Pytanie dotyczące VPS

vps
Tagi: #<Tag:0x00007f14a0e26498>

Jeżeli ty ich uwaliłeś to nie wypłacisz się do “końca życia”.

że co? od tego to raczej iptables a nie jakieś panelowe rozwiązanie, choć co ja tam wiem :kappa:

Jeszcze można teoretycznie mieć firewalla na poziomie maszyny hosta, ale niespecjalnie powinno się to różnić od zastosowania iptables we własnym zakresie :thinking:

Sam firewall od OVH nie wystarczy w 100%, wszystko zależy również od firewall systemowego. W przypadku LXC raczej nie działa iptables, więc nie możesz zablokować zbędnego ruchu. Jaką aplikacje hostujesz na serwerze, czy flood odpalasz na TCP 80

Nie popi@rdoliło mnie, żeby atakować serwer domen hosteam. Z ciekawości chciałem zobaczyć co oferują a tu taki fail… Internet u mnie był ok, także wina dostawcy domeny hosteam.

Jak chcesz “Atakować domenę”? XD.
Błąd raczej był przez twój internet lub trwały jakieś pracę techniczne.

Co do ataku na domenę, to ostatnio był atak na home.pl i wszystkie domeny jak i hosting nie działał, więc się da, ale są tego duże szkody… co do neta lvlup się ładował, także może faktycznie jakiś prace :slight_smile:

Nie da się “atakować domeny”, można atakować serwer/y.

Można atakować domeny

Można też dla uproszczenia nazywać atakiem na domeny atak na główny serwer DNS który serwuje informacje o domenie

Dobra faktyczie błąd, miałem na myśli atak na serwer, ale raczej każdy się domyśli.

Bardziej chodziło mi o to że jakby ktoś zaatakował domene to serwery z innych maszyn będą działać

Co do phishingu to też dość rozległy i ciekawy, większość oszustów podaje np link do np strony bankowej, gdzie strona jest wręcz identyczna w taki sposób wykrada dane lub kasę z konta :stuck_out_tongue:

Cache poisoning to wyższy poziom phishingu, bo to działa gdy wchodzisz na prawdziwą domenę banku, która została podmieniona takim właśnie atakiem “zatruwania” DNS. Atakujący nic Ci nie musi podkładać, wystarczy że np chcesz zapłacić za zakupy np na allegro, wchodzisz na strone banku, wszystko działa ładnie, niby zapłacone, a tak naprawdę właśnie oddałeś swoje dane dostępowe jakimś cyberprzestępcom.

TitanAXE z tego co mi sie wydaje ma ochrone OVH PRO a nie OVH GAME. To jest różnica, dlatego tez nie maja czegos takiego jak whitelista udp.

oto screen z rozmowy z supportem

Ciekawe…

Support niech pisze co chce, ale nie mając dostepu do whitelisty udp to jest zwykła ochrona OVH PRO. Tak samo w ofercie jest napisane. Cała ochrona OVH GAME opiera się o to.

Serio?

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.