Różnice między Teamspeak 3, a Discordem

To już zależy od Internetu, w przypadku Internetu mobilnego jest to z pewnością dłuższy czas :wink:
Ale faktem jest to że mechanizm aktualizacji w discordzie jest o wiele sprawniejszy od tego w TS.

Wierz mi mam słaby net.
nie offtopicujmy :stuck_out_tongue_winking_eye: ide na krzyk pudełko.

W telefonie trzeba sklepem plej aktualizować, a ta apka też jest wolna, wgl android mnie denerwuje, a ajfon to przepłacanie. windows phone, nie miałem ale jak brałem do ręki, to nie za bardzo ogarniałem.

Chociaż te nowe telefony ponoć działają okej :thinking:

Tylko kosztują tyle co gamingowy komp z ryzenem 5 i GTX1060 :kappa:

doedukuj się, tego typu czaty nie zapisują się na serwerze.

bo masz ton wypowiedzi jakbyś wojny szukał - uspokój się trochę.

zależy gdzie wchodzisz.

kłania się normalna ochrona DOS/DDOS.

rozwija się, bo musi - początkowo nie miał połowy funkcji które miał teamspeak, więc musieli gonić - prędzej czy pózniej to też się skończy.

skoro można się wypowiadać, to dodam swoje trzy grosze. Siedzę na teamspeaku od paru lat, i dla mnie discord to żadna alternatywa - stary wyjadacz jestem, nic na to nie poradzę. To nie jest tak że jestem fanboyem - bo na forum teamspeaka regularnie krytykuję słaby rozwój i podejście, sławnego już pana dantego który niby ogarnia ale tak jakoś nie.

TeamSpeak tak czy siak zarobił bodajże troche ponad milion euro, więc ciekawi mnie gdzie ten hajs idzie - ale przynajmniej w sytuacji problemów wiem, że sam odpowiadam za serwer, i sam sobie mogę pomóc, a nie czekać na czyjąś łaskę :stuck_out_tongue:

Tylko że jeśli twój serwer TeamSpeak stoi na jakimś VPSie, a węzeł na hostingu nagle dupnie, to wciąż musisz czekać na czyjąś łaskę :confused:
Identycznie jest z serwerami Discorda, jak coś walnie w hostingu to nie masz fizycznie możliwości tego naprawić, ale jeśli na twoim serwerze np. bot nie działa, to przecież właściciel ma nad tym kontrolę. Moim zdaniem, nie jest to żaden argument.

Ja się przesiadłem z TeamSpeaka 1,5 roku temu, też byłem wyjadaczem TSa, też obsługa Discorda była dla mnie udręką, ale powiedziałem sobie, że program zapowiada się dobrze i usunąłem TSa, żeby nie kusił. Wszyscy znajomi prędzej czy później też przeszli na Discorda, bo nie było alternatywy, ale po miesiącu każdy twierdził, że program cud miód.
Nie wyobrażam sobie teraz pracy z miksowaniem Skype i TSa (sytuacje, gdzie czasem trzeba było coś komuś pokazać na pulpicie, więc trzeba było przesiadać się z TSa na Skype), bez szybkiego dostępu do wielu serwerów, klarownego podglądu kanałów (przeważnie teraz, gdzie, jeśli ktoś nie ma odpowiedniej rangi by wejść na kanał, można mu wyłączyć opcję wyświetlania tego kanału) oraz przesyłania plików.

wybiera sie sprawdzonych dostawców, nie jakiś szmelc. Jest multum metod na to aby w razie problemów np. wgrać backup na innej maszynie i lecieć z koksem.

od tego to teamviewer jest, który przy okazji ma więcej funkcji :smiley:

Jakiś czas temu twierdziłem że TeamSpeak jest najlepszy itd itp. discorda miałem od dawna ale nie korzystałem, raz na miesiąc wszedłem popatrzeć, aż od pewnego dnia zacząłem korzystać (mięsiąc temu około) i od tamtej pory teamspeak dla mnie to stary program z interfejsem z lat 90

@Pantoflarz tak dodam że nie rozumiesz o co chodzi piszesz rzeczy typu “A to zalezy na czym stawiasz, zalezy do kogo wchodzisz” my mówimy że na discordzie nie ma takiego typu rzeczy nie ważne na jakim serwerze będziesz.

TeamSpeak 3

Plusy:

Rozszerzony system uprawnień

Minusy:

Możliwość wycieku adresu ip

Brak możliwości wyświetlenia podglądu filmu, obrazka.

