Problem ze skonfigurowaniem internetu na ubuntu 16.04 desktop

Tagi: #<Tag:0x00007fbca7e8d0d0>

Witam, chcąc zacząć prowadzić muzyczny stream 24/7 w serwisie YouTube wziąłem się za instalacje systemu Ubuntu 16.04 Desktop według poradnika @Timo . Wszystko szło dobrze, lecz mam problem ze skonfigurowaniem internetu na serwerze. Dodałem reguły z panelu do /etc/network/interfaces lecz gdy wpisuję komendę " ifup ens18 " wyskakuje mi: " Failed to bring up ens18 " System instalowałem według poradnika [Poradnik] Instalacja Ubuntu 16.04 Server na VPS KVM + konfiguracja sieci na nowym udev (dużo obrazków, dobrze wyjaśnione)
Będę wdzięczny za każdą pomoc :wink:

1 polubienie

Ten poradnik jest nieaktualny i miał powstać nowy… miał :wink:
Wszystko powinno w sumie działać, a kwestia sieci to po prostu wielu osobom nie działa.
Jeśli nie ens18, to eth0? Zobacz w proxmox jaką masz nazwę wirtualnej karty sieciowej i ją powpisuj do tych formułek w interfaces.

1 polubienie

Chodzi o to?
Co dokładnie mam tam powpisywać ?

1 polubienie

Spróbuj: vmbr0

1 polubienie

Ok, mój błąd, przepisywałem te rekordy ręcznie gdyż nie umiałem skopiować tego do konsoli z proxmox i zamiast frazy “address” wpisałem “adress” Ale to nie koniec problemów. Po wpisaniu ifup ens18 wyskakuje mi:
ifup: interface ens18 alredy configured
Gdy wpisuję “ping lvlup.pro” aby sprawdzić czy internet działa wyskakuje mi:
ping: unkown host lvlup.pro
:confused:

Jeszcze jedno, gdy wpisuję komendy:
echo “nameserver 8.8.8.8” >> /etc/resolv.conf
echo “nameserver 8.8.4.4” >> /etc/resolv.conf

To mam zostawić “nameserver” czy zamienić to na “ens18” lub na coś innego ?

1 polubienie

nie normalnie wpisujesz nameserver :smiley:

1 polubienie

Ok, w takim razie w tym błędu nie popełniłem :smiley: W takim razie dlaczego internet mi nie działa :confused: ?

1 polubienie

Odświeżam.
Ktoś coś może poradzi :confused: ?

1 polubienie

A co dalej jest błąd?
Próbowałeś użyć nazwy podanej wyżej przeze mnie?

1 polubienie

Cannot find device: vmbr0
Failed to bring up: vmbr0

1 polubienie

Najpierw musisz dodać je tak jak dodawałeś ens18.

1 polubienie

Wszystko dodane i po dodaniu wpisuję komendę ifup vmbr0 i wypluwa mi te komendy, prangę dodać iż po dodaniu ens18 i wpisaniu komendy ifup ens18 wszystko zaczęło niby działać i pisze " interface: ens18 is already configured" lecz internet nie działa.

1 polubienie

A w configu tym interfaces masz ustawione te rzeczy z localhostem? Jak ja konfigurowałem i nic nie działało, to ten loopback od localhosta dodałem i zaczął działać :open_mouth:

1 polubienie

Może załączę screenshota jak to u mnie wygląda w tym momencie :smile:
SHU_3pMO23

1 polubienie

Czyli jak w tym momencie wszystko zamienisz na vmbr0 to dalej nie działa?
Localhost jest :confused:
PS. Nie musisz gateway zakrywać :wink:

1 polubienie

Nawet jak zamienie wszystko na vmbr0 to nie działa, zakryłem tam gdzie widziałem cyferki na szybko na wszelki :smiley:

1 polubienie

No to już nie wiem.
Pewnie jakiś mały głupi błąd, brakująca jedna linijka czy coś :laughing:
Więcej nie mam pomysłów

1 polubienie

Okej :smiley: Dzięki za chęci :wink: Może znajdzie sie ktoś kto pomoże :smiley:

1 polubienie

Nein, od tego uciekać gdzie pieprz rośnie - to jest mostek pomiędzy maszyną matką, a VPSem.

Zazwyczaj nazwy kart sieciowych to eth0 i ens18 :wink:

1 polubienie

No to w takim razie mam to ens18, lecz i tak nie działa :smiley: Wpisuję przykładowo ping lvlup.pro i wyskakuje unkown host :smiley:

1 polubienie