Sensowny Linux na słaby PC (Nie UBUNTU)

linux
Tagi: #<Tag:0x00007f14a3833178>

Więc tak narazie mam Manjaro XFCE działał po instalacji bardzo dobrze ale przy uruchamianiu xampp oraz VSC, discorda i paru dokładnie 3 kart w operze się tnie. Jaki linux polecacie na 1.3 GhZ procesor AMD E-300 APU with Radeon™ HD Graphics, 3GB ram i 1TB dysk?

Polecam Lubuntu (nie jest to czyste Ubuntu), lekkie jest, u nas w szkole na komputerach odpaliliśmy to i nawet w klocki dało się grać :stuck_out_tongue:

@DBanaszewski hmm… ale wiesz z wyglądem ma wiele do życzenia, a również go testowałem to w np. archiwerze zip jest pobugowany…

U mnie działa i to bardzo dobrze, co do zipa to możesz przecież robić przez CLI, np. unzip archiwum.zip.

Hmm… Spróboję :slight_smile:

A może Debian 9 z XFCE/LXDE

Lubuntu działa na LXDE :wink:
Debian 9 będzie “ojcem” Ubuntu, więc :stuck_out_tongue:

Racja, a słyszałeś że nowy Lubuntu już ma być na LXQT czyli ulepszonej wersji LXDE i ma już być mniej wspierana dla strych PC’tów?

a ciężko wszystko oddzielnie zainstalować??

tylko jakieś protezy xampp i tak to jest jak…

resztę zachowam dla siebie :wink:

Zdecydowalem sie na arch linux z twoim conky przerobionym jeszcze odrobinke przez mnie :smiley: @LinGruby

no i gitara to masz jeszcze mały skrypt w prezencie do sprawdzania aktualizacji:

pacman.sh

#!/bin/sh

pacman -Sc --noconfirm && pacman -Syu && pacman -Qu | wc -l

coby sam się wykonywał dodajesz do /etc/crontab

#
# m h dom mon dow user	command
*/30 * * * * root /usr/local/bin/pacman.sh

ale coby nie było, żeby mieć 100% działający to musisz najpierw zainstalować paczkę cronie

pacman -Syu cronie

a i masz jeszcze skrypt do aktualizacji czasu ntp.sh

#!/bin/sh
  (
  /usr/sbin/ntpdate vega.cbk.poznan.pl \
                    ntp.nask.pl \
                    time.atman.pl \
                    ntp.task.gda.pl \

/sbin/hwclock --systohc
  ) >/dev/null

też dodany do /etc/crontab

*/14 * * * * root /usr/local/bin/ntp.sh

miłej zabawy :smiley:

a co do conky to w:

conky_txt - zamiast bspwm xfce ( co do pogody to wpisujesz swoją miejscowość no chyba że też Łódź )

conky - tak samo zamiast bspwm xfce

co by miało to ręce i nogi :wink:

Już to ogarnołem będe jeszcze skróty edytował ale to póżniej :slight_smile: i dziękuje za zaproszenie. Napewno skorzystam :wink: Skrypciki też.

@LinGruby Jaki jest wynik polecenia “date -u +%V$(uname)|sha512sum|sed ‘s/\W//g’”? pomożesz ?? :smiley:

logowanie do forum? :wink:

tu masz podpowiedzi:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=152460

https://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?p=5843553

Z CronTab’em problem jest niby nie ma pliku /etc/crontab :confused: po instalacji tego pakietu