Pytania o minecraft na vps, bungeecord i trochę innych

Tagi: #<Tag:0x00007f8df6327748> #<Tag:0x00007f8df6327540> #<Tag:0x00007f8df6327388>

Ogólnie chcialbym sie zapytać o to ile graczy będzie mogło grać na serwerze vps 4gb.
I pare pytań o bungeecord kogoś kto ma/miał i jest chętny pomóc.

Jak wersja powyżej 1.13.2, to do 20 graczy. Jak są gracze zaawansowani i hodują dużo wieśniaków, robią spore mechanizmy, to już przy 10 są lagi (tak, nawet w 1.15.1).
Jak wersja do 1.13.2, to znaczących lagów przy 20 graczach nie zanotowałem.
Z bungeecord nigdy nieeksperymentowałem, nie potrafiłem się w poradnikach zorientować.

1lajk

Proszę nie udostępniać danych do kontaktu :exclamation:

Wszystkie pytania i wątpliwości należy kierować w odpowiednich tematach, tak by różni użytkownicy mogli pomóc, a w przyszłości może i te wątki przydadzą się innym :slight_smile: .

Zapoznaj się z tymi poradnikami (część z nich jest nadal aktualna):

@Lempik poważnie? przy 10 graczach? Mam serwer na Puk*** i przy 10 śmiga ładnie a są o wiele gorsze procesory przy 20 dopiero zaczynaja sie małe lagi. Maja duzo wiesniakow maja duzo farm 0 tikowych bo ich nie wylaczylem żeby mogli z nimi grać i mimo to jest git.[przy 10] A tutaj płacisz prawie 2 razy tyle i przy 10? można powiedzieć, że się zawiodłem i teraz nwm czy próbować Wersja 1.14.4
Chciałem po prostu żeby więcej ludzi mogło grać tak do 40. Farmy zawsze moge wylaczyc paperspigot.

Są lagi jak się nie zoptymalizuje :wink:

Na serwerze MC ram nie jest najważniejszy, jest to procesor.
Na moje oko na serwerze 1.14 (chociaż polecałbym 1.15) przy dobrej optymalizacji na ofercie 4GB FR mogło by pograć ~20 graczy.

1lajk

Będę robił pod 1.15 więc chyba będzie gitara, najwyżej więcej zapłacę i tak nie ma innego wyjścia :smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.