SkyLights - Projekt serwera minecraft

Nazwa projektu

SkyLights

Cel

Moim/naszym celem jest stworzenie sieci serwerów Minecraft. Na każdym serwerze w sieci gracze nie zobaczą Pay2Win oraz będą traktowani tak samo bez żadnych wyjątków. Priorytetem dla mnie jest przede wszystkim dobra zabawa.

Co udało nam się zrobić

Prace nad serwerem trwają już 2 miesiące, lecz teraz skupiam się nad pierwszym trybem serwera jakim jest SkyBlock. Na obecną chwile na serwerze mam przygotowany tylko szkielet (jeśli chodzi o mapę), ale to dlatego, że zajmowałem się zabezpieczaniem serwera przed botami oraz cheaterami. W 90% ukończony jest również sklep w którym gracze będą mogli sprzedawać oraz kupować zdobyte przedmioty. Oprócz SkyBlocka zająłem się również systemem lobby oraz stroną internetową która wymaga jeszcze paru linijek kodu.

Plany

Na obecną chwile w planach mam dokończenie trybu SkyBlock oraz strony internetowej, lecz niestety praca na serwerach lokalnych spowalnia cały proces tworzenia serwera. Po ukończeniu trybu SkyBlock zamierzam otworzyć serwer i w między czasie pracować nad kolejnymi trybami wraz z ekipą.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Obecnie pracuje sam, ale na pewno zmieni się to bardzo szybko

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Obecnie nie posiadam takich, ale na pewno będą takie osoby

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Obecnie do prac nad serwerem wystarczy VPS 4GB RAM KVM + FR, później jeśli serwer będzie startował powiększę zasoby.

Co mogę zaoferować w zamian

W zamian za nawiązanie współpracy oferuje zamieszczenie banera LVLUP wraz z informacją “Główny sponsor projektu” na stronie internetowej, wiadomość na serwerze co 10 minut.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Spotkałem wiele serwerów SkyBlock, ale zawsze trafiałem na serwery gdzie robi się praktycznie to samo. Ja natomiast planuję zrobić ten serwer inaczej, tak aby gracze przełamali rutynę serwerów SkyBlock. Chciałbym zrobić to poprzez dodanie:

• Systemu zadań do wykonania
  • Systemu wojen między wyspami
  • Duża ilość eventów dla graczy
  • Systemu który nie da pograć cheaterom
  • Wind, aby łatwiej było się przemieszczać
  • Systemu bezpiecznej wymiany między graczami
  • Systemu rywalizacji między graczami (np. o surowce lub materiały)

oraz wyeliminowanie:

• Zasady Pay2Win
  • Cheaterów

Oprócz serwera SkyBlock pozostaje jeszcze kwestia innych serwerów w sieci. A więc w sieci na pewno nie pokaże się serwer z serii HC oraz PVP. Będę starał się dodawać tryby które nie znudzą się graczom po pierwszym razie oraz będą polegały na rywalizacji między graczami a także czasami współpracy. Po za tym nie stawiam na prostotę oraz wykorzystuję płatne rozwiązania, jeśli darmowe nie dają rady, ale przede wszystkim liczę na to,że gracze będą się dobrze bawić grając na serwerze.

Pomysły ciekawe ale to wciąż skyblock

To ten skyblock na jakichś ogromnych modach jedzie że na czas prac wymaga aż 8GB? :face_with_raised_eyebrow:

Na czym polegałyby wojny wysp i jak zamierzasz realizować windy? Jak zamierzasz uatrakcyjnić to co najnudniejsze, czyli wielogodzinne stanie przy generatorze żeby zdobywać kamień i inne surowce?

Przepraszam już poprawiam. Nie to co trzeba wpisałem
Poprawione.

Dołożę wszelkich starań aby to się udało. Wojny wysp polegałyby na tym, że właściciele wysp mogą wypowiedzieć innej wyspie wojnę. Wtedy (jeśli co najmniej 2 członków wyspy jest online) zostają przeniesieni na arenę lub na wybrane przez obie strony miejsce. Wyspa która wygra otrzymuje monety a przegrani otrzymują nagrody pocieszenia. Opisałem to tak ogólnie, ale będę nad tym pracował

SkyBlock będzie jednym z trybów. Ale robię wszystko aby to było coś więcej niż zwyczajny SkyBlock

No dużo tego już

Skąd ta pewność? Zaczynasz prace nad projektem nie mając przygotowanej ekipy?

Może jeszcze dedyka do tego? :kappa:
Po co na skyblock aż tyle ramu, 4GB spokojnie wystarczy.

No jestem ciekaw co z tego wyjdzie, czy nie chodziło ci tu o antycheat?

+1

Podsumowując, pomysły masz ciekawe, ale to nadal skyblock. Obecnie na neutral skłaniające się na nie.

Temat poprawiłem. Co do ekipy jestem tego na 90% pewien. Gdybym nie dawał rady sam nie zakładałbym tematu. Co do systemu który nie da pograć cheaterom to właśnie antycheat. Bo przecież to jest pewnego rodzaju system. Wiem, że skyblock jest wszędzie, ale tak jak w temacie zamierzam go zrobić inaczej. I na 100% nie dam tam trybów HC oraz PVP bo z tego nie ma już frajdy

Przydałoby się opisać te “i wiele więcej”, bo to co wypisałeś jest na każdym serwerze skyblock.

LVLup celuje w unikalne projekty, ten nie wydaje się być ani trochę unikalny.

Zadania widziałem, ale reszty niestety nie. To i wiele więcej nie pasuje tu zbytnio

Serio, nigdzie wind nie widziałeś? To Ty chyba grałeś na jakimś randomowym skyblocku z paczki skoro nawet wind nie widziałeś :kappa:

No niestety nie widziałem, może 8h gry to za mało? :kappa: . Ale dzięki za opinie.

???

Poprawione (jeśli o to chodzi)

Jeżeli grałeś 8h w MC to muszę przyznać, że masz POTĘŻNE doświadczenie i z pewnością poznałeś tyle serwerów, żeby mieć pewność, że Twój jest unikalny.
:kappa:

Tak jak w temacie Skyblock jest tylko podserwerem. Ale i tak się nie poddam, bo mam nadzieje, że coś jednak z tego wykombinuje

Te 8h to ogółem spędzam w MC, ale ok 6h poświęcam na projekt

Prosz… =)
https://dev.bukkit.org/projects/ironelevators

Created: Jan 3, 2014

Od dłuższego czasu też korzystam z wind na swoich serwerach creative, nic nowego.

Dodam że CraftBook również ma opcję tworzenia wind.

No może dla was nic nowego, ale nie każdy musi o nich wiedzieć. Ale dzięki za informacje.

Skoro nic nowego to w takim razie nic unikalnego. Proste.
Poza tym takie rozwiązania są bardzo często stosowane.