Stan portfela w menu

Tagi: #<Tag:0x00007fd6c4042f70> #<Tag:0x00007fd6c4042ea8> #<Tag:0x00007fd6c4042db8>

Panel VPS w panelu V4 teraz nie pokazuje stanu portfelu. Niby drobiazg, ale jednak. Jak by się dało gdzieś stan portfelu dodać, to bardzo bym się ucieszył. Wcześniej stan portfelu był w prawym górnym rogu. Teraz mógłby być jak nie w prawym górnym rogu ekranu, to w zielonym okienku “Opłacony do XX/XX/XXXX” obok niebieskiego przycisku “[przedłuż]”.

1 polubienie

Aktualna ilość środków na koncie jest widoczna w zakładce Płatności.

Myślę, że @Lempik’owi chodziło o to, żeby nie trzeba było wchodzić w zakładkę Płatności tylko po to żeby sprawdzić stan portfela.

Również zgadzam się z tym, że stan portfela powinien być widoczny zawsze, niezależnie od aktualnej podstrony, tak jak to było w panelach v2 i v3.

Sugeruję rozwiązanie tego w taki sposób, jak miało to miejsce w obu starych panelach, czyli po prostu dodanie stanu portfela do linku prowadzącego do portfela :wink:

4 polubienia

Tak jest. Potrafię się doklikać do stanu portfelu, ale chodziło mi o to, aby ta informacja była widoczna od razu w panelu VPS.

1 polubienie

Informację o saldzie z “głównego widoku” usunąłem celowo.
Pół żartem, pół serio - to nie bug, tylko feature.

Niepotrzebnie komplikuje to nawigację. Przy większych kwotach sugerowany stan portfela może nie wyglądać już tak dobrze bo będzie szeroki względem reszty.
Dziękuję za przygotowanie screen’a propozycji, @KMatuszak.
Pokazuje to jednak tylko kawałek menu, w tym wypadku to wygląda dobrze ale w całości już trochę gorzej.

Słowa w menu dobierałem tak aby były jak najkrótsze bo wymaga to mniej czasu aby podjąć wybór.
Pasuje to w kontekście panelu który działa bardzo szybko.

Wstawienie tam takiego długiego napisu niezbyt pasuje wizualnie ale i też znaczeniowo.
Co tak naprawdę znaczy “Płatności (115,18 PLN)” ?
Mogę się założyć że przynajmniej kilka klientów napisze ticket z paniką “jak to mam 115,18 PLN do zapłaty?”
Jak damy tam “Stan portfela 115,18 PLN” to już nie odzwierciedla tego że jest tam też historia płatności po kliknięciu, pomijając że się nie zmieści.

To kwestie designu, pozostają jeszcze techniczne.
Odświeżanie tej kwoty aby była na bieżąco wymaga sporo pracy i komplikuje kod który ma być niezawodny (nawigacja).
Sądzę, że kliknięcie na “Płatności” i zerknięcie na saldo w ładnym widgecie na samym górze podstrony jest wystarczające.

Na wszelki wypadek zamieszczam stan portfela tam gdzie z niego korzystamy czyli obecnie przy przedłużaniu ważności oraz zakupie usługi. Wtedy przy wczytywaniu tego elementu strony mamy przy okazji najświeższe dane bez kombinacji. Prosto i skutecznie a zarazem wygodnie dla klienta.

Może aby bardziej poznać potrzeby, dasz znać @Lempik dlaczego konkretnie potrzebujesz na wierzchu tej kwoty? Obecnie obstawiam, że klient w panelu klienta chce głównie:

• zakupić usługę (widać stan portfela)
  • przedłużyć ważność usługi (wtedy widać też stan portfela)
  • napisać ticket jeśli coś pójdzie nie tak (jeszcze nad tym pracujemy w v4)

Opisałem to od swojej strony, z chęcią przeczytam jak to wygląda zaś od strony klienta :slight_smile:

4 polubienia

Bo mam otwarty stan swojego VPS i widzę, czy działa. I od czasu do czasu ktoś z serwera MC mi coś wpłaci, więc od razu dzielę się tą informacją z swoją grupką adminów/zaufanych. Bo jak ktoś coś wpłaci, to dajemy jakiś prezent (wyróźniający się nick, dodatkowe komendy rodzaju /recipe, zdecydowanie nic pay to win). Skoro proszę o jakieś wpłaty, to chcę jak najszybciej pokazać, jaki jest stan konta i że nie mam nic do ukrycia. Wprawdzie i tak zawsze dopłacam do serwera, ale jednak chcę być transparentny - i właśnie pełna i szybka informacja wzbudza zaufanie (dlatego też chciałbym mieć saldo w każdym wierszu historii płatności i opłat, co pisałem w innym wpisie).
Wyświetlany stan konta się może zmienić po reloadzie strony, z tym problem nie mam, ale chciałbym sobie zaoszczędzić klikanie różnych stron, więc dlatego przydałaby się informacja na temat aktualnego stanu portfelu na stronie stanu VPS. Bo i tak teraz klikam więcej niż wcześniej, bo teraz trzeba się logować do panelu chyba co 3 godziny, a wcześniej raz na wiele dni. Jak rano odpaliłem przeglądarkę nie musiałem się logować, a dziś już trzy razy musiałem się logować.
Ale jak to sprawia problemy, to przeżyję bez tego. Przyzwyczaję się. Jak się da dodać stan portfelu, to się ucieszę.

Wystarczyłoby tylko “portfel” lub “mój portfel”.

Dzięki za dokładne opisanie tego, daje mi to nową perspektywę :slight_smile:
Ma sens co piszesz, jednak już mam kilka pomysłów jak możesz to zrobić lepiej, upraszczając sobie życie i nie potrzebujesz do tego tej konkretnej zmiany o której mowa w wątku.

Jeśli chodzi o transparentność to w pełni rozumiem, z podobnego powodu włożyłem sporo pracy w widżety w Grafanie.
Stąd moja pierwsza propozycja, że może iść w stronę która to wszystko wyświetli automatycznie? Każdy zobaczy to kiedy potrzebuje, na bieżąco.
Obecnie jest to już możliwe przy skorzystaniu z API.
Byłoby to nawet dość proste, jestem pewien, że jeśli założyłbyś osobny wątek z opisem jak miałoby to wyglądać to ktoś ze społeczności mógłby to napisać. Jeśli byłoby zainteresowanie to mogę nawet rzucić trochę rabatu w lvlup.pro aby popchnąć sprawę szybciej.
Alternatywnie ja mógłbym spróbować dodać podobną opcję w panelu aby wyświetlać listę wpłat publicznie pod linkiem ale przyznam, że potrzebowałbym więcej czasu aby to przeanalizować.

Druga propozycja to automatyczny sklepik, np:

Trzecia to webhooki.

Webhook to w uproszczeniu wysłanie jakieś informacji np. o wpłacie i jej wysokości do innej strony WWW. Może być to discord, telegram czy inny komunikator z obsługami grup, może to być też serwis który prześlę Ci powiadomienie na telefon.

Osoba która pierwszy raz widzi lvlupa i założyła konto nie do końca może mieć świadomość co to jest portfel. “Płatności” to jednak powszechnie spotykana fraza wszędzie tam gdzie trzeba zapłacić i wydaje mi się to najbardziej trafnym opisem jaki znalazłem na tą pozycję menu.

Webhook może być dobrym rozwiązaniem - w takim razie bym chciał sobie przesyłać informację na temat nowej wpłaty na jakiś konkretny kanał na Discordzie. Tylko musi to być zrobione w ten sposób, żebym nawet ja dał radę to jakoś do DC wkomponować. A dwa lata temu widziałeś w ramach mojego przejścia z hostingu MC na VPS, że jestem raczej zielony w takich sprawach. Czyli byłaby potrzebna bardzo precyzyjna i przystępna instrukcja, jak to zrobić.
Edit: informacja na temat nowej wpłaty na kanale DC miałaby też tę zaletę, że do kanału można dać uprawnienia do konkretnej roli (grupy użytkowników), więc mógłbym udostępnić dla zaufanych, ale nie dla tych, którzy na przykład nie połączyli sobie konta MC z kontem na DC.

Byłaby to kwestia przeklejenia linku pokazywanego w discordzie do panelu klienta oraz zaznaczeniu jakie powiadomienia wysyłać. To tyle :wink:

Dobrze poznać taką perspektywę bo moja firma a co za tym idzie panel klienta ma pomagać każdemu klientowi.

Widzę, że sam już dostrzegasz zalety tego rozwiązania :grin:

Tak, dostrzegam. Tylko myślałem, że dodanie jednej zmiennej do skryptu generującego nagłówek strony internetowej jest najprostszym rozwiązaniem. Wytwarzanie webhooka brzmi dla mnie wręcz magicznie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.

Czy można temat znowu otworzyć? Teraz panel v2 już nie działa, a chciałbym być na bieżąco informowany o stanie portfelu, jak mi ktoś coś wpłaci. Nie wiem, jak to zrobić. W panelu v4 trzeba się co godzinę logować i więcej klikać (niż w panelu v2), żeby dotrzeć do informacji na temat stanu portfelu. SystemZ obiecał jakieś rozwiązanie, ale nie wiem, czy już działa, czy jeszcze nie. Chciałbym więc zapytać, co konkretnie mogę w tej chwili zrobić i chciałbym instrukcje, jak to zrobić.

W sumie ten wątek powinien być zamknięty.
Webhooki wydają się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem i nie potrwa zbyt długo ich wprowadzenie jeśli mają być tylko dla samego discorda póki co.

Planowany czas wprowadzenia umieszczę w dedykowanym wątku: