Pytanie. Program do minecraft z obsługą vps

Widzę że na tym forum jest dużo mądrych głów bo czytając wiele poradników z tej strony odpaliłem swój pierwszy serwer minecraft na vps.
Stworzyłem na swoim vps serwer minecraft na modach. Wiedząc że aby serwer na modach działał każdemu serwer jak i gracz musi mieć ten sam forge i tą samą paczkę modów. Niestety jestem osobą która nie może się zdecydować na konkretne mody i codziennie dodaje jakieś nowe.
Teraz moje pytanie: Czy umiał by ktoś wytłumaczyć jak napisać program który sprawdzał by aktualne mody na serwerze i pobierał z vps te brakujące? Jestem totalnie zielony w temacie a że serwer postawiłem głównie dla młodszego brata to łatwiej by mu i jego kolegom było odpalić taki programik niż w kółko pobierać pojedyncze mody.
Wiem że temat nie będzie prosty ale będę wdzięczy jeżeli ktoś mógłby pomóc z czymś takim.

Możesz dodać paczkę na curseforge, za pomocą ich launchera można ją pobrać, automatycznie zaktualizować i uruchomić. Sam się w to nie wgłębiałem, ale po kilku poradnikach na necie nie powinno to sprawić ci większych problemów.