Rozważam serwer MC na VPS, budżet

vps
minecraft
Tagi: #<Tag:0x00007f3444ee8ca0> #<Tag:0x00007f3444ee8b60>

Ale na VPS użytkownik to konto :thinking:

Najłatwiejszy będzie Aimpanel

Najłatwiej - odpalić “linuxowy menedżer zadań”, wtedy sesja nie wygaśnie. Użyj komendy top. Aby wyjść, wciśnij q.
A profesjonalnie - edytuj czas podtrzymywania sesji w ustawieniach SSH i zrestartuj SSH.

Tak, ale szukaczka tego nie wie. Ja szukałem “założyć konto”, a ona mi nie podała “dodanie nowego użytkownika”.

Komenda to: adduser <nazwa>

Warto jeszcze wspomnieć, że konto od razu po stworzeniu nie ma dostępu do sudo, trzeba wpisać komendę

usermod -G sudo <nazwa użytkownika>

O, super. Tego właśnie szukałem! Dzięki!

To to “Sending of null packets to keep session active” w sekcji “Connection”?

Nie, chodzi tutaj o SSHD*, czyli serwer SSH na VPS.

nano /etc/ssh/sshd_config

Znajdź tam
obraz
I do LoginGraceTime dodaj kilka zer :wink:

Dzięki. Rozumiem, że restart zrobię w ten sposób: “systemctl restart sshd”. Przynajmniej tak przeczytałem tu: https://www.techrepublic.com/article/how-to-start-stop-and-restart-services-in-linux/

Tak, możesz również użyć komendy service ssh restart, efekt będzie taki sam :wink:

Mam problem z instalacją bazy danych, a w odpowiednim wątku nikt mi nie odpowiada. Może tutaj ktoś się znajdzie?

Jaki masz problem? Podaj więcej szczegółów

Opisuję to w wątku, do którego dałem odsyłacz. Sądzę, że główny problem to:

The following packages have unmet dependencies:
 mariadb-server : Depends: mariadb-server-10.3 (>= 1:10.3.10+maria~bionic) but it is not going to be installed
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Jaką komendą instalujesz bazę

Dokładnie w ten sposób, jak jest podane w wątku Instalacja LEMP, który mi tutaj podaliście na początku tego wątku. Ponieważ w ogóle się na tym nie znam, to kopiuję i wklejam polecenia.

Zrobiłem sobie listę, co trzeba zrobić, żeby mieć używalny serwer MC i WWW na VPS. Niektóre rzeczy znalazłem poza tym forum, niektóre rzeczy mi podpowiedzieliście w tym wątku.

1. Zainstalować system operacyjny.
  • Nie ma problemu, już jest w ramach zakupu VPS.
  1. Zainstalować ssh
  1. Zainstalować pomocne programy w linuksie
  • editor joe - apt install joe
  • midnight commander - apt install mc
  1. Założyć konto i dać mu uprawnienia sudo
  • adduser <nazwa użytkownika>
  • usermod -G sudo <nazwa użytkownika>
  1. Zainstalować serwer MC (plus java)
  1. Zainstalować serwer WWW (plus php i bazę danych)
  1. Zainstalować jakiś panel zarządzania serwerem MC
  1. Ustawić pliki wsadowe do restartu serwera MC itp.
  • start serwera MC
  • restart serwera MC
  • automatyczny restart MC o określonej porze (może jest częścią panelu?)
  • automatyczny start serwera MC po restarcie linuksa.
  1. Kupić i podpiąć domenę
  • ustawić subdomeny dla MC (mc.cośtam.xy) i WWW (cośtam.xy, www.cośtam.xy, ew. forum.cośtam.xy, panel.cośtam.xy)
  1. Zainstalować pocztę (może być problem z SMTP, ominąć gmail)

Aktualny stan: utknąłem w kroku nr 6.

Pomoc ze skonfigurowaniem serwera VPS pod serwer minecraft

Jakby się przyczepić, to ssh instalujesz na linuxie jako usługę (która standardowo jest zainstalowana), ty instalujesz klienta ssh.

Spróbowałem zainstalować bazę danych mariadb z tego poradnika: https://www.linuxbabe.com/linux-server/install-apache-mariadb-and-php7-lamp-stack-on-ubuntu-16-04-lts
Zdaje się, że instalacja się udała, ale na razie nie wiem, jak otestować.

Jestem w punkcie 7, tzn. teraz chcę się zabrać za jakiś panel do zarządzania serwerem MC, żeby móc np. z komórki restartować serwer lub mieć podgląd konsoli.

Znacie jeszcze jakieś warte polecenia?

McMyAdmin mi wprawdzie został polecony przez SystemZ, ale ten panel jest płatny - 10 funtów za każdy serwer. Więc już na wstępie mi się nie podoba.

Ale wiesz, ze istnieja klienty ssh na telefon? :wink:

Tak przy okazji to polece linuxGSM, bardzo fajny system zarzadzania serwerami gier, bez panelu www.

Wiem, ale jest bardzo niewygodny. Przynajmniej ten, co mam: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobileSSH.feng.gao