Propozycja - VPSy z dyskami HDD

Czyli VPS OPENVZ zostaje ? bardzo go potrzebuję

@SystemZ wypowiadał się juz w tym temacie - tutaj:

Obstawiam, że w razie wycofania pojawi się ciekawa alternatywa.

Do końca roku postaram się zmodyfikować serwery z OpenVZ tak aby nie używały Proxmoxa tylko bezpośrednio czystego OpenVZ co da wsparcie jeszcze do 2019 roku :slight_smile:
Temat już obmyślany kilka razy więc o przyszłość serwerów OpenVZ nie ma się co martwić. :smiley:

Witam,
Z tego co widzę temat jest już dość stary, ale nie ukrywam że także potrzebował bym troszkę więcej pamięci, nie liczę na TB, lecz na około 50-100GB, jestem fanem wirtualizacji OpenVZ, ponieważ jest ona budżetowa, i opłacalna dla mojego serwera Minecraft na modach. A nie ukrywam że kopie światów przynajmniej u mnie wymagają trochę miejsca. Ja przechowuję światy z 7 dni, a potem usuwam. Lecz jedna kopia waży około 5GB, a pojemność dyskowa serwera VPS OpenVZ 8GB RAM, wynosi 30GB, czyli zwyczajnie nie starcza. Ja jestem bardzo za wprowadzeniem oferty OpenVZ tak, by było około 50-100GB HDD/SSD, dużo wolałbym OpenVZ niż KVM, ponieważ KVM dla serwera który robię jest nieopłacalne.
Będę wdzięczny za odpowiedź :slight_smile:

Jak już wspomniałem wyżej, jeśli VPS z HDD to tylko KVM.

Nie planuję wprowadzenia OpenVZ z HDD gdyż trudniej jest przydzielać limity IO co mogłoby się skończyć totalną czkawką dla wszystkich na węźle z powodu jednej osoby która zajeżdzałaby dysk.

Czy jest możliwość dokupienia dysku VPS OpenVZ?

Wiem, że co nieco odkop, ale ja jestem chętny na opcję 2. Chciałbym w wakacje wystartować ze swoim serwerem, a przypadała by się jakaś przestrzeń do robienia backupów.

W razie czego, jest dostępna też usługa NFS :slight_smile: