Wsparcie Edge na www.lvlup.pro

Tagi: #<Tag:0x00007f8df7b254a8> #<Tag:0x00007f8df7b253e0>

Strona główna (https://lvlup.pro) nie chce się wczytywać na przeglądarcę Microsoft Edge. Nie pomagają rozwiązania typu wyczyszczenie historii, plików tymczasowych czy czegokolwiek (Próbowałem wejść na stronę z trybu incognito, sytuacja jest taka sama). Nawet instalowałem na VirtualBox’ie Windowsa 10 i sytuacja też jest taka sama. Załączam poniżej zrzuty ekranu.

Strona lvlup.pro na przeglądarce Microsoft Edge:

Informacje zwrócone przez konsolę JS w przeglądarce:

PS: Adblocka i wszelkie rozszerzenia wyłączałem/usuwałem i też nie pomogło.

Wygląda na to że ta przeglądarka nie jest wspierana, podobny wątek już powstał:

Pojawiła się też odpowiedź, a sprawa jest w toku.

Rozumiem, dzięki za odpowiedź.

Jeżeli mniej popularne przeglądarki nie będą wspierane przez firmę to firma będzie zyskiwać trochę mniej klientów. Użytkownik który będzie szukał w google’ach dobrych VPSów i natrafi się na stronę LVLUP a korzysta np. z wyżej wymienionego Edge’a to użytkownik po prostu zamknie stronę i nie będzie instalował np. chrome aby zobaczyć jedną stronę główną. (Trzeba wziąć poprawkę na to że jest jakiś procent osób korzystających z tych mniej popularnych przeglądarek).

Niedługo Edge to będzie Chrome by MS, więc :harold:

1lajk

Edge to wymysł $MS to żadna topowa przeglądarka, na miejscu $MS dałbym użytkownikom wybór przy instalacji z czego ( jakiej przeglądarki ) chce korzystać…

a osobiście znam ludzi którzy mają kilka przeglądarek miedzy innymi a takie okoliczności i nie tylko…

Teraz sobie pomyślałem, co strona www.lvlup.pro pokazuje:

• informację “oferujemy VPS KVM” - tekst
  • argumenty, dlaczego my - tekst
  • zajawki wpisów z forum - tekst
  • obrazki dekoracyjne - obrazki
  • konkretną ofertę (parametry i cenę) - tekst
  • specyfikacja serwerów - tekst
  • FAQ - tekst
  • O nas - tekst i obrazki
  • przełączanie wesji językowej en/pl
    Co tam jest takiego, że trzeba koniecznie zastosować taką zaawansowaną technologię, że nie jest możliwe korzystanie z “niszowych przeglądarek www”?

Niestety tak nie będzie, Microsoft jest monopolistą i chcą mieć wszystko swoje.

No dobra, ale chociaż mógł by się wyświetlać komunikat że przeglądarka nie jest aktualnie wspierana albo strona przekierowała by użytkownika do uproszczonej wersji strony która zawierała by tylko ofertę.

Wygoda programisty to jest dość zaawansowany temat…

Oczywiście, wszystko się da na każdej przeglądarce zrobić, ale niekoniecznie trzeba, a to jest dodatkowa robota, robota zabiera czas, czas to koszt

< offtop >
Ta strona jak dla mnie wygląda na bardziej prezentację technologii niż prezentację oferty.
< /offtop >

to nie temat na takie dyskusje, ale od siebie dodam że dlatego jest monopolistą bo wpycha swój system do każdego nowego sprzętu i dopóki to się nie zmieni, no ale coraz więcej pojawia się sprzętów bez systemów i chwała za to producentom…

a od siebie dodam że $MS jak nie zmieni polityki to marnie skończy…

już bardziej podoba mi się polityka Apple mają swoje sprzęty i jest spoko ( $MS powinien zrobić tak samo )

a jak nie chce to powinien dać użytkownikom wybór z jakich programów chce korzystać
i to użytkownik powinien decydować co jest dla niego dobre a nie system ( a sam miałem kilka takich przypadków będąc testerem win 10 jak nie był jeszcze publiczny ) że system chciał na siłę wmówić mi co jest dla mnie dobre ( mam na myśli tylko programy ) :smiley:

1lajk

Nie widzę sensu wspierania Edge z uwagi na stopniowe porzucanie tej przeglądarki przez Microsoft. Zostanie zastąpiona przez Edge bazujące na chromium, które nie ma problemu z stronami lvlupa. :slight_smile:

https://www.microsoftedgeinsider.com/pl-pl/

No i teraz pytanie brzmi, co jest ważniejsze?
A) wygoda i przyzwyczajenia programisty
B) wygoda i przyzwyczajenia użytkownika (potencjalnego klienta)

1lajk

Nie planujemy wspierać przeglądarki Edge (tej bazującej na silniku EdgeHTML).
Obsługa 2% tego ruchu który mamy (lub mniej, to jest np. wykres z września 2019, sierpień 2019 wygląda w zasadzie tak samo) kosztuje dużo więcej niż przychód który może wygenerować.
Nie poświęcimy swojego dodatkowego czasu dla 2% tak żeby 98% było gorzej wspierane.
Tworząc stronę testuję ją na Firefox (ręcznie) oraz Chromium (zautomatyzowane testy końcowe).
Obsługujemy więc dwa główne silniki Blink i Gecko. WebKit jest zbliżony i też działa ok.
To dla mnie wystarczy.

Postaram się jednak aby pojawił się komunikat że strona w tej przeglądarce nie jest wspierana.
Istnieje już wątek na ten temat jak już linkował @Timo

Warto pamiętać że jak wspomniał @riko.dev za jakiś czas silnik tej przeglądarki zostanie zmieniony na Chromium więc nie robiąc nic od mojej strony - strona zacznie działać na Edge.

Tak, zwykły Bootstrap z jQuery wystarczy aby wyświetlać stronę i kombajn jaki obecnie mamy w ramach strony nie jest teraz wymagany.

Problem zaczyna się wtedy gdy pomyślimy o panelu klienta i jego integracji ze stroną a także elementy strony które planuje dodać w tym lub przyszłym roku. Klasyczna konstrukcja strony zaczyna wtedy wchodzić w drogę i robić dodatkową robotę. Minimalizuję dodatkową robotę gdyż większość tworzę sam.
Mając mniej narzędzi można szybciej w nich tworzyć ze względu na większą wprawę i brak potrzeby przełączania się między różnym kodem.

Dodatkowo, osobna strona główna oraz panel nie sprawdzały się bo były zbyt inne - prosty przykład to dodawanie usług do koszyka ze strony głównej. Obecnie jest to zwykłe przekierowanie które bardziej widzę jako obejście niż realne rozwiązanie.

W skrócie…
Obecny kod wymaga dużo bardziej sprawnej przeglądarki jednak umożliwia wprowadzenie bardzo wygodnych i estetycznych elementów strony na których została skupiona uwaga podczas całego jej projektowania.

7lajków

Ten temat został automatycznie zamknięty 7 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.