Reinstalacja VPS na inny system niż Ubuntu @Ankieta w poście

Więc tak mam taką propozycje żeby dodać możliwość reinstalacji VPS jak to było na openvz tylko z

Ubuntu 16
Ubuntu 18
Debian 8
Debian 9
CentOS 7
FreeBSD

Kto jest za?

• Jestem na Tak
  • Jestem na Nie, jeżli to wybierasz proszę opowiedzieć dlaczego

0 głosujących

Z tego co wiem to taka opcja jest już planowana, ale nie jest bardzo priorytetowa. W razie potrzeby możesz ręcznie zainstalować dowolny system choćby za pomocą poradników z forum :slight_smile:

PS. Oczywiście nie muszą być to te systemy ale są te są znane :slight_smile:

@bopke wiem ale dla nowych to bedzie strzał w 10 :slight_smile:

Dla nowych fajnie, łatwość instalacji, za to dla zaawansowanych którzy mieliby być potencjalnie proszeni o pomoc na forum byłaby to mordęga. Ktoś sobie wymyśli, że chce mieć gotowego centos i nagle trzeba się przestawiać np na inny sposób konfiguracji sieci, na inny menadżer pakietów itp.
Moim zdaniem to bardzo słaby pomysł, osoby początkujące powinny zostać na systemie dla początkujących - ubuntu. Znacznie łatwiej im wtedy pomóc, a dla zaawansowanych użytkowników reinstalacja zajmie mało czasu i nie będzie problemem.

Ale ktoś może znać się lepiej mieć lepsze związanie z CentOS, a wtedy z ubuntu wy miał problem :slight_smile:

Jeżeli ktoś już ma jakotakie pojęcie, to stosowanie innego systemu nie powinno być problemem, tak samo jak instalacja za pomocą poradników na forum. Zrobienie opcji wyboru wprowadziłoby zamęt na forum, przez to że początkujący będą niekoniecznie wybierać jeden system. Jeżeli komuś bardzo zależy na jednym systemie, to wystarczy skorzystać z przejrzystych poradników na forum. :wink:
Wprowadzenie czegoś takiego dla tych, de facto, kilku osób, poskutkuje utrudnieniami dla dziesiątek które przychodzą na forum po pomoc i dla osób które zechcą im pomóc. Foum może wypełnić się postami typu

Jaki masz system?

Cent OS

A no to nie znam się

Ale VPS KVM od dawna ma opcję że możesz postawić co sobie życzysz :wink:

a z autopsji nie przepadam za ubuntu ale z lenistwa nie chce mi się instalować nic innego działa to niech działa

dla zastosowań serwerowych dla potocznego Kowalskiego nie ma nic lepszego jak ubuntu bo jest kupa poradników na to a zaawansowany i tak sobie poradzi :wink:
a jak wspomniał

o to to

i to też :wink:

Według mnie taka opcja wy była korzystna, łatwo wy można było zmienić system serwera.

to jak wspomniałem

nawet CentOs

Ale mi chodzi że nie z Promoxa tylko przez my.lvlup.pro że wybierasz reinstaluj vps i wybierasz se system np tylko 5 systemów będzie. Ze ci co nie umią skonfigurować po instalacji to zrobi to za nich system .

ale zbiega się to własnie do tego że dajmy na to ( potoczny Kowalski postawił sobie z panelu FreeBSD, wszystko fajnie i na forum zaczynają się lamenty i posty co on ma zrobić coby zaktualizować system etc. itp. )

a tak kupuje sobie z tym co jest stock zainstalowane i jak na życzenie i się na tym zna to przez Promoxa stawia sobie to co chce…

Dokładnie, w życiu nie może być zbyt dużego wyboru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A zresztą Ubuntu nie jest złe, a samo przeinstalowanie to kwestia 30min z przerwą na kawę :coffee:

Dziękuje za oddane głosy, ankieta będzie jeszcze działać 2 góra 3 dni, wtedy ją zamknę :slight_smile:

Ankieta zamknięta, dziękuje serdecznie za oddane głosy mam nadzieje że wrzucą tą opcje do panelu v3 :slight_smile: Proszę o zamknięcie tematu :slight_smile: