Szukam informacji jak zainstalować MyBB na VPS

mybb
Tagi: #<Tag:0x00007f343dff2b70>

Jesteś pewien, że wykonałeś krok 4 z tego poradnika? WWW - Instalacja Apache, PHP i MySQL na VPS/DEDYKU

tak
wpisalem wszytko za jednym razme, moze teog blad?

A jak to wpisałeś za jednym razem?

apt-get install php7.2-mysql
apt-get install php7.2-mcrypt
apt-get install php7.2-gd
apt-get install php7.2-cli
apt-get install php7.2-curl
apt-get install php7.2-enchant
apt-get install libapache2-mod-php7.2 Poprostu kopiuj wklej to cale xD, mam odzielnie kazde?

W sumie jak 1 razem robilem to odzielnie dawalem i dzialalo, cos w tym jest xD

Jak poprawiałem tamten wątek to nie zauważyłem, że zmieniła się lekko nomenklatura od php.

Spróbuj apt-get install php-mysql php-mcrypt php-gd php-cli php-curl php-enchant libapache2-mod-php

Wlasnie mialem pisac php7.2 jak sie wpisuje to nie ma takiego czegos,najlepiej php i wtedy poviera 7.0. Brakowalo 3 ostatnich rzeczy, robilem oddzielnie wszytko. Teraz sprawdze czy dziala.

Dziala już, logowanie rowniez. Jak teraz postawic mybb [2 fora], I jak wgrac swoje stare forum na to, posiadam do niego jeszcze dotep.

żeby skopiować stare forum, musisz wyeksportować starą bazę danych i wgrać ją w miejsce nowej jak skończysz instalację.

NIe musze zachowywac plików z public_html >forum?

masz rację, pomyliło mi się - musisz przegrać te pliki i bazę, a potem w pliku inc/config.php zmienić dane do bazy danych.

Ok, a jezeli zrobie w phpmyadmin konto nowe do mybb to moge pominac ten krok w robieniu tego na ssh?

A i jezeli chce miec np dwie strony z innymi domenami np wacraft.pl i do tego forum czyli wacraft.pl/forum, a kolega wacraft1.pl i do forum tak samo to jak tego dokinac?xd

Tworzysz w /var/www foldery:

warcraft.pl
warcraft1.pl

W tych folderach tworzysz folder “forum”.

Potem zabawa z virtualhostami apache2, czyli /etc/apache2/sites-available (jako nazwa - nazwa domeny, np. “warcraft.pl”)

Czyli musisz stworzyc nowe dwa pliki konfiguracyjne, ktore wygladaja mniej wiecej tak:

<VirtualHost *:80>
ServerName warcraft.pl
ServerAlias www.warcraft.pl
DocumentRoot /var/www/warcraft.pl
</VirtualHost>

Tutaj domene, alias i documentroot do odpowiedniej zmiany. Po tym restart/reload apache2 i SKIEROWANIE domen jako wpis A na twoje IP vpsa. Oczywiście można jeszcze np. dodać logi dla danej domeny w osobnych plikach.

Po stworzeniu tych plikow, przeladowaniu apache2 - musisz jeszcze te strony uruchomic:

a2ensite warcraft.pl