Pytania dotyczące instalacji Windowsa

vps
Tagi: #<Tag:0x00007f11f93569e0>

Witam. Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak mam zainstalować windowsa na vps kvm? Czy ja musze specjalnie na te 14 dni kupić klucz do windowsa? Jak to działa? Jestem zielony w tym wszystkim :frowning: Proszę nie piszcie że skoro się nie znam to po co to robię. Chce się paru rzeczy nauczyć. Jestem totalnym samoukiem. Proszę o pomoc.

Vps a windows 8.1 91 dni próbnych

Zobacz na ten wątek: :slight_smile:

Podstawy serwera VPS KVM

Musisz posiadać licencje na dany system.

A dałoby radę jakoś zainstalować z tą 91dniową wersją próbną windowsa 8.1?

Nie można korzystać z systemu bez podania klucza licencji.

skąd mieć ten klucz licencji

Chyba kupić w Microsoft, jak chcesz instalować Windows, a z tego co wszyscy wiedzą Windows jest płatnym systemem :wink: A tym bardziej instalując na serwerze.

Należy mieć licencję.
Każdy producent ma swoje zasady licencyjne.

W przypadku desktopowych systemów Microsoft musisz kupić system i wtedy możesz go zainstalować. Raczej nie ma wersji testowych, chyba że jakieś wersje enterprise ale raczej niedostępne dla przeciętnych osób bez umów z nimi. Nie pamiętam już.

Dla wersji serwerowych jest darmowy trial 90dni o ile pamiętam, możesz wtedy normalnie legalnie ściągnąć z ich strony obraz .iso i zainstalować na VPS czy na każdym innym komputerze.

Oczywiście to z pamięci, proponuję zerknąć na stronę Microsoftu po szczegóły lub po prostu zadzwonić na ich infolinię i zapytać.

A jak dodać .iso jak nie ma go na liście ?

Napisać zgłoszenie z taką prośbą - https://lvlup.pro/panel/support/ticket

Ehh już widziałem amatorów którzy mają (tak, nadal xD) serwery na windowsie…

Może połączenie Wine + X server + Debian/Ubuntu?

zamknięcie #11