Skrypt na instalację serwera TeamSpeak 3 ( Aktualizacja 2.0 )

WITAM CHCIAŁBYM WAM PRZEDSTAWIĆ SKRYPT NA INSTALACJE AUTOMATYCZNĄ TS3

Teamspeak3

Skrypt na instalacje ts3 na vps/dedyku wersje od [3.7.0][3.7.1][3.8.0][3.9.1]

Wrzuć skrypt do dowolnego folderu na vps/dedyku

NADAJ UPRAWIENIA:

chmod 777 scriptsts.sh

Odpalenie skryptu:

./scriptsts.sh

Wygląd skryptu :
Screenshot_7

DOWNLOAD:

SKAN:
https://www.virustotal.com/gui/file/d4359eae6d118928cdbe9a217442f3295f010ee1fba842a8dca30f4f147b4251/detection

Wiesz no, wszystko ok ale jest kilka problemów.
Brakuje pewności że pobierając plik na serwer nie pobierzemy wirusa który może usyfić VPSa z danymi użytkownika. Prosiłbym o jakiś link do Virustotal o większą pewność że nie ma żadnych syfów w tym skrypcie.
Użyłeś za dużo capsa w swojej prezentacji, formatowania tutaj też brakuje. Na naszym forum możesz korzystać z Markdowna.
Przydałoby się jakbyś wrzucił skrypt na forum a nie poprzez Zippyshare. Wygodniej będzie pobierało się to przez forum. Dodatkowo, dlaczego jest to w zipie a nie w .sh jak powinno być w zwykłym skrypcie? Raczej to nie jest potrzebne by wrzucać zipa.

7lajków

https://www.virustotal.com/gui/file/d4359eae6d118928cdbe9a217442f3295f010ee1fba842a8dca30f4f147b4251/detection

Gdy robisz niebezpieczny skrypt dodatkowo bazując na poradniku XD

:kappa:
11N603TDUN

3lajki

bo takie są komendy lol…

1lajk

Serwer na root…
Da się zrobić bardziej oryginalnie, a nie zerżnąć prosto z forum.
A gdzie sudo, co w przypadku, gdy nie pracuje na roocie? hymm?

chyba nie zostałem zrozumiany jak chciałem

1lajk

Od siebie powiem że skrypt mógłby o wiele lepiej być napisany.
A co ze zmianą hasła do serveradmina? To by bardzo się przydało w takim skrypcie.
Od siebie polecam tylko i wyłącznie LinuxGSM jeżeli ktoś chcę używać jakichkolwiek skryptów.

1lajk

To juz lepiej użyć np: https://github.com/eminga/ts3updater - instaluje zawsze najnowsza wersje, sprawdza sumy kontrolne i jest open source na gicie, a nie na jakimś zippyshare

2lajki

Pobrałem to, otworzyłem.
dziś jestem słony i niezwykle toksyczny, miłej lektury :3

Twój skrypt ogranicza się na dobrą sprawę do wklepania kilku komend.

cd /home
wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.7.0/teamspeak3-server_linux_amd64-3.7.0.tar.bz2 -O ts3server
tar -zxvf ts3server
tar -jxvf ts3server
cd teamspeak3-server_linux_amd64
touch .ts3server_license_accepted
chmod +x ts3server_startscript.sh
./ts3server_startscript.sh start

Do tego robisz to w najbardziej nieprzyjemny możliwy sposób, zawalając miejsce przeznaczone na katalogi użytkowników jakimś szrotem.
Co tu do jasnej anielki robią dwa polecenia tar, co to ma niby na celu. Wiesz w ogóle co te przełączniki robią czy przepisałeś to z randomowego poradnika jak ostatni leśny dzban nie mając pojęcia czemu to służy?

-j, --bzip2
filter the archive through bzip2

oraz

-z, --gzip
filter the archive through gzip

Tym bardziej patrząc na rozszerzenie pliku który skrypt pobiera obecnośc obu poleceń jest bezsensowna.

Dalej, zatajasz przed użytkownikiem fakt, że zaakceptował jakąś tam licencje

touch .ts3server_license_accepted

W zasadzie cały ten skrypt niczemu nie służy. To co ma robić owszem robi, lecz robi to źle.

A i w tym miejscu całość się wykrzaczy jeśli:
a) użytkownik nie jest rootem
b) dystrybucja nie posiada apta

apt-get update
apt-get upgrade -y

Więc zakładam, że założyłeś że serwer będzie uruchomiony z UPRAWNIENIAMI NAJWYŻEJ UPRAWNIONEGO UŻYTKOWNIKA W CAŁYM SYSTEMIE (po apcie bez sudo i wrzucaniu WALONEGO SERWERA TS3 DO MIEJSCA PRZEZNACZONEGO NA KATALOGI UŻYTKOWNIKÓW). Jakim wazonem trzeba być, by uruchamiać jakąkolwiek aplikację tego typu z tak wysokimi uprawnieniami. Za coś takiego powinno się dożywotnie zabraniać dostępu do jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego.

