Rangi na twój serwer minecraft

Hej!
Zauważyłem, że mimo iż dużo informacji w necie jest na temat rang i potrzebnych do tego pluginów, nadal wiele osób nie wie jak się za to zabrać. Dlatego tworze ten poradnik dla nich i mam nadzieje, że przynajmniej komuś pomogę.

**Tematy **
1.Nie pobieraj
2.Potrzebne pluginy
3.Jak wgrać pluginy
4.Najważniejsze Komendy
5.Konfiguracja Essentials

1.Nie pobieraj

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących jest pobieranie pluginu
PermissionsEx, chcąc dodać rangi na swój serwer. Plugin od dawna nie jest aktualizowany a w dodatku powoduje duże spadki wydajności serwera. Ma on także wiele luk np. jedna z komend potrafi scrashować serwer.

2.Potrzebne pluginy

EssentialsX i EssentialsXChat - jeden z najbardziej rozbudowanych, a zarazem podstawowych pluginów pod serwery minecraft tak zwany szkielet serwera.To w nim ustawiamy rangi na czacie.

Vault - to plugin umożliwiający komunikacje między pluginami.
LuckPerms - jest to zaawansowany plugin na rangi
grup na serwerze minecraft

3.Jak Wgrać Pluginy

Aby wgrać pluginy na serwer musimy połączyć się z naszym serwerem za pomocą ftp, osobiście preferuje korzystania z WinSCP do tej czynności. Po zainstalowaniu naszego programu odpalamy go i łączymy się z serwerem za
pomocą kliknięcia w “nowa sesja”.

A następnie zmieniamy protokół pliku z SFTP NA FTP i uzupełniamy wszystkie dane.

Po połączeniu się z serwerem przenosimy pluginy do folderu plugins.

Teraz wystarczy tylko zrestartować serwer i możemy się brać za konfiguracje.

Pamiętaj
Używanie komendy /reload nie jest zalecane ani przez twórców silników obsługujących mody czy pluginy, ani przez nikogo kto zna się na rzeczy.

Zawsze restartuj serwer komendą /restart bądź przyciskiem w panelu.

4.Najważniejsze Komendy

Tworzenie rangi
/lp creategroup (nazwa rangi)
np. /lp creategroup vip - Ranga Vip

Usunięcie rangi
/lp deletegroup (ranga)
np./lp deletegroup vip

Nadanie rangi graczowi
/lp user (nazwa gracz) parent set (ranga)
np. /lp user JarToJa parent set vip

Ustawienie wyglądu rangi
/lp group (ranga) meta setprefix 100 “(nazwa)”
można dodać też kolory np. /lp group vip meta setprefix 100 "&8[&6Vip&8] "
lista kolorów mc znajdziecie tutaj Kolory

Permisje
/lp group default permission set (permisja)
np./lp group default permission set essentials.tpa
Pamiętaj że niektóre komendy np. podane tpa potrzebują też dodania permisji essentials.tpaccept i essentials.tpacancel by można było z nich korzystać.
Wszystkie permisje dodasz za pomocą “*”.

Przekażywanie permisji innym rangom
/lp group (ranga,której chcesz dać permisje) parent set (ranga, której permisje chcesz przekażać innej randze).

Ustawienie wagi dla danej rangi
/lp group default setweight (waga)
np. /lp group default setweight 1
Pamiętaj ranga z większą wagą będzie wyświetlana wyżej niż ta z mniejszą wagą

5.Konfiguracja Essentials

Aby rozpocząć naszą konfiguracje, łączymy się z serwerem następnie wchodzimy plugins tam w essentials i klikamy confing.

Podstawową rzeczą, jaką zrobimy jest zmiana ops-name-color z 4 na none(Nie jest to obowiązkowe).

Następnie szukamy EssentialsX Chat(za pomocą kombinacji ctrl + F możemy szybciej znaleźć podaną frazę). Gdy w końcu to znajdziemy usuwamy “<” i “>” które otacza {DISPLAYNAME}. Zamiast tych strzałek proponuje dać “:” po {DISPLAYNAME}.
Tak by to wyglądało {DISPLAYNAME}:

Możemy także zmieniać kolor w jakim gracz będzie pisał
np.’ {DISPLAYNAME}:&7 {MESSAGE} '

Najlepszym ustawieniem czatu według mnie jest
’{DISPLAYNAME}&8:&7 {MESSAGE}'

Aby dodać range musimy w group-formats: równo pod default: napisać wcześniej utworzonągrupe
Przykład
rangiadsdas

**Uwaga**
               **Podradnik nadal nie jest gotowy**
1 polubienie

Projekt nie dokończony chciałem sb to zapisać a pierwszy raz koszytam z tego forum

Ten wpis sprawia wrażenie, że zamiast PermissionsEx mamy zainstalować EssentialsX i EssentialsXChat.
To prawda, że PEX już jest nieaktualizowany, ale do zarządzania uprawnieniami jednak jakiś plugin potrzebujemy - teraz najczęściej LuckPerms.
I z pluginem LuckPerms oczywiście możemy mieć różne pluginy z rodziny EssentialsX, bo mają inne zastosowanie i wzajemnie się uzupełniają z LuckPerms.

wiem napisałem, że nie dokończony a nie wiem gdzie się to zapisuje w wersji roboczej

Jak już będziesz poprawiać to popraw informacje o pexie, bo jest akutalizowany, nie wiem czy to autor, czy ktoś inny, ale aktualizuje go https://jenkins.addstar.com.au/job/PermissionsEx/lastSuccessfulBuild/

o ile się nie mylę PermissionEx jest po prostu aktualizowany do nowszych wersji ale nie naprawiają błedów.

To wersja 2.0, większość faktycznie korzysta z wersji 1.x która nie jest aktualizowana

Czy przypadkiem nie powinno być deletegroup?

Ja jednak polecam /lp editor

jest bardziej intuicyjny niż wpisywanie tysiąca komend

powinno. literówka

Hej. Miło, że tworzysz coś od siebie.
Aby poradniki prezentowały się lepiej, zajrzyj tutaj:

Zobaczysz, że od razu będzie dużo lepiej wyglądało. Jeśli będziesz potrzebował pomocy z uprawnieniami do edycji, możesz pisać na PW.

1 polubienie