Rozważam serwer MC na VPS, budżet

vps
minecraft
Tagi: #<Tag:0x00007f3439a32798> #<Tag:0x00007f3439a32608>

Czy ten rekord CNAME ma wyglądać w ten sposób?
status IN CNAME stats.uptimerobot.com.
To pierwsze “status” ma być moja subdomena “status.cośtam.xx”.

Istotnie.
Tak zrób jak już ten Public Status Pages masz gotowy.

Dziękuję bardzo Timo i Bopke, oba monitoringi mi już działają.

Odchodzący hosting MC potrafił robić jakieś wykresy zużycia CPU i RAM za ostatnie
12 godzin. PufferPanel ani Pterodactyl tego nie robią (lub robią tylko za ostatnie kilkanaście sekund).
Czy jest jakieś narzędzie, które robiłoby wykres obciążenia CPU i zużycia RAM serwera VPS za ostatnie kilka(naście) godzin, które dałoby się przedstawić na stronie www?

Najprostszy sposób jaki się da to Munin.

Dziękuję bardzo. Tak trochę patrzyłem na różne poradniki, ale wydaje mi się, że to już za duży i skomplikowany program jak na moje potrzeby. W dodatku poradniki zawierały apache, a ja mam nginx (zgodnie z tutejszymi poradnikami).

te api nie jest takie trudne :stuck_out_tongue:.

Munin generuje statyczną stronę, można ją wyświetlić dowolnym serwerem www, nginxem też.

Możesz też skorzystać z różnych webowych appek które ułatwią zarządzanie VPS, mozliwe że też mają jakieś wykresy

Od kilku dni mam graczy na serwerze MC na VPSie i wszystko (na razie) działa. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi w tym wątku pomagali i doradzali. I którzy pomagali też poza tym forum. Naprawdę bez was nie dałbym rady. Jeszcze raz dziękuję.
A mój stary serwer MC za 2 godziny już nie będzie istnieć, był ze mną od kwietnia zeszłego roku, przyzwyczailiśmy się do siebie, ciężko go porzucić… :sob:

Super że się udało :slight_smile:

Dostarczałeś dobrych pytań i nie stroniłeś od wyszukiwarki więc otrzymałeś dobre odpowiedzi, sądzę że ten wątek to świetny wzór jak powinny wyglądać wątki z pytaniami :grin:

VPS to masa roboty na początek ale potem to się zwraca w większych możliwościach :wink:

Czas na tickety dotyczące MC zużywam min. na Aimpanel 2 który pomoże pominąć wiele męczących kwestii dotyczących VPSów i serwerów gier, za jakiś czas będziesz sam mógł zobaczyć :star_struck:

Jeszcze chcę trochę dostosować konfigurację. Jak zrobić, żeby nginx z php czytał nie tylko pliki .php, ale też pliki .phtml.
Spróbowałem zgodnie z https://serverfault.com/questions/888103/why-nginx-load-phtml-files-as-html-files coś takiego:

location ~ \.(php|phtml)$ {

Zrobiłem service nginx restart, ale pliki .phtml mi wyświetlają tylko “Acces denied”.

Musiałbyś wkleić ten poprzedni config w całości lub ten fragment który mówi o przetwarzaniu plików *.php aby powiedzieć coś więcej. Równie dobrze może być blok przed tym który zajmuje się tym plikiem niepoprawnie i ten który wkleiłeś może nigdy nie być brany pod uwagę.

Fragment wygląda w ten sposób:

# location ~ \.php$ {
	location ~ \.(php|phtml)$ {
		include snippets/fastcgi-php.conf;
		fastcgi_pass unix:/run/php/php7.2-fpm.sock;
	}

A tu całość: https://pastebin.com/gFnTmr2t

Jeszcze raz uprzejmie proszę, czy ktoś zna odpowiedź na moje ostatnie pytanie.

Wygląda ok, restartowałeś przez service nginx restart ?

Generalnie nie spotkałem się z z .phtml, wygląda na poprawne ale może dasz radę po prostu zmienić rozszerzenia tych plików na .php? Brzmi mi to na prostsze rozwiązanie.

Tak, zrobiłem service nginx restart. I ciągle Access denied.
Jak się dawno dawno temu trochę bawiłem w php, to nam mówili, żeby mieć porządek w plikach, więc niech robimy tak, że pliki z jakąś treścią będą miały końcówkę “.phtml”, natomiast te, co się “includują” lub “reqiuereują” (bo tam są jakieś funkcje, zmienne, nagłówki itp.) niech mają końcówkę “.php”. Wydaje mi się, że to niezły pomysł, więc chciałem też tak zrobić u siebie i przypomnieć sobie pisanie stron w php.

Jeszcze znalazłem stronę https://stackoverflow.com/questions/45074674/php-7-1-6-enable-with-security-limit-extensions-shtml-files

Dodałem tam .phtml, ale nie wiem, jak zrobić ten ostatni krok: “Remember to reload the php service”. Nie wiem, jak zrobić “reload”. Bo to chyba nie żadne “service restart”, nie?

Edit: Znalazłem, że wiersz z security.limit_extensions mam w pliku /etc/php/7.2/fpm/pool.d/www.conf - ale jest zakomentowany.

zawsze można użyć komendy reboot