Problem z optymalizacją małego serwera Minecraft

Tagi: #<Tag:0x00007f2add591bb8> #<Tag:0x00007f2add591ac8> #<Tag:0x00007f2add591a00>

Dorzucę się do wątku. Zakupiłem VPS 2GB PL pod “kameralny serwer dla znajomych” i jestem rozczarowany, ponieważ przy dwóch graczach na serwerze komunikaty “Can’t keep up…” to normalka i nie mam pojęcia jak temu zaradzić. Procesor działa cały czas na 100%, RAM ustawiony mam na 1,3G.
Nie jestem zaznajomiony z konfiguracjami serwerów na VPS i korzystałem z poradnika z wykopu, który podsyłam poniżej. Może problem tkwi w przygotowaniu serwera. Czekam na jakieś porady. Dzięki.

To serwer na czystym silniku (vanilla) czy na jakimś spigocie, paper spigocie, tuinity?

Zapomniałem dodać. Paper spigot 1.15.2.

Podeślij timings z serwera, żebyśmy mogli cokolwiek ocenić.

Stwórz najlepiej osobny wątek w kategorii #pytania, każdy serwer jest inny i w różne sposóby można go optymalizować.
Ten wątek zostawmy do dyskusji stricte na temat poradnika i jego treści.

1lajk

Timingi po wywaleniu ScoreBoard

https://timings.aikar.co/?id=48c8189ede464bed9d41ef7fd62ec895

Wszystkie możliwe pliki są tak skonfigurowane by jak najbardziej odciążyć serwer.
użyłem tych poradników:

https://craftportal.pl/forum/index.php?/topic/90425-poradnik-jak-zoptymalizować-serwer-minecraft/

Używam parametrów startowych Aikara i silnika Tuinity

Nowe wersje, to taki szajs, że bez optymalizacji to najmocniejszy VPS nie da rady.

No i jak widać jest normalnie, ale te timingsy będą miały jakąkolwiek wartość jeśli ktokolwiek do ciebie wbije. Btw. Nie lepiej używać AuthMe zamiast LoginSecurity?

authme wyrzucał masę błędów. Może się to zmieniło ale login security okazał się być dość dobry i już jest sprawdzony

Jak źle skonfigurujesz, to wyrzuca błędy. Ja stosuję go od kilkunastu lat bez żadnych problemów.

zacznijmy od tego że on wcale nie chcial się uruchomić. I nie wiem co ma do rzeczy plugin na logowanie do wydajności

Nie ma nic, tylko wskazuję że używasz gorszych pluginów i wrzucasz tak praktycznie byle co nie znając się dokładnie na pluginach xd

w czym login security jest gorszy? Szukałem prostego w konfiguracji i lekkiego pluginu a on mi to zapewnił.

i nie wiem po co próbujesz pokazać że się nie znam. Próbuje zdobywać wiedzę i ciągle się uczę i nie wiem w czym problem

Większość serwerów używa AuthMe, wydaje mi się on lepiej zabezpieczony, ale każdy wybiera to co mu pasuje. No dobrze, może faktycznie z tym przesadziłem, ale podszkół się trochę z WorldGuarda i Essentialsa, bo to są praktycznie podstawowe rzeczy, a posiadałeś pluginy całkowicie zbyteczne.

Wracając do tematu , to zobacz jakie mają expiarki, ile ich jest, czy ktoś nie posiada maszynek redstone (wystarczy bardzo szybki zegar, by serwer zdechł), bardzo popularne są teraz różnego rodzaju crasherki redstonowe tworzone przez kidów oraz ataki botów i jeśli przed tym się nie zabezpieczysz, to serwer offnie ci się w kilka minut od nich. Nie ma, że graczy boli, że expiarki gorzej/wolniej działają, jak chcesz by expiarki działały normalnie, to tylko dedyk i to jakiś bardzo dobry. Te wersje to rak i mojang sobie nic z tego nie robi. Jak nie podejmiecie kroków związanych chociażby z expiarkami i mechanizmami graczy zarówno Scovian oraz markewycz, to nic nie zdziałacie na tych wersjach i nie pomoze wtedy lepszy silnik i optymalizacja. Graczy na tych wersjach trzeba kontrolować, albo płakać nad TPS, wybór jest chyba prosty.

