Szyfrowanie wiadomości e-mail od lvlup'a

Tagi: #<Tag:0x00007efc9c760710> #<Tag:0x00007efc9c7605f8>

Proponował bym dodanie możliwości włączenia przysyłania szyfrowanych mailów od lvlup. Wklejało by się w wyznaczone miejsce swój klucz publiczny i by automatycznie szyfrowało.
Automatycznie zostałby zwiększony poziom bezpieczeństwa bo w przypadku włamania na konto e-mail napastnik nie był w stanie zresetować hasła od konta.

Zbyt dużo roboty dla typowego Kowalskiego, będzie bardzo mało osób korzystać z tego.
Zmiana na pewno nie będzie wprowadzona w v2/v3, co do v4 to nie jestem pewien, jeszcze nie mamy możliwości zgłaszania pomysłów.

90% nawet nie wie co to i z czym to się je :wink: a tym bardziej jak sobie taki klucz zrobić :slight_smile:

3lajki

A z pozostałych 10% może jakieś 1% może być zainteresowane, ale zawsze to jakiś ciekawy ficzer który można wpisać w reklamy :kappa:

6lajków

Nie sądzę.

Nie możemy też wymagać od klienta znajomości GPG lub podobnych rozwiązań.
Trzech klientów dla firmy hostingowej to za mało aby utrzymać się na rynku.

2lajki

GPG mogło być dodatkową opcją i użytkownik mógł sobie ją włączyć.

Dla mnie to wydaje się bez sensu, ale może po prostu ja się nie znam.
Sprawdźmy w takim razie branżę, tam pracują bardziej kumaci ludzie od mojej osoby.

Podaj przynajmniej z 5 serwisów z rankingu Alexy TOP 500 z implementacją takiej funkcji, da nam to jakiś podgląd na to czy to moje przeoczenie obecnych trendów czy po prostu nie ma realnej potrzeby realizacji takich funkcji nawet dla serwisów które obracają miliardami dolarów więc i dla małego lvlupa też nie będzie trzeba.

Facebook już dawno dodał taką możliwość.

Facebook to akurat jedna z tych aplikacji która już dawno ma za dużo funkcji i nikt nie wie co tam się tak naprawdę dzieje.
Sądzę że coś jest na rzeczy gdy rozmawiam z developerami którzy tworzą aplikacje czy też tworzą rozwiązania cloudowe a mają problem z obsługą FB tak samo jak ja.

Czekam na pozostałe przykłady.
Najlepiej takie które nie są żywymi przykładami na “załamywanie się pod własnym ciężarem”.

2lajki

Niestety nie zaimplementuję tego, byłaby to funkcja z której skorzystałby może promil klientów a na rozwiązanie tego problemu w sposób solidny musiałbym poświęcić zbyt wiele czasu.