Propozycja dot. regulaminu

Aktualnie użytkownik kupując VPS jest zobowiązany do wykonywania kopii zapasowych, co powoduje dodatkowe koszty. W przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników (lub tych, którzy nie przechowują na VPSie ważnych danych) taki obowiązek jest po prostu głupi.

Dlatego proponuję zmienić regulamin tak, aby było jasne, że to użytkownik jest odpowiedzialny za jego dane na VPS, a regularna kopia zapasowa to zalecana czynność (a nie jak teraz - obowiązkowa).

Aktualnie nie prowadzę już serwera Minecraft. Kupiłem więc mniejszego VPS KVM, na którym nie będę przechowywał ważnych danych, dlatego wykonywanie kopii zapasowych nie jest mi potrzebne. Jestem w pełni świadomy tego, co robię i zdaję sobie sprawę z tego, że tylko ja za to odpowiadam.

Popieram, nie powinien to być obowiązek - jak ktoś nie chce mieć zabezpieczenia danych, to niech tego nie robi

Moim zdaniem, ten zapis służy zdjęciu odpowiedzialności za utracone dane w wypadku bardzo poważnej awarii. Z tego punktu nie jest się rozliczanym, ale jeżeli coś się stanie to hosting jest zabezpieczony przed roszczeniami wynikającymi z braku kopii zapasowych ze strony klienta :thinking:

Ten zapis musi zostać, nie mamy w planach go zdejmować.
Przygotowywanie kopii to dobra praktyka w tej branży i tego się trzymajmy aby każdy do tego dążył.

Dodatkowe koszty? :thinking:

Tak sobie przeanalizowałem i w 100% zgadzam się z Michałem ( bo to każdy admin ma obowiązek dbać o swoją maszynę ) a to czy to robi czy nie to już jest jego indywidualna sprawa…

No i potem jak to było ostatnio w jednym temacie ( gostek nie zrobił sobie kopi ) i lamenty bo mu się ( dzierżawa ) skończyła a on coś tam miał ważnego etc. itp. przykładów można przytaczać bez liku…

Ja osobiście co jakiś czas robię sobie kopię newralgicznych plików jak coś zmieniam itp. ( ale to jest już nawyk )
po prawie 10-u latach siedząc na Linux ( w domu tak samo )

A kolejna istotna sprawa mogę się założyć że może max 5-10% przeczytało regulamin :wink:

Przechowywanie kopii zapasowej na tym samym VPSie trochę mija się z celem. Sam się przekonałem :wink:

Bo coś tam miał ważnego
a tutaj jest:

ale to chyba indywidualna sprawa każdego usera co będzie miał na swoim VPS etc. itp.
Ty akurat nie a inny może tak i koło się zamyka…

Obowiązek i koniec dbać o VPS… ( a pod to można wiele pociągnąć jak np: robienia kopi zapasowych )

przechowywanie na swoim komputerze? chyba dysk w własnym komputerze jest darmowy :thinking:

ale internet już nie, jeśli ktoś ma limitowany internet to już inny temat :wink:

raczej nikt w prawie 2019 roku nie ma na komputerze limitu transferu :kappa:

nawet jak przez smartphon to jest 10-20GB i więcej mają / a jak ktoś ma mobilny net jako stacjonarny to taż bez limitów w większości przypadków :wink: ( to nie to co było 10-15 lat temu )

Play nadal zacofane :wink: Jestem ofiarą tej śmiesznej sieci, ale to już w sumie offtopic.
@SystemZ czy w przypadku gdy ktoś nie wykonuje (świadomie) kopii zapasowej, to może dojść do tego, że jego VPS zostanie zablokowany? Mi się nie wydaje, ale wolę się upewnić. :slight_smile:

Nie, nie zostanie zablokowany. Ten punkt przenosi po prostu odpowiedzialność na osobę dzierżawiącą serwer.

Czyli dokładnie to, o co mi chodzi w tym temacie. Można zombie :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty po 6 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.