Statystyki zużycia dysku i swap KVM

Tagi: #<Tag:0x00007f1e5e5b3208> #<Tag:0x00007f1e5e5b3140> #<Tag:0x00007f1e5e5b3078>

Hej, ostatnio przesiadłem się z OpenVZ na KVM i brakuje mi w panelu stanu zużycia dysku twardego i swapu. Sądzę, że dodanie tego do V3 nie było by problematyczne, a zwiększyło by komfort korzystania z KVM.

Chyba było już takie pytanko.
Użytkownik ma dbać o takie rzeczy SAM :wink:

Szukałem nie znalazłem :slight_smile:, a skoro są statystyki użycia dysku od startu i obecne jego użycie to dlaczego nie miało by być statystyki całkowitego zapełnienia dysku. Poza tym niektórzy dopiero zaczynają przygodę z linuxem, a ich wiedza kończy się na poradniku jak postawić serwer minecraft na vps. Gdy braknie im miejsca to nie będą wiedzieć o co chodzi, przez co zapewne napiszą ticket, wątek na forum itp.

Równie dobrze w panelu hostingu minecraft może być tylko guzik start i stop. Po co użytkownikowi konsola, jeżeli chce to sam może ją sobie zrobić to tylko wgranie 1 pluginu, skonfigurowanie rcon. Tylko po co skoro może to być w panelu hostingowym.

Poza tym nie zawsze mam dostęp do ssh, a do panelu mam dostęp gdy tylko mam obok siebie telefon.

Według mnie nowa wersja panelu jest tworzona z myślą o wygodzie użytkowników, bo nie widzę innego sensu tworzenia nowej wersji panelu.

Polecam mobilnego klienta SSH :wink:
Wiem, że było, ale nie wiem gdzie :stuck_out_tongue:

Co do statystyk użycia itp.: obecnie mamy panel v2 i panel Proxmox :wink: Zaglądam tam codziennie, czy coś nie przekracza itp.

Proszę o wypowiedzi innych osób, bo być może mylę się :wink:

Dlatego to jest propozycja do panelu V3 …

Rozumiem :wink:
Ale moim zdaniem jest to zbędne przy KVM :wink:
Przy OpenVZ może tak, bo tam nie ma takich narzędzi :wink:

SystemZ pisał z tego co mi się wydaje, że na KVM nie ma prostej możliwości pobrania takich danych i być może w przyszłości pojawi się dodatek który po zainstalowaniu pozwoli na wyświetlenie tego w panelu.

1 polubienie

Ta propozycja/błąd był juz klika razy zgłaszany.

1 polubienie

Jest to niemożliwe ze względu na wirtualizację KVM.
Sprawdzić możesz to samemu z łatwością:
free -m
na dole dostępny swap
df -m
/dev/sda1 w procentach

Od czasu utworzenia tego wątku minęło sporo czasu oraz zaistniało sporo zmian.
W panelu v4 bezpośrednio nie są obecnie dostępne żadne statystyki VPS oprócz jego stanu czyli czy jest włączony czy wyłączony.

W przypadku OpenVZ było kiedyś trochę łatwiej z niektórymi danymi aby je prezentować w panelu niż w przypadku KVM, teraz jest to utrudnione a nasz plan i projekt na to też trochę się zmienił przez ten czas.

Podstawowe statystyki CPU, RAM, aktywności dysku i sieci są jednak dostępne przez panel Proxmox.

Dużo bardziej rozbudowane statystyki można znaleźć bezpośrednio na VPS przy pomocy dedykowanych do tego aplikacji i zalecamy korzystanie z nich gdyż tylko one będą najbardziej poprawne.
Nie planujemy dodawać ich w panelu klienta.
Dokładne wykresy historyczne zużycia zasobów zaoferujemy w przyszłości jako osobna aplikacja.

1 polubienie