Serwer Freebuild z przyszłością

Tagi: #<Tag:0x00007f3a9807d440>

Nazwa projektu

SquareSpace.pl

Cel

Stworzenie jak najdokładniej serwera, który będzie tworzony od graczy, dla graczy. Z małej cegełki zbudowanie wielkiego domu. (Mam na myśli z małego serwera zrobienie wielkiej sieci.) Wykonanie dobrej roboty, dzięki której ktoś choć przez chwilę grania na serwerze będzie się uśmiechać. Spełnienie marzenia, które od dawna pragnę zrealizować.

Co udało nam się zrobić

Powoli kończymy budowę spawn’a (jutro w południe wstawię zdjęcia), serwer ze strony technicznej ukończyliśmy w 70%.

Plany

• Ukończenie w 100% budowy serwera.
  • Ukończenie tworzenia serwera ze strony technicznej.
  • Stworzenie strony WWW oraz serwera TeamSpeak3.
  • Zrealizowanie większość pomyśłów, które buzują w głowach administracji.
  • Stworzenie jednego, a porządnego serwera, który z czasem przemieni się w sieć serwerów. (Stosujemy się do powiedzenia “ziarno do ziarnka, a zrobi się miarka” :slight_smile:
  • Stworzenie miłej atmosfery na serwerze…

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Niestety, póki co nikt nie bierze udziału w naszym projekcie, lecz w najbliższym czasie (po gwarancji uzyskania serwera) planujemy odezwać się do kilku mniejszych YouTuber’ów, którzy myślę, że także będą w stanie odrobinę wypromować serwer, a także Wasz hosting.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Być może będzie to Waszz hosting.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Serwer MC VPS OpenVZ 4 GB najlepiej ulokowany w Polsce.
Serwer TS3 20 slotów, dzięki któremu usprawnimy komunikację między administracją, a także gracze będą mogli ze sobą, bądź z nami porozmawiać.
Hosting WWW pakiet Brąz, dzięki któremu stworzymy forum, na którym będziemy umieszczać wiele ważnych informacji odnośnie serwera.

Co mogę zaoferować w zamian

• Każdy YouTuber, z którym ropoczniemy współpracę, w każdej reklamie naszego serwera obowiązkowo będzie musiał umieścić logo Waszego hostingu bądź wspomnieć o nim.
  • Reklama poprzez AutoMessage na serwerze Minecraft o treści “Gramy dzięki lvlup.pro!”
  • Budowla logo hosingu na spawnie serwera.
  • Banner na forum w widocznym miejscu.
  • Banner na TeamSpeak’u.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Nie spotkałem się jeszcze z dobrym Freebuild’em z dodatkiem Survivalu na wersję 1.10.2. Bez żadnych gildii. Czysty freebuild, z drobnymi utrudnieniami, dzięki którym gra stanie się ciekawsza. Na serwere napotkacie się z questami, po których wykonaniu gracz może zyskać nagrody. Każdy gracz za 20 tyś. serwerowej waluty (SquareDollar) będzie mógł zakupić działkę o wymiarach 31x31. Na zdobycie SquareDollar’ów będzie wiele sposobów. M.in. będą to:

• Wykonywanie questów.
  • Sprzedawanie w sklepie.
  • Zabijanie mobów.
  • Przesiadywanie na serwerze (Po prostu, za siedzenie na serwerze co jedną godzinę gracz może wypłacić w “banku” 10 SquareDollar’ów.
    Gra będzie odbywała się na poziomie “Hard”, co sprawi że nabijanie kasy poprzez zabijanie mobów stanie się odrobinę trudniejsze. Nie będzie dropu z kamienia. Jeżeli graczom spodoba się serwer, planujemy otworzyć kolejny. W przeciwieństwie do tego, będzie najprawdopodobbniej to tryb Parkour lub SkyBlock.

Od razu informuję, iż na serwerze ilość pluginów autorskich nie będzie powalająca. Nie rozumiem spin o pluginy autorskie, jak dla mnie, to bezsens.

1polubienie

Ech… nie wiem co powiedzieć… powiedzmy że jestem neutralny :stuck_out_tongue:

1polubienie

Sam Freebuild w dzisiejszych czasach to już raczej przeżytek, lecz wprowadzenie rzeczy typu questy powinny skutecznie urozmaicić rozgrywkę. Na plus jest wersja 1.10.2, bo mimo że wersja 1.9 wyszła prawie 6 miesięcy temu, to nadal większość serwerów MC w Polsce opiera się na rozgrywce z wersji 1.7/1.8.
Największym problemem może być znalezienie YTberów, którzy zareklamowaliby serwer - co jak co, ale zdecydowana większość liczy na pieniądze za reklamę, i to jest niekiedy większy wydatek niż sama maszyna.
Pozostaje też kwestia techniczna - kto się zajmuje pisaniem pluginów, konfigurowaniem strony WWW, TSa? Jednej osobie będzie bardzo ciężko wszystko ogarnąć, zwłaszcza bez większego doświadczenia w tworzeniu serwerów. Autorskie pluginy też są ważne, bo pokazują potencjał serwera i to, że w dalszym rozwoju serwer będzie się rzeczywiście rozwijał, a nie podkradał pomysły z gotowych już pluginów. Nie mówię, że wszystkie pluginy muszą być koniecznie autorskie, lecz te najbardziej wpływające na rozgrywkę - najlepiej aby były.
Ogólna ocena: neutralna. Cieszę się, że wpadł tu pomysł na serwer na najnowszej wersji MC, aczkolwiek prowadzenie serwera to nie lada wyzwanie - wiem z własnego doświadczenia.
I tak na koniec: ile planujesz slotów na początek i w dalszym rozwoju serwera? :slight_smile:

1polubienie

Z konfiguracją strony WWW ani TS3 problemòw nie mamy. Nasza kilkuosobowa ekipa świetnie sobie radzi z problemami, tymi mniejszymi, a także tymi większymi. Co do pluginòw autorskich. Trafiłeś w sedno, tylko te najważniejsze, mające wpływ na rozgrywkę będą autorskie. Lecz tych, ktòre odpowiadają za np. Rangi, nie zamierzamy pisać sami. Wspomnę też o naszym doświadczeniu. To nie jest nasz pierwszy serwer :). Od ok. 2 lat już się tym zajmujemy.