Własne serwery

Licencje

Wygląd

Płatna aplikacja

Brak integracji z usługami

Brak udostępniania ekranu, kamery internetowej

Antyddos w własnym zakresie

Brak prywatnych rozmów

Wysokie pingi

Aby rozmawiać trzeba pobrać clienta

Discord

Plusy:

Wygląd

Małe prawdopodobieństwo wycieku adresu ip

Serwery za darmo, stojące na serwerach Discorda.

Darmowa aplikacja

Integracja z różnymi usługami

Istnieje możliwość udostępnianie ekranu, kamery internetowej

Wsparcie dla streamerów

Antyddos

Prywatne rozmowy

Niskie pingi

Minusy:

Wysyła za dużo danych

Zbiera za dużo danych

Plusy:

Istnieją prywatne rozmowy

Minusy:

Brzydki wygląd

Duże prawdopodobieństwo wycieku adresu ip

Brak antyddosa

Wysokie pingi

Teamspeak 3 to komunikator, którego design jest stary i brzydki, posiada dużo serwerów, na które, gdy wejdziesz na serwer zacznie grać bot, który nie zawsze jest dobrym pomysłem na samym wejściu. Posiada płatne licencję poza non-profit. Klient jest darmowy, aplikacja mobilna płatna. Kosztem jest wygląd, licencje, antyddos we własnym zakresie.

Discord to nowy komunikator, który posiada wiele rozwiązań, których inne firmy mogą tylko po zazdrościć. Antyddos na poziomie, integrację z kontem YouTube, LoL, Spotify i wiele więcej. Serwery są za darmo. Nie posiada licencji. Klient, jak i aplikacja mobilna jest dostępna za darmo do pobrania. Kosztem jest nasza prywatność, discord wysyła za dużo danych.

Skype to stary komunikator, który wcale nie jest taki fajny, wysokie pingi. Nie posiada licencji. Klient, jak i aplikacja mobilna jest dostępna za darmo do pobrania. Kosztem jakości rozmów, wysokich pingów i słabych zabezpieczeń, nie wspominając już o reklamach.

To dalej jest kolejny program, który, posiadając Discorda, jest zbędny. Chcę tylko np. zobaczyć czyjś kod na żywo i coś podpowiedzieć, nie wmówisz mi, że sterowanie czyimś komputerem jest do tego celu niezbędna. Tak właściwie, to zamiast wymieniać się wygenerowanymi hasłami wolę wcisnąć dwa przyciski :slight_smile:

@idailygaming chyba wyjaśnił, ale dalej nie wiem, jakie uprawnienia można nadać na TeamSpeaku, których nie da się ustawić na Discordzie. Gdyby ktoś opisał, no chyba skakałbym ze szczęścia :slight_smile:

TeamSpeak3

Plusy:

• możliwość postawienia na swoim serwerze (mniejsza szansa awari)
  • bardzo rozbudowany system permisji
  • większa ilość kodeków
  • duża ilość dodatków

Minusy:

• płatna aplikacja na telefon
  • Serwery ts3 z crackami
  • crashery na niektóre wersje clienta

Discord

Plusy:

• całkowicie darmowy
  • możliwość darmowego postawienia serwera
  • bardziej rozbudowane kanały tekstowe
  • brak możliwości wycieku ip

MInusy:

• większa szansa na awarie infrastruktury
  • limit rozmiaru wysyłanych plików
  • rozdzielenie na kanały głosowe | tekstowe
  • wysokie pingi
  • duże opóźnienie podczas rozmów
  • słaba polityka prywatności
  • oblegane kanały głosowe :kappa:

a na teamspeaku to w ogole mozesz wyslac pliki i jeszcze mozesz miec bezpieczny podglad obrazkow? :thinking:

nie wiem czy teamspeak ma tak duzo, w discordzie jest dla klienta betterdiscord a dla serwerow ich wlasne api

1. możesz wysyłać pliki na dany kanał :slight_smile:
  2. client: https://www.myteamspeak.com/ serwer: http://ts3admin.info/ , https://github.com/TheHolyWaffle/TeamSpeak-3-Java-API

Patrząc na czas jaki jest już teamspeak to 169 dodatków do klienta przy 92 dla discorda (https://betterdocs.net/collections/plugins) to nie tak dużo.

Botów też do wyboru do koloru (https://bots.discord.pw/ ~1000), dodatkowo napisanie prostego bota w przypadku discorda wydaje się być szybsze i prostsze :man_shrugging:

Jak wygląda hostowanie swojego BOTa do Discord? Tak na VPS normalnie? Ile to zużywa przy na przykład 100 serwerach żądających od niego włączenia piosenki?