Do takich zastosowań jak mały, prywatny serwer jednak lepszy byłby KVM FR 4GB. Cena tylko trochę wyższa, a dwa razy więcej pamięci RAM, lokalizacja w tym wypadku bez znaczenia. 2GB wbrew tej informacji na głównej stronie to może być zbyt mało na serwer Minecrafta na najnowszej wersji (które są bardzo źle zoptymalizowane), system na VPS też trochę zasobów do działania potrzebuje. Na pewno warto dograć silnik Tuinity, o którym wspomniano (tu: https://ci.codemc.io/job/Spottedleaf/job/Tuinity/), a docelowo jednak przejść na wyższy pakiet. :wink:

Czyli krótko mówiąc, lekko przekłamana informacja przy ofercie na 2GB VPS PL. Chciałbym dodać też, że zastosowałem pre generacje chunków żeby znajomi przy odkrywaniu nowego terenu nie obciążali serwera, lecz nawet to nie pomogło.
Nie wiem czy szukać jeszcze jakiegoś rozwiązania na ten problem czy wydać ponownie pieniądze, żeby przejść na wspomnianą maszynę KVM FR 4GB.

Znalazłem wątek gdzie ludzie chwalą się do czego używają swoich serwerów VPS i widzę pozycje 2GB RAM PL, na której jest postawiony serwer z Minecrafta na najnowszą wersje 1.15.2 i zaczynam się zastanawiać czy źle skonfigurowałem ten serwer, że nie daje rady czy ci ludzie po prostu kłamią. :smiley:

Zakładanie, że ludzie kłamią jest conamniej głupie patrząc na to, że tylko jedna osoba tam napisała, że trzyma swój serwer Minecraft na pakiecie 2GB KVM PL. Żeby porównać sytuacje to osoba ta postawiła serwer na silniku Vanilla, lecz nie podała wersji, a w tamtym czasie mógłby to być nawet serwer na wersji 1.8, który utrzymałby się na tak małych ilościach zasobów. Gdyż z wersji na wersje wymagania stają się coraz większe, bo optymalizacja gry jest coraz gorsza.

Każdy dodany plugin nawet najmniejszy potrzebuje zasobów, więc tłumaczenie kogokolwiek “ale przecież ten plugin jest mały, więc na pewno nic nie pobiera” jest głupotą. Powinno się dążyć do jak najmniejszej liczby pluginów, czyli używać jak największej ilości funkcji pluginów, które już posiadamy, aby odciążyć serwer nie ładując do pamięci więcej takich pluginów.

Dalej także nie podesłałeś timings’ów z serwera, przez co nawet nie wiemy co na tym serwerze powoduje te lagi.
W imię zasady:

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie

Nasza pomoc będzie taka jakie zachowanie masz w stosunku do nas. Jeśli nie chcesz pomóc nam dając nam odpowiednie informacje do określenia co może je powodować, to my nie będziemy chcieli pomóc Tobie w poprawie tego problemu.

Z tym kłamaniem to nie było na serio… Generalnie podszedłem do wypowiedzi na luzie… o Timingach zapomniałem totalnie, już podsyłam.
Teraz testuje serwer po lekkich zmianach w ustawieniach i chodzi dobrze, ale przykładowo wczoraj przy dwóch graczach już było czuć, że bloki się cofają a jak serwer chodził gdy byłem dzisiaj w pracy i znajomi weszli pograć to skarżyli się, że nie da się nic zrobić. Spojrzałem w konsole i serwer samoczynnie był ostro przeciążony nie wiadomo czemu. Zmieniłem plugin na world border i teraz spróbuje wygenerować chunki od nowa, może to pomoże.

Pluginy, które mam na serwerze: WorldBorder, OnePlayerSleep, FastChunkPregenerator

https://timings.aikar.co/?id=2544cf0513754d30ad7af4c3c6abff1f

Pierwsze co można zobaczyć to:

image

Potem

A na koniec