PS: Na początek planowałem 60-80 slotòw, a z czasem, gdy liczba graczy się zwiększy dodania kolejnych.

koweq, liczę na dłuższą oraz bardziej rozpisaną wypowiedź.

PSS: Przepraszam, jeśli napotkałeś się na jakiś błąd w mojej wypowiedzi. Odpowiadam aktualnie z telefonu. Pozdrawiam.

Jak trybu easyhc nienawidzę, tak Freebuild lubię i cenię (nieraz grało się z sąsiadami z działki w csa czy coś :D) Można sobie w spokoju pobudować, a i nauczyć się paru tricków lub pokazać je innym. Co do samego projektu, przypomina mi to pomysł serwera RPG z miastem, które budowaliby gracze - wydzielone działki. Freebuild nie jest nowym trybem, ale z questami to tego shitu nie widziałem. Grałbym, jestem na TAK.

1polubienie

Nie jest źle:) Przynajmniej to nie kolejny easyhc…

1polubienie

@endrjoo96 Bardzo dziękuję za pozytywną opinię :slight_smile:! Sam osobiście nie przepadam ehc. Liczę, że zagościsz na serwerze po otwarciu!
@kacper_o Cieszę się, że źle nie jest :slight_smile:

Sam kiedyś prowadziłem serwery MC, zaczynałem właśnie od FB, ale wtedy, kiedy 50 slotów to było bardzo dużo - 2011/2012 rok. Dzięki temu poznałem @Johnny2525, który jest ze mną od właśnie wtedy i wiele innych osób, spędzenia z nimi czasu godzinami na budowanie sosnowych domków. Dla mnie wszystkie projekty wiązały się nie z zarobkami, ale z poznawaniem nowych ludzi, bo we wszystko wkładałem serce.

Twój serwer, to jest kolejny serwer, ale być może to właśnie na nim ludziom będzie dobrze mijać czas. Takie serwery nie pozwalają się utrzymać moim zdaniem i są bardziej hobbystycznym miejscem aniżeli miejscem do jakiegokolwiek zarobku, a nawet na siebie.

Nie czytałeś dokładnie. Jeżeli serwer będzie cieszył się zainteresowaniem, wraz z ekipą planujemy dołączyć kolejny :slight_smile:. Kiedyś był freebuild, który bardzo dobrze się trzymał pod względem zarobkowym. (Jeszcze nie tak dawno, w grudniu 2015.) Dla mnie nie jest to p2w, tylko serwer z pasji, a także marzenie, które chcę spełnić.

Bardzo dobrze, że masz takie plany. Nie hejtuję, ale po prostu chłodno podchodzę do takich tematów, bo widziałem zbyt wiele “mam fajny serwer, dajcie hajsy”, a po 2 tygodniach nikt tam nie grał, a tym bardziej nie administrował. Jeśli stworzysz super serwer, to nawet ja może zacznę sobie powoli grać w MC, w wolnych chwilach dla relaksu. :slight_smile:

Rozumiem :wink: Nasza ekipa daje z siebie wszystko, aby serwer był stworzony jak najdokładniej. Idziemy na jakość, nie ilość.

Świetnie, jak chcesz to pogadajmy o tym wszystkim u mnie na TSie: Eqipa.pl

Bardzo chętnie, lecz niestety w tej chwili nie mam dostępu do urządzeń tj. mikrofon czy słuchawki. Jestem na wyjeździe wakacyjnym, aczkolwiek po powrocie na pewno się tam pojawię :slight_smile:

Dobra, koniec offtopu, ale jeśli robisz to, bo chcesz coś zrobić i być z tego dumny, masz zielone światło ode mnie :wink:

1polubienie

Same FreeBuildy wcale się nie przestarzały i dalej jest to dobry tryb, by zrobić coś fajnego. Nie jestem pewien tylko czy ten rodzaj projektu podchodzi pod dobry do zawarcia współpracy.
Jestem tutaj pozytywnie nastawiony, zastanawia mnie jednak ten dopisek “z przyszłością” przez sporo tego typu tematów się przewijam i dalej zastanawiam się co to znaczy.

Czekam na zdjęcia :slight_smile:

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię :slight_smile: Co do zdjęć - jutro wstawię, gdyż teraz odpisuję z telefonu.
Pisząc “z przyszłością” miałem na myśli serwer, który tak szybko nie upadnie, a także w stopniowo będzie się rozwijał ku lepszemu. Pozdrawiam.

1polubienie

Widzę sporo plusów w tym projekcie oraz prawidłowe podejście do tematu, jednak człowiek bardziej kupuje oczami więc czekam na screeny :smile:

Dziś wstawię :)!

Czekam!

Oto spawn z lotu ptaka :slight_smile:.

1polubienie