Odpalasz u siebie i łączysz się z ich api używając klucza który generujesz, a potem dodajesz na ile serwerów chcesz. Oczywiście musisz mieć tam uprawnienia do dodawania botów. =)

Prosty bot w node.js:

const Discord = require("discord.js");
const client = new Discord.Client();

client.on('ready', () => {
	client.user.setPresence({ game: { name: 'Boteu', type: 0 } });
});

client.on("message", message => {

if (message.author === client.user) {
		return;
	}

if (message.content !== "cze bocie") {
		return;
	}

message.reply("no cze");
});

client.login("token");

A zużywa pewnie różnie zależnie od użytego wrappera na api i ustawień strumienia. Ciężko raczej stwierdzić. Zawsze możesz używać czyjegoś bota do muzyki, nie marnujesz wtedy swojego czasu procesora. :kappa:

No i ogólnie jakby nie patrzeć, to do discorda jest pełno wrapperów na api, a na teamspeaka chyba nie ma tak dużo rozbudowanych. :thinking:

Dlaczego niby? Ostatnie niedostępności Discorda były związane z restartem clusterów Cassandry (aktualizacje) i dołożeniem serwerów dla zwiększenia DRP.

Dlaczego?

Jak na infrastrukturę obsługująca powyżej 5 milionów graczy jednocześnie to norma, wiele też zależy od łącza. Ale jeżeli requesty z opóźnieniem 100ms to sporo, to ja nie wiem co uważasz za stan idealny. To chat tekstowy, a na głosowy są osobne klastry w oparciu o kodek Opus.

Czytaj wyżej.

Jedyna wada sensownie wymieniona przez Ciebie.

Za to masz bezpieczny podgląd, a z Discord Nitro masz większy limit.

Tak normalnie, autoryzujesz się przez API, potem do WebSocketa i możesz tworzyć bota. Także ostatnio została dodana już bezpośrednio w API możliwość tworzenia tzw. shardów, gdzie połączenia mogą być dzielone i to umożliwia zwiększenie dostępności bota przy dużej ilości requestów małym kosztem :stuck_out_tongue:

W teamspeak’u króluje PHP, i w sumie tyle, bo wrapper od TheHolyWaffle można za przeproszeniem o kant ch*ja rozbić - operacje in/out działają w tym samym wątku, a to prosta droga do przepełnienia bufora.

TeamViewer ma masę zastosowań, nie tylko pokazywanie pulpitu koledze.

rozumiem, lecz nikt nie wyręczy użytkownika z myślenia za siebie, i to już nie chodzi o to czy to tylko apka głosowa czy nie :slight_smile:

starej daty jestem, pastebin czy screen mi w takiej sytuacji wystarczy zwykle :smiley:

no tak, więc w czym problem w mojej odpowiedzi?

W niczym, to tylko luźne odniesienie.

offtop

czytając wszystkie wypowiedzi to przypomina mi się rozkmina nad wyższością świąt Wielkiej Nocy na świętami Bożego Narodzenia :wink:
albo nad tym co było pierwsze jajko czy kura :smiley:

koniec offtop

a co do tematu mam swój serwer TS na nim SinusBot z radiem które słucham radioprofeto.pl i to mi wystarczy :wink:

Jeśli ktoś umie Angielski to może zrozumie.

Discord jest w tej chwili ustawione na samych tymczasowych inwestycjach. TeamSpeak z drugiej strony ma gwarantowany dopływ i przyszłość.

Co to oznacza? Jedynie TeamSpeak ma przyszłość, miał już nawet przeszłość od 17 lat (2001), Discord zostanie opuszczony w niedalekiej przyszłości gdyż właściciel jest chciwy, a gdy zauważy że aplikacja wydoiła najwięcej pieniędzy ile jest to możliwe, opuści dalsze roboty nad aplikacją, żadnych aktualizacji itd, i wtedy już nic o tej aplikacji nie będzie bezpieczne.

Opieranie opinii na nieaktualnych danych

Tak streszczę Twoją wypowiedź.

Krótko: pie#dolenie. Świat IT jest okrutny - Ci gracze którzy się nie rozwijają giną, nawet pomimo stabilnej pozycji. I to mowa o każdej dziedzinie - firma, język programowania, usługa. Coś co się nie rozwija umiera. Nawet jeżeli Discord zostanie sprzedany a pewnie zostanie, to wiadome, to odje#anie takiej platformy będzie PRowym i finansowym strzałem w stopę. Obecny CEO Discorda miał w przeszłości jeden projekt, z którym postąpił podobnie - do dziś żałuje, pomimo iż jego skala była około 20x mniejsza niż Discorda.