Problem z działaniem TS3 po ataku DDOS

zabezpieczenia
zarządzanie
ts3
Tagi: #<Tag:0x00007f343c24a280> #<Tag:0x00007f343c24a028> #<Tag:0x00007f343c249d80>

I dlatego wydaje się, że serwer chodzi wolno

Bardzo możliwe, zgadzałoby się to z faktycznym stanem. Osoby które nie były podczas ataku na serwerze łączą się normalnie, reszta co była albo łączy się wolno albo nie może w ogóle.

To pewnie wystarczy zrobić reset po ich stronie i powinno działać

Co do samego hekko to ochronę mają kiepską jak widzisz ma załączonym obrazku :rofl:

No niestety, dużo razy odczułem już ich jakość usług ale sami się lekko wkopaliśmy biorąc vps na cały rok. Teraz szukamy jakiejś zdecydowanie lepszej alternatywy. Dużo czytałem na temat usługi u net-speak tego voice vps, jednocześnie widziałem trochę negatywnych opinii o nich. Ciężko z tego powodu nam wybrać najlepszą możliwosć w przystępnej cenie, która pozwoli na działanie serwera TS3 bez takich akcji

Powiem tak jak net speak to tylko Voice vps D.
Co do lvlup to też będziesz zadowolony, oczywiście wybierając KVM Game

Możesz iść na bahu tam też jest ok

Tak tak, KVM. Mam dość zabezpieczeń OpenVZ

Ewentualnie dedyk game ovh czy dedyk hosteam

Co do dedyków - za duża cena jak na organizacje nonprofit. Wystarczy nam serwer który utrzyma serwer TeamSpeak poniżej 200 osób i nie padnie od pierwszego lepszego ataku jak Hekko.

Dodam swoje 5 groszy do tego tematu. Nie wiem czy coś to pomoże. Otóż jakiś czas temu miałem podobny problem z atakiem na mój serwer. Część osób nie mogła wejść dopiero po zmianie internetu mogła a samo połączanie sie trwało długo. Okazało się że wystarczy skorzystać z komendy iptables -F nie zagłębiałem się czemu tak się dzieje

Nie, to musiał być przypadek. -F po prostu usuwa wpisy w iptables, toteż przy dobrze skonfigurowanych regułach nic nie da.

Po pierwsze i tak krótko trwał ( a pisze tak bo swego czasu przeżyłem atak na domowe łącze, a miałem wtedy jeszcze serwer produkcyjny w domu ) w przeciągu ponad 3 godzin pond 700GB przyjmowałem na klatę…

więc to co tu jest to dziecinada:

i jest tam wliczony normalny transfer wliczony…

jak by to był faktycznie DDOS to tak szybko byście się nie pozbierali, po prostu dziecinada nic po za tym…

Co do jasności, zrobiłem tak jak polecałeś i ponownie zainstalowałem serwer od nowa. Niestety przy przywróceniu snapshota serwer dalej długo się ładuje. Postawiłem jeszcze jednego teamspeaka na zapasowym vps, tam po przywróceniu snapshota wszystko działa dobrze. Tak jakby rzeczywiście dostawca ograniczył łącze użytkowników albo wprowadził te blokady w Firewallu. Im więcej struktury do załadowania tym dłużej się ładuje, przykładowo przy domyślnej strukturze serwera TS3 można się połączyć od razu.