Specyfikacja oferty, a gwarantowane łącze

vps
sieć
Tagi: #<Tag:0x00007f34396de538> #<Tag:0x00007f34396de3a8>

Witam.

Posiadam do was pytanie odnośnie szybkości internetu jakie jest przypisane dla danego serwera.
Konkretniej chciałbym się dowiedzieć czy ta prędkość internetu, która jest podawana przy ofertach serwerów w LVLUP jest gwarantowaną prędkością dla każdego serwera klienta czy też jest to też ogólna prędkość i nie jest ona gwarantowana po zakupie serwera.

Jeśli ktoś posiada informację na ten temat będę wdzięczny za udzielenie informacji. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Prędkość łącza nie jest gwarantowana, takie usługi z gwarancją łącza to generalnie duże pieniążki (tak z dwa zera do ceny) i raczej zbędna rzecz dla naszych klientów.
Sam osobiście też nigdy tego nie potrzebowałem przy swoich zastosowaniach.

Wszystkie oferty w lvlup.pro opisują łącze “Do x Mbit”

Od siebie dodam że przy korzystaniu z VPS-ów prędkość nigdy nie schodziła poniżej jakiś 100 Megabitów, więc wszystko jest w porządku.

Na swoim VPS KVM+ FR wykonałem speedtest, oto wyniki:

Sądzę że są to zadowalające prędkości :slight_smile:

Powiem tak.
Jeśli chodzi o prędkość dla oferty KVM VPS PL jest ona bardzo zbliżona do pomiaru @DoreK +/- parę Mbit.

Przyznam się, że pytanie to zadanie z tego powodu, iż chce na serwerze z tej właśnie oferty hostować boty muzyczne. Z informacji, które posiadam, wyczytałem właśnie głównym czynnikiem jest to, aby łącze było bardzo duże. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy taka prędkość jaka jest opisana w ofercie jest gwarantowana.

Nie ukrywam, że mam teraz lekki dylemat czy prędkość jaką posiadają serwery LVLUP z oferty KVM VPS PL będą posiadły wystarczającą prędkość łącza.

Ile kontenerów będziesz trzymał?

Rozumiem, że pisząc „kontenerów” masz namyśli ilość instancji, botów.
Na to pytanie nie jestem wstanie odpowiedzieć jaka to będzie konkretnie ilość.
Natomiast w przybliżeniu mogę powiedzieć, że będzie to ilość w okolicach 70 botów.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Zakładając, ze jedna instancja będzie streamowała muzykę w 180 Kbps, co daje 0.18 Mbps, to 180 Mbps starczy ci na jakieś 1000 botów.
Akurat prędkością łącza się nie martw.

Nie wiem, czy procesor ci tyle wytrzyma - Boty lubią mocno ciągnąć CPU, szczególnie że każdy odpala własnego klienta TS3 - zakładam oczywiście, że mówimy o Sinusbot. TS3AudioBot zużywa trochę mniej.

Jeśli dalej mówimy o Sinusbocie, to mam nadzieje że zaopatrzyłeś się w odpowiednią licencję :wink:
Co do TS3AudioBota, licencja na to zezwala :slight_smile:

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, że tak pozwolę sobie to nazwać. Natomiast nim większy, dłuższy utwór muzyczny np. z YT tym raczej większa ilość będzie zużycia łącza.

Przewidując to, że boty bardzo lubią CPU zatwierdziłem, że w razie czego zaopatrzę się w lepszy pakiet dokładniej mówiąc z 8 GB oraz 3 vCPU.

Na SinusBoty posiadam kupioną licencję, ale raczej ich czasy się skończyły, więc nie będą tam stały SinusBoty :slight_smile:

Muzyka z YT nie ma za dużego bitrate więc tym się nie przejmuj :slight_smile: VPS z LVLup na 100% zaspokoją Twoje oczekiwania.

@DoreK Rozumiem.

Osobiście obawiam się tego, że jak np. duża ilość w tym samym momencie zacznie korzystać z botów np. pobierając piosenki z YT itd. to, że po prostu zabraknie na to wszystko zasobów.
Chyba rozumiesz, do czego zmierzam. :slight_smile:

Rzeczywiście, napisałem o samym streamowaniu dźwięku do serwera TS.
W przypadku odtwarzania z YouTuba, jakość bedzie zapewne podobna do tej, którą transmitujesz botem, więc dzielimy przez dwa.
Masz obecnie możliwość postawienia 500 botów przy prędkości 180 Mbps.

Dolicz oczywiście połączenia do samego panelu, tą ilość przesyłanych danych.
Dzieląc jeszcze na dwa masz i tak 250 botów :wink:

Nie wiem, czy wystarczy ci to na 50 :thinking:
Ale nie testowałem na takich ilościach.

To już da się taką kupić?
A poza tym - tutaj raczej potrzebna jest komercyjna, więc pewnie skontaktowałes się bezpośrednio.

@Timo
Jak wspominałem powyżej nie wiem jaka będzie łączna liczba botów na serwerze. Lecz liczę na to, że takiego typu pakiet da radę to uciągnąć wszystko.
Oczywiście liczę się z tym, że jeśli ta ilość jakiś cudem będzie tak duża to raczej będzie trzeba zainwestować już w serwer dedykowany np. bezpośrednio przez OVH, a nie przez pośrednika jakim jest firma LVLUP. Niestety wszystko będzie się już wtedy wiązało z tym, iż nie będzie to 100 zł miesięcznie, a raczej 200-250 zł, aby to wszystko utrzymać oraz dać odpowiednią moc do prawidłowego działania.

Żeby ciebie nie skłamać kupiłem licencję na początku aktualnego roku i rzeczywiście, aby to zrobić musiałem skontaktować się bezpośrednio z SinusBot. Cena za taką licencję wyniosła chyba około 15 € wtedy.

Do botów muzycznych sugeruję KVM FR, jeśli byłby steal to mniejszy niż na KVM PL.
Ping raczej nie ma dużego znaczenia przy muzyce, chwilowe peak’i CPU już tak.

Tobie przynajmniej odpisali, mi nigdy nie odpisano na maile, widocznie nie chcą kasy :roll_eyes:
Dobrze że jest TS3Audiobot.

@SystemZ

Jak najbardziej przyjmę twoją radę. Lecz na początek skorzystam z usługi KVM VPS PL i zobaczę jak ona jest obciążana. Jeśli obciążenie będzie zbyt duże (CPU) to migruje na serwer KVM FR zgodnie z radą. Najlepszym rozwiązaniem dla tego wszystkiego było by to jak w ofercie byłby serwery OVH GAME w lokalizacji Polskiej.
„Kto nie ryzykuje ten nie pisze szampana” :slight_smile:
A człowiek na błędach się uczy.

Nie ukrywam, że odpisywanie im trochę zajęło. Jeśli dobrze pamiętam to na odpowiedź chyba czekałem około tygodnia. :rofl: