TSSupport.pl - Forum oferujące pomoc przy serwerach TeamSpeak 3 | Grafice | Video |

No to na początku, jak wspomniał happi, 2 GB’owy VPS starczy…
Przecież zawsze można zmienić w przyszłości na większy.

Rozumiem, nie za bardzo przemyśleliśmy jaki serwer wybrać.

Tak jak już Timo wspomniał wyżej, lvlup działa jak start-up, po jakimś czasie odłączysz się i dostaniesz po prostu zniżkę.
Jak będzie potrzeba to zamienisz pakiet na większy, ale na start na pewno nie ma sensu posiadania takich specyfikacji, bo tylko by się marnowały. :thinking:

Ale co z tego, że ma więcej miejsca na pliki? Miejsce można dokupić (poprzez ticket)

Broń się kreatywnością, a nie opiniami kolegów.

Na nie, nic ciekawego i kreatywnego. Dodatkowo nie wiadomo skąd potrzebna taka kosmiczna ilość zasobów. Do tego można dołożyć niejakie lvlsquad.pl, które działa w oparciu o gotowy CMS, do czego nic nie mam, tylko szkoda że nie jest aktualny:
obraz

Ten panel został postawony na Testesty

To może kupcie sobie VPS na testy postawcie już gotowy panel a nie z templów przygotujcie stronę bo na razie widać wiele obietnic a nic tak na prawdę nie ma.

Dziwnie mnie to pachnie http://tssupport.pl/ a tu:

a mało tego nawet domena nigdzie nie podpięta ( pewno wzięta za free w home.pl ) :smiley:

https://dnslytics.com/dns-lookup?utm_source=chrome&utm_medium=dns-lookup&utm_campaign=networktools

osobiście uważam że jak się o coś występuje to trzeba już coś posiadać, a nie ZERO na podanej domenie projektu ( gdzie ja wrzucił bym byle gdzie nawet w domu postawił serwer i stronę wizytówkę że tu będzie to i to etc. itp. )

na NIE

Skoro korzystacie z darmowego CMS wypadałoby chociaż zostawić stopkę : >

Poniżej moje spojrzenie na projekt i całą sytuację. Wypowiem się jako użytkownik, moje zdanie nie jest ostateczną decyzją odnośnie projektu, gdyż to nie jest moja funkcja w tym przypadku. Po prostu zauważyłam kilka nieścisłości, może po prostu mój mózg się czepia każdej pierdoły, a może faktycznie jest coś na rzeczy.

Widzę projekt forum - :+1:, fora obecnie wracają do łask, jednak na social media ciężej znaleźć pomoc, nawet na dedykowanej grupie (które czasem potrafią być zamknięte, a zaproszenia ciężkie do otrzymania). Pomysł jak najbardziej ma sens. Co do TS to się nie wypowiem, bo jestem zbiasowana i negatywnie nastawiona przez zbyt długi kontakt z ich nieistniejącym supportem. Ale może komuś się takie forum przydać.

Przechodzę dalej i widzę jakąś stronę. Jakąś, bo nie do końca jestem pewna, dostaję oczopląsu jak widzę TaKiE LiTeRkI. Może autor wątku nie wiedział że domeny zapisuje się po prostu jako example.com. Nie wypowiem się o stawianiu serwera TS3, nigdy tego nie robiłam, nie wiem ile czasu to może zająć i jaki jest poziom skomplikowania tego w skali 1-10. Stawiałam parę razy rzeczy których nigdy wcześniej nie robiłam, więc (teoretycznie) mogę założyć że z dobrą instrukcją jakieś 5/10. Więcej wiem na temat jak się robi stronę, adres mam, więc przechodzę tam.

Brak zielonych kłódek, brak https :< Obecnie to rzeczy dość mocno na propsie, widzę że przez te trzy dni odkąd kupiliście domenę w home.pl nie udało się skonfigurować tego (lvlsquad.pl created: 2018.10.20 13:01:01, wzięte z whois), panel to dość ładna zaślepka, do tego nie na subdomenie (co by wyglądało dużo bardziej profesjonalnie), forum to czyste myBB, także nie na subdomenie. Przycisk mający prowadzić do domeny tssupport.pl prowadzi… do lvlsquad.pl. Jak dla mnie przygotowanie strony to 1/10, mogę to samo zrobić siedząc z 3h przy kompie. To nie jest gotowy produkt, to jest dopiero alfa i to wczesna.

Widziałam że ktoś już wspomniał GitHuba, ale od siebie dodam jeszcze GitLaba. Sama dłubię tłumaczenie swojego opowiadania, każdy fragment to kolejny commit i tyle. Jak chcecie zrobić dobrą stronę to wersjonowanie projektu jest must-have. Ograniczy to przypadki kiedy Ty i ktoś inny zedytujecie ten sam plik i potem nie będziecie mogli dojść dlaczego widzicie kaszankę. Nie wiem ile jest miejsca na pakiecie free, ale raczej wystarczająco żeby napisać stronę.

Nad następnym akapitem musiałam trochę pomyśleć, bo nie wiem po co na zwykłą stronę (lub dwie? w sumie do końca nie wiem, autor pisze w tytule o jednej, przedstawia drugą, ta pierwsza nawet nie działa na chwilę obecną) pakiet 8GB RAM. Nawet gdybyście chcieli postawić dodatkowo serwer TS3, tak żeby pokazać ludziom będącym na forum że da się i jest fajnie, to 1 GB RAM KVM PL starczy, a na stronę (strony?) można pomyśleć o pakiecie Pro 2018 hostingu WWW. Chyba że ta druga domena, tssupport.pl (która została zarejestrowana 2018.10.22 00:41:02, znów whois się kłania) jest miejscem docelowym owego forum i chcecie postawić forum na silniku Discourse, wtedy jest sens posiadania większego VPS (ale dalej nie aż tak dużego). Sama stawiałam Discourse w ramach środowiska-piaskownicy, instalację wraz z poradnikiem oceniam 8/10 (trochę mi zajęło skonfigurowanie maila itd.), trzymam to na KVM+ 4GB RAM. Nie jestem pewna jakie są parametry tego forum, o to już trzeba się spytać Systema.

Podsumowując, czyli wersja tl;dr
Jako czytelnik czuję się zgubiona, bo autor pisze o jednej domenie, przedstawia drugą, a ta druga i tak jest w stanie surowym. Autor pisze o serwerze TS3, który wydaje się być gotowy, jednak nie podaje do niego żadnych namiarów żeby społeczność mogła to sprawdzić. Mi osobiście byłoby wstyd pokazać się oficjalnie z takim projektem jako propozycją współpracy, ale może ja jakaś dziwna jestem. Czekam na dodatkowe informacje od autora, poniżej lista pytań.

Jaki jest adres owego ukończonego serwera TS3?
Dlaczego została przedstawiona domena tssupport.pl, która na chwilę obecną wygląda nawet na nie podpiętą?
O co chodzi z domeną lvlsquad.pl? Tam też będzie forum (bo obecnie jest)? To będziecie mieć dwa fora?
Jakiej technologii chcecie użyć do tego forum? Pozostajecie na myBB czy planujecie użyć jakiegoś innego silnika?
Kiedy planujecie skonfigurować przekierowanie https i/lub ssl?

Witam!

Przepraszam za nieścisłości związane z moją prośbą którą napisałem dzień temu. Może jeszcza raz zacznę wszystko od początku. Zamierzam stworzyć projekt do pomocy ludziom w tworzeniu własnych stron internetowych, teamspeaków, grafik itp.
TeamSpeak3 TSSupport.pl będzie służył tylko i wyłącznie do pomocy ludziom z naszego forum czyli będzie on posiadał ludzi odpowiedzialnych za pomoc (zorganizowane to będzie w pełni profesjonalnie obiecuje, że każdy odpowiedzialny za tą funkcje będzie się starał). Ma pani rację co do wielkości vps’a 8gb to ewidentnie za dużo (pochopnie podjelismy tą “decyzje”). Mamy nadzieję, że rozważy pani propozycję
1-2 gb myślę że to odpowiednia wielkość. Wspomniała też pani o paru nieprawidłowościach związanych z wygladem naszej strony postaramy się to poprawić aby wszystko sprostało pani wymaganiom (uważnie sprawidzimy wszystko kropka po kropce, aby
wyglądało to na forum godne współpracy z państwem). Co do TaKIch LiTerEk to myślę, że w tym jednym się nie zgodzę, ponieważ chyba nie rażą aż tak w oczy a myślę, że przede wszystkim liczy się wygląd naszego fora. Napisała pani, że wersjonowanie projektu jest must-have i rzeczywiście
jest to prawda ale napisaliśmy dopiero o współpracę jeszcze jestesmy w trakcie pracy wszystko poprawiane będzie na bierząco oczywiscie przed oficjalnym postawieniem tego fora. Na koniec chcialiśmy gorąco przeprosić, że wsumie wyszliśmy z prośba o współpracę troszkę może za wcześnie, może za bardzo pochopnie, ale jak już wcześniej wspomniałem jest to dopiero można powiedzieć 1/2 pracy i wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
Oczywiście odnosimy się do pani odpowiedzi z pokorą i wiemy, że musimy wiele poprawić ale prosimy o zaufanie, ponieważ chcemy zrobić coś przydatnego, dobrego oraz cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu.

Jaki jest adres owego ukończonego serwera TS3?
LvLSquad.pl
Dlaczego została przedstawiona domena tssupport.pl, która na chwilę obecną wygląda nawet na nie podpiętą?
Co do przedstawionej domeny TSSupport.pl chciałbym powiedzieć że nie jest ona jeszcze podpięta, ponieważ zwróciliśmy się o współpracę i wszystko będzie poprawione i dopięte.
O co chodzi z domeną lvlsquad.pl? Tam też będzie forum (bo obecnie jest)? To będziecie mieć dwa fora?
LvLSquad.pl Jest to publiczny serwer TeamSpeak3 a Forum LvLSquad.pl/Forum jest skierowane pod TeamSpeak`a.
Jakiej technologii chcecie użyć do tego forum?Pozostajecie na myBB czy planujecie użyć jakiegoś innego silnika?
Jeżeli znajdziemy cos leszego to tak, a na ten czas pozostajemy przy silniku MyBB

Z poważaniem ekipa © TSSupport.pl

Wspomniany przez @Aylin Discourse

I oba te serwery chciecie trzymać na maszynie z lvlup? :thinking:

Ale… wersjonowanie projektu i używanie githuba/gitlaba/bitbucketa wprowadza się na początku prac, nawet jeśli cały projekt jest jeszcze w fazie planowania, im szybciej zaczniecie tym lepiej.

Może GitHub/GitLab?

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

NIE!
Tego jest już wiele.

Patrząc na to że autor wątku został permanentnie zbanowany, może by tak odrzucić z góry wątek? :wink:

Odrzucone