poradę odnośnie bezpieczeństwa w internetach daję :smiley:

Sprawa typowo zgłoszeniowa, na forum nikt raczej z tym nie pomoże. Pozostaje interwencja admina.

PS. Dlaczego nie reinstall? Naprawdę nikt nie robi backupów? Teraz byś się nie musiał martwić, orasz obecnego VPS i na odświeżonego wrzucasz kopię.

Nie każdego stać na zakupienie sobie przestrzeni w chmurze na backupy, a np. na dysku (pc) może nie mieć miejsca ;>

Ta, z miejsca najepiej mnie zgnoić bo mu hasło podałem on tego celowo nie zrobił robiliśmy kolejne konto do vps z ograniczonym dostępem i on jakoś zablokował wystarczy zmienić uprawnienie do folderu bin na 777
Chyba celowo nie zrobił bo płaci ze mną z a tego vps wiec słabo trochę jak by płacił i zniszczył. …

Jeszcze gdyby ktoś odpisywal w pomocy…

Na odpowiedź na zgłoszenie musisz czekać do 48 godzin od zgłoszenia.

W teorii niedawno chciałem kupić dodatkowy adres IP czekam 4 dzień :slight_smile:

48 godzin powiadasz…

Nieciekawie to wygląda, ale dalej lepiej niż na OVH :]

Możesz przez panel wczytać jakiś livecd z internetu i zamontować dysk w odpowiedniej przestrzeni dyskowej.

Przez proxmox dokładniej, GParted chyba to mu umożliwi - na Internecie jest pewnie poradnik jak sobie z takim problemem poradzić :stuck_out_tongue:

mógłby ktos mnie poinstruować co dokładnie zrobić w proxmox’ie ?

bede bardzo wdzieczny za pomoc, bo ten nasz kochany support lvlupa chyba ma wakacje

Mniej więcej tak jak opisano tutaj w metodzie 2:

https://pve.proxmox.com/wiki/Root_Password_Reset#Method_2

Dzięki, ze staracie się mi pomóc, lecz ja w proxmox jestem nowy o co common z LiveCD mógłby ktos to tak bardziej ujmę to “kroczek po kroczku” powiedział będę bardzo wdzięczny, a nie chcę tak sam na strzelanki leciec moze to moze tamto, bo jeszcze bardziej moge pogorszyc sytuacje w przeciwienstwie do zamierzonych skutków

Prosiłbym nie obrażać, wracając ticket napisałem i nie uwierzycie Pan Michał zaczął odpisywać. A temat dałem tutaj, bo w tickecie nie było odp aż po dzis dzień i idąc tym tropem postanowiłem tu napisać, bo może ingerencja pana Michała jest zbędna, więc takowa odzywka nie wiem czy miała sens.

@Flyspeak nikt tutaj poza tobą nie krzyczy. Prosiłbym o zaprzestanie nękania użytkowników :>

Ja bym preferował wprowadzenie filtrów gdy się napisze k… to ocenzuruje albo nie bd można wysłać wiadomości, bo przyjdzie taki jeden cham z drugim i bezpodstawnie przyklei kilka epitetów