Wybór vps pod serwer minecraft

Tagi: #<Tag:0x00007f15ada9e948> #<Tag:0x00007f15ada9e768>

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy warto wybrać 15GB RAM UpRyze Turbo pod serwer minecraft na około 200 osób przy dobrej optymalizacji plików, czy może polecacie Państwo coś innego? Zaobserwowałem, iż UpRyze Turbo to pakiety z dedykowanymi wątkami CPU, co uwazam za dosc potrzebne. Wczesniej prowadzac serwer korzystalem bezposrednio z OVH GAME, aczkolwiek ceny sa nieco wyzsze i trzeba zamiescic oplate instalacyjna. Budzet jaki posiadam to + - 200 złoty.

za takie pieniądze kup dedyka na https://skynode.eu

Czy mógłbyś jakoś uargumentować czemu polecasz ten hosting? Zależy mi na ochronie przed atakami, a patrzac na opinie srednio to u nich wyglada. Dziwi mnie tez fakt, ze ceny sa duzo nizsze niz w przypadku OVH GAME.

właśnie przez brak antyddosa, tutaj różnie wygląda ze stealem i wydajnością. Jeżeli potrzebujesz super anty ddosa no to zostaje ci lvlup albo ovh

Przy czym jeśli chodzi o ten AntyDDoS z OVH, to tylko ich serwer dedykowany, a nie te ich VPS. Ta ochrona się różni.

Generalnie pakiet VPS Turbo będzie dobry. Jeśli chcesz kombinować, to można na boku odkupić od kogoś wpln z lvlup za 60% ceny i wtedy kupisz sobie pakiet Turbo PL 30 GB, który jest no dosyć mocny. (A z kodem rabatowym timoproject.pl jeszcze dodatkowe 10% zniżki na zakup :nosacz:)

Są też osoby wykorzystujące inne rozwiązanie. Kupić gdzieś tanio serwer dedykowany bez ochrony, a ruch przepuścić przez tańszy VPS z lvlup. Będzie stanowił on wtedy swojego rodzaju tarczę. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, a na pewno lepsze niż wystawianie na zewnątrz serwera podatnego na niedostępność spowodowaną jednym niezadowolonym graczem :wink:

Warto się też upewnić, czy zoptymalizowałeś wszystko, co się dało. Przy nowszych wersjach każdy element się liczy. Polecam rozbudowany poradnik:

2 polubienia

Z optymalizacją problemu nie mam, uważasz że dobrym rozwiązaniem byłoby postawienie bungee na upryze, natomiast tryb oraz lobby zalozmy na dedyku z skynode?

Skynode ma problemy z siecią, a właściwie z jej brakiem raczej odradzam, no chyba że lubisz kupować tonę serwerów…
Lepiej doinwestować w dedyka od Hetznera

3 polubienia

SkyNode również nie znam, aczkolwiek sporo wiekszych serwerów wykorzystuje pod serwery dedykowane niemieckiego Hetznera.

2 polubienia

22GB RAM UpRyze Turbo chyba również by dało radę, prawda?

Tam są tylko 3 wątki procesora, nie wiem czy będzie to wystarczające. Ale zawsze w razie potrzeby można powiększyć pakiet.

Co do rozwiązania Hetzner+Upryze, na pewno będzie droższe. Trzeba liczyć 250 zł za serwer dedykowany plus 50 zł za Upryze. Z tym, że masz wtedy do dyspozycji dużo większą moc obliczeniową.

Na twoim miejscu, najpierw spróbowałbym z samym VPS. Jeśli faktycznie nie będzie wystarczał, to możesz się przenieść. Jednak serwer dedykowany od razu wiąże się z opłatą instalacyjną.

3 polubienia

Tak jak somsiady :nosacz: u góry napisali, skynode ma wielkie problemy z łączem.

Potwierdzam, na ogół odradzam każdemu. :slight_smile: