Ukrywanie IP dedyka na hetznerze, oraz chęć zasięgnięcia podstawowych informacji

Dzień dobry / Dobry wieczór, jakie macie sposoby na ukrywanie IP dedyka na hetznerze, z uwagi na DDoSy? Serwer ten wykorzystałbym do postawienia serwera mc. Czy postawienie bungee na ovh i reszty na hetznerze wystarczy? Co uważacie o hetznerze? Jak często odnotowujecie u siebie problemy w dostępności? Czy na hetznerze jest kilka źródeł zasilania? Jak ocenianie kontakt z ich supportem?

Hetzner uważam za dobry hosting. Mam od dłuższego czasu na nim serwer VPS z oferty Cloud oraz znam wiele osób mających tam serwery dedykowane. Ze swoim serwerem nie miałem tam nigdy problemu, od uruchomienia chodzi do teraz bez żadnych przerw (a będzie to już rok). Nie słyszałem też o jakichś problemach u innych.

Nie miałem również potrzeby kontaktowania się z supportem, ale konto zweryfikowali mi bardzo szybko więc ktoś tam chyba pracuje :stuck_out_tongue:

Bardzo popularnym schematem jest właśnie hostowanie swoich serwerów właśnie tam oraz kierowanie do nich ruchu przez proxy postawione na VPS z lvlup.pro (ochrona Anty-DDoS Game Pro z OVH). Pamiętaj jednak o dobrym zabezpieczeniu tych serwerów oraz nie wystawianiu wtedy żadnych usług na zewnątrz na adresie IP z Hetznera.

1 polubienie

Okej, w jaki sposób sugerujesz pozabezpieczać to wszystko? Czy gracz nie będzie widział IP trybu, z którym się łączy dzięki jakimś modyfikacjom?

Nie powinien móc, choć nigdy z tym nie wiadomo. Generalnie zadbaj o to, aby nie stał tam niepotrzebnie jakiś serwer www czy TS3.

Najlepiej zablokuj wszystkie porty (zapewne poza SSH) i dopuść tylko ruch do portów serwerów Minecraft od VPS-a z proxy (odpowiednie reguły iptables).

Skorzystaj też ze standardowego poradnika o zabezpieczaniu serwera Minecraft i VPS dostępnego tutaj na forum.

2 polubienia

No dobrze, część rzeczy już mamy ustalonych. Z tego co mi wiadomo Dorek ma coś tam na hetznerze (jeśli się mylę to przepraszam), stąd też chciałbym “wywołać go do tablicy”. Mógłbyś mi zdać raport jak się sprawuje to wszystko? Czy działa stabilnie, czy nie ma ataków DDoS, z jakich rozwiązań korzystasz? Czy masz proxy na lvlup, a resztę na hetznerze?

Przepraszam, pomyłka Dorek się trzyma na skynode. Dziękuję serdecznie Timo, za pomoc.

1 polubienie