Pytania dotyczące wyboru serwera i pluginów do Minecrafta

Tagi: #<Tag:0x00007f159f3e1000> #<Tag:0x00007f159f3e0f10>

Witam, mam takie pytanko chcę założyć serwer minecraft surviwal 1.16.5 border 15k Co do graczy to celuje w 100+ max do 150. Zastanawiam się jaka maszyna by to uciągneła z dużą ilością TPS. Mam na oku jedną 32GB ramu DDR4 - 2666MHz i procesor AMD RYZEN 5 - 3600X 8vCPU. A drugie pytanie jakie polecacie pluginy darmowe/płatne do optymalizacji . A trzecie pytanie jaki antycheat aktualnie używałem darmowej wersji matixa ale on niby 75 graczy max może mieć na darmowej wersji .

Ale poco ci tyle GB ramu co ty z nim zrobisz jak nawet duże paczki modów tyle nie biorą. Kup sobie maszynę z 12 max 16gb ramu odpal pregen przy pomocy pluginu ChunkMaster i żaden border nie będzie straszny. Pluginy do optymalizacji Polecam VillagerOptymizer i EntityTrackerFixer

Po co wgrywać EntityTrackerFixer skoro jest już wbudowany w paperze? Tak samo VillagerOptimiser nie jest wart instalowania na serwerach 1.15+. Co do ac polecam ci vulcan nie dość że jest bardzo zoptymalizowany oraz często aktualizowany to w razie jakichkolwiek problemów autor szybko odpisuje i albo wprowadza łatkę w następnym updacie albo pomaga poprawnie skonfigurować ac. Jeżeli chcesz coś darmowego polecam ci WitherAC nie jest on jakiś wysokich lotów ale podstawowe checki ma dobre.

A co do silnika dodam że będę używał “Purpur” A jaki hosting polecacie bo celuję w 100/150 graczy

Zacznij od VPSa z lvlup.pro jak się projekt rozwinie no to myśl o czymś bardziej poważniejszym niż VPS…
Jak na razie szkoda kasy na większe mocniejsze serwery, optimum będzie 8GB ram.

1 polubienie

Tyle że zazwyczaj jak bieżę się ofertę 8GB ramu to masz max 3 vCPU nie jest to za mało jak na serwer z 100+ graczy ?

I tak nie osiągniesz na samym początku tyle osób, zacznij od czegoś mniejszego…