Swoją drogą tak mi się przypomniało na koniec pisania ale nie potrafiłem jakoś tego wpleść w tekst. tar potrafi sam wykryć rodzaj kompresji, więc podawanie a właściwie wymuszanie nie jest tu konieczne :stuck_out_tongue:

8lajków

Powinieneś dopisać, że skrypt działa na wybranych dystrybucjach (na których domyślnie zainstalowany jest apt-get)
Moim zdaniem skrypt nie zasługuje na korzystanie. Musi być dużo poprawiony. W tym momencie nie jest możliwy do użytku jakiegokolwiek.

jak wybierzesz wersję ts3 i zainstalujesz to otrzymasz pasy na consoli .

Na konsoli, prędzej w kliencie SSH. Ja nie wybiorę wersji TS3 bo nie zainstaluje skryptu na maszynie.
Powinieneś nauczyć się pisać takie skrypty ponieważ z mojego widoku gdzie jakoś nie jestem najlepszy w Linuxach, a co za tym w skryptach to nie jest to jakoś szczególnie dobre. Jeżeli się tego dopiero uczysz = ok, ale reklamuj swój skrypt na forach kiedy poznasz kilka pakietów i jak nimi można ułatwić pracę skryptu a co za tym skrócić czas ze strony użytkownika.

1lajk

jeśli mnie pamięć nie myli
SERWER TIMSPIKA PRINTUJE HASŁO DO QUERY PRZY PIERWSZYM ODPALENIU SERWERA. TWÓJ SKRYPT NIC TU NIE WNOSI

nie timspika* tylko teamspeak3 użyj skryptu to zobaczysz na czym to polega pozdro.!

Dobra, wskaż mi miejsce w swoim skrypcie w którym printujesz użytkownikowi jakiekolwiek dane do połączenia.

Dla ułatwienia wrzuciłem go nawet na wklejke https://paste.bombsite.be/sunubipewe.bash

ehh. to nie jest zaawansowany skrypt to jest uproszczenie instalacji ts3 zeby nie wpisywać komend do consoli tylko odpalić skrypt i tyle i jest serwer… a jak go wgrasz do home to tam bedziesz miał pliki tsa…

Ok, w takim razie jest mi niezmiernie miło zaprosić Cię do lektury JAK WYGLĄDA STRUKTURA KATALOGÓW W DYSTRYBUCJACH LINUXOWYCH

https://www.thegeekstuff.com/2010/09/linux-file-system-structure/

Może teraz zrozumiesz czemu służy katalog /home

Nie. To jest przepisanie kompletnie losowych poleceń z jakiegoś poradnika bez wiedzy co one konkretnie robią. Rozpisałem się zresztą kilka postów wyżej. Również zapraszam do lektury.

3lajki

Od siebie tak:

Powinniśmy zaprzestać dyskusję i dać do zrozumienia autorowi wątku o tym, że skrypt nie jest najlepszej jakości i jest szansa o wiele go polepszyć. Dodatkowo w nastepnych Twoich postach, @Sprint012 podejrzyj poradniki w internecie jak pisać takie rzeczy, bo wygląd postu w porównaniu do innych podobnych wątków jest troche słabizną. Od siebie polecam LinuxGSM. Jest popularny, jest open-source, mamy kilka fajnych funkcji jak np = zmiana hasła, możemy skrypt dowolnie edytować, ma dużo rzeczy w konfiguracji i przy ogarnięciu tego z jakimś kolegą albo nawet i samemu każdy jest w stanie to zrobić. Może twój i nie jest to jakoś super zaawansowany skrypt pisany miesiącami, ale widziałem lepsze skrypty i możesz też takiego napisać jeżeli odpowiednio przygotujesz swój mózg i odpowiednio się nauczysz kilka rzeczy w Linuxach. Od siebie taka porada, osobiście nie chciałem nikogo obrazić, po prostu dać do zrozumienia że to jest trochę wstyd przyjść i postować swój “skrypt” który jest wrzucony na hosting przeznaczonym do zarabiania pieniędzy z reklam na nim. Są lepsze skrypty.

9lajków

Ja również polecam używanie LinuxGSM, zawsze możemy dbać również o to, że skrypt zainstaluje najnowszą wersję serwera bez potrzeby jego edycji.

Tutaj nawet mój poradnik, który go dotyczy:
https://forum.lvlup.pro/t/linuxgsm-instalacja-i-konfiguracja-na-przykladzie-serwera-teamspeak3/

1lajk