Problem z łączeniem mysql/apache VPS ORACLE

Cześć, mam problem z darmowym vps na oracle.
Chciałem wgrać na niego gbota tak jak robiłem to ostatnio, mysql, phpmyadmin i bot, lecz problem polega na tym, że nie potrafię połączyć się do phpmyadmina, po wpisaniu ip serwera/phpmyadmin nie wyskakuje nic, porty mam odblokowane.
Wydaje mi się, że jest to problem z apache ponieważ po wpisaniu samego ip również nic się nie pokazuje.

Sprawdźmy najpierw lokalnie działanie serwera apache2, będzie prościej.
Wpisz w SSH curl http://localhost/phpmyadmin i pokaż wynik.

tak jak pisałem, przy samym ip też nic

Apache w statusie pokazuje takie coś

Wynik tego polecenia jest akurat zadowalający, serwer apache2 działa. Póki co skupmy się na samym dostaniu się do niego z zewnątrz.

Czy masz na tym VPS już inne usługi, którym otworzyłeś porty i działają?
Czy jesteś pewny, że network security group, który edytujesz, jest podłączony pod tego VPSa?

image

Tak, postawiłem serwer ts i na niego moge się połączyć, tak samo query mogą się do niego podpinać, problem jest tylko z tym

Interesujące. Reguły iptables wyglądają w porządku.

A czy wynik polecenia, które wcześniej podałem, jednak gdy zamiast localhost napiszesz zewnętrzny IP VPSa, jest ten sam?

Chociaż faktycznie może być problem z tym VNIC, teraz patrzę i nie jest nic wybrane
Zrzut ekranu 2023-01-05 163650

To spróbuj wybrać tą, którą wcześniej edytowałeś.
Tu pojawia się jeszcze lepsza kwestia, mianowicie jak to niby dotychczas działało. No nic, sprawdź i daj znać.

Nie mogę wybrać tego co wcześniej edytowałem

To spróbuj zrobić nową z pomocą przycisku po prawej stronie. Dodaj tam takie same reguły.
Jeśli tamta grupa była zrobiona na innym subkoncie, to nie wiem czy da radę ją po prostu skopiować.

właśnie próbuję, tylko co wpisać w tym miejscu?

W zasadzie jak patrzę u siebie, to klikając Change Compartment można wybrać grupę zasad z innego subkonta. Zobacz, czy tam będzie.

Nic nie pokazuje, tylko te jedno konto co mam

To wejdź w Networking > Virtual Cloud Networks > wybierz network od tego VPSa > Subnets > twój subnet > Security Lists i tam utwórz nową grupę oraz dodaj do niej zasady. A później w Instance Details, tym głównym panelu od twojego VPSa ją aktywuj.

O to chodzi? Bo tu nie mogę nic stworzyć

Jak patrzę u siebie, to też nie mogę. Dzień jak co dzień w Oracle Cloud.
A nie masz właśnie tam w Security Lists, wchodząc w szczegóły subnetu, swojej domyślnej listy? U mnie to wygląda tak:

image

Mam to, tylko ta nazwa jest z starej maszyny

No tylko ta maszyna ma wybrany ten subnet, nie ma wybranej jedynie Network security groups

I zawartość tej listy widocznej na ekranie to jest to, co podesłałeś na samej górze rozmowy?