Wybór pakietu pod następujące usługi

Witam, jaki pakiet Państwo rekomendują pod następujące usługi: skromna strona www + forum na silniku invision community, ts3, bungeecord (60-70 osób), bez serwerów mc na spigot/bukkit i bazy danych. Bungeecord miałby kilkanaście pluginów, m.i.n.: skinrestorer, coś na MOTD i logowanie. Mogą Państwo rekomendować oferty PL i FR. Z góry dziękuję za każdą, adekwatną do tematu odpowiedź.

Myślę, że na start możesz uderzyć w najtańszy serwer z PL, zawsze możesz podnieść konfigurację na wyższy pakiet.

1 wątek to za mało na to wszystko, lepiej poradzi sobie PL 8gb. Nie zalecam korzystać z bungeecorda, jest bardzo zasobożerny i mało bezpieczny. Aktualnie najlepszym silnikiem proxy jest Velocity. Ze spigota i craftbukkita też odradzam korzystać, są to najgorsze silniki serwera Minecraft pod każdym względem. Najlepszy aktualnie jest Purpur.

1 polubienie

Lepiej nie, wolałbym mieć wcześniej konkrety, bo nie chcę klapy przy starcie, z powodu niewyrabiania forka bungeecorda.

Jeżeli spodziewasz się dużego ruchu no to pakiet 8GB z 2vCore się nada :wink:

Właśnie też tak myślałem, że za mało, co do bungee, to używam forka (aegisa) osobiście jestem zadowolony, połatany na eleganckości i zabezpieczony przez atakami botów. Tak wiem, na tym forum wiele osób ma złe zdanie o nim, nie chcę go reklamować i zachwalać jaki jest fajny, ale po prostu wolałem doprecyzować, że bugami się nie przejmuję, co do silnika spigot/bukkit, to napisałem tak o dla zrozumienia, że żadnych typowo mc-owych serwerów tam trzymać nie będę, tylko samo proxy.

Jeszcze się tak z czystej ciekawości dopytam: Czy alternatywą dla PL 8GB, 2vcore, może być FR 8GB, 2vcore? Mi osobiście się wydaje, że tak, szybkość wątków w takim wypadku chyba dużej różnicy nie zrobi, a co do pingu, to jeśli chodzi o Francję to w mc dużej roli to moim zdaniem nie gra.

PL:

• dyski NVMe
  • dostęp do prefirewalla
  • możliwość stałej mitygacji
  • wydajniejszy procesor
  • niższy ping (z reguły od 20-30 ms mniej)
  • więcej dysku

Możesz próbować, migracja z FR → PL jest możliwa, dodatkowo obecnie trwa kusząca promocja

Uważam, że 8GB UpRyze PL powinien wystarczyć.

Nie miałem do czynienia z Velocity dotychczas i zaciekawiło mnie to. Rozumiem, że jest wolny od bolączek zwykłego (nie forkowanego) BungeeCorda czyli podatności na przeróżne exploity? Korzystasz z tego na aktywnie działającym serwerze z większą ilością graczy, jak zużycie zasobów?

Dałeś się oscamować, aegis to kod w 100% kradziony z botfiltera i innych forków bungeecorda. Jest też stworzony przez osobę aktywnie niszczącą i ddosującą serwery oraz wymaga uprawnień roota do uruchomienia, więc założę się, że jest zawirusowany. Velocity z botsentry działa dużo lepiej i jest całkowicie bezpieczny.

Sam z niego aktualnie nie korzystam, ponieważ nie posiadam serwera. W moich testach zjadał 2x mniej procesora niż waterfall. Wszystkie nowe exploity crashujące są naprawiane w chwilę i nie pojawiają się tak często jak w przypadku bungeecorda. Velocity jest też domyślnie zabezpieczony przed uuid spoofingiem, bez potrzeby konfigurowania firewalla.