Sektory na serwerze Minecraft

Cześć! Może mi ktoś wytłumaczyć na czym dokładnie polegają sektory w MC? Rozumiem, że to pewnie osobne serwery, które są połączone ze sobą. Jak je połączyć i to jeszcze by były na jednej mapie podzielonej na takie sektory? I jakie maszynki mniej więcej potrzebne by były by połączyć tak z 5-8 sektorów? By na każdym mogło grać po mniej więcej 75-100 osób

1 polubienie

Zacznijmy od tego, czy masz te sektory.

Sektory polegają na rozdzieleniu mapy serwera na parę osobnych serwerów w taki sposób, aby rozdzielić obciążenie na wiele instancji. Gracz biegnąc po mapie w momencie dotarcia do granicy sektora, na którym się znajduje zostaje przeniesiony na sektor, który jest położony na przeciwko sektora z którego wyszedł gracz. Serwery łączy się (często) za pomocą BungeeCorda. Jest to prosta sprawa: parę serwerów Minecraft, jeden serwer BungeeCord oraz pluginy na każdym z tych serwerów, które złączą je w jednolitą całość. Jeżeli mowa o tworzeniu sektorów na Twoim serwerze – musiałbyś albo kupić plugin, co nie jest raczej możliwe, bo takie rozwiązania nie są dość popularne, albo zlecić napisanie takiego pluginu doświadczonej osobie. Maszyny raczej nie różniłyby się wiele od zwykłych maszyn, które uciągną zwykły serwer Minecraft na te przykładowe 75-100 osób.

1 polubienie

Wątpie żeby ktoś napisał komuś sektory, prędzej je hostował.

Jeżeli odpowiednio dużo zapłaci, dlaczego by nie? :smile:

Nie wiem czy ktoś dałby min. 15000 zł za sektory.

Skąd niby takie informacje? 15k za plugin na sektory? Przepraszam cię bardzo, ale nawet jak ma to robić doświadczony programista, to może przytuliłby 1/4 twojej ceny. :thinking:

Nawet nie wiem, czy bartek i kopara z arivi ruszyliby się za 15k

No tak kopara a ciekawe czy ktoś wie, że na arivi jest 2 programistów :open_mouth: i ja bardziej myślałem o osobie która robi zlecenia na zamówienie, a nie o kimś co pracuje tylko dla siebie, bo ma w tym interes. :v:

Pamiętaj, że podział na “sektory”, to nie wszystko. Do tego trzeba napisać cały system gildii i innych narzędzi, które będą z nimi współpracować. Cena wydaje się jak najbardziej adekwatna.

core :slight_smile:

Moim zdaniem ta cena jest lekko przesadzona, pisząc pluginy dla różnych osób, wiem ile jest przy takim projekcie roboty, wiem na czym się to opiera no i cena 15 tys. złoty to myślę, że taki programista w tej cenie lekko zrobił by to co byś chciał + pewnie zabezpieczył i jak się zna to i pewnie stronę by fajną zaprogramił. :slight_smile:

@TechSteve Nie dla twojego zdziwienia nie musi być to core, ludzie teraz robią przeróbki kguildów i tych innych syfów, a i tak moim zdaniem najlepiej sortować to na mniejsze pluginy. :relieved:

Przeróbki kguildów robią pseudo-programiści, normalny programista napisze nawet przy tobie wszystko od zera.