Problem z dołączaniem na serwer Minecraft

Witam, dziś po zmianie dns występują problemy z dołączaniem na serwer. Raz działa, raz nie. DNS:

Firewall otwiera mi 4 porty, nic więcej nie zmieniałem. Film z działaniem: https://cdn.discordapp.com/attachments/891763234338656288/901075394973827072/2021-10-22_13-51-13.mp4

zdejmij chmurkę z

CloudFlare samo ogarnia takie konfiguracje (patrz po lewej stronie SRV: :warning:). W tej sytuacji tworzy się semi-losowa subdomena, która kieruje na właściwy adres (“bez cloudflare”) i to ona jest przypisywana jako target w rekordzie SRV.

;; ANSWER SECTION:
_minecraft._tcp.chlebmc.pl. 0 IN SRV 1 1 25565 _dc-srv.9b348918b5ef._minecraft._tcp.chlebmc.pl.
_minecraft._tcp.chlebmc.pl. 0 IN SRV 1 1 25565 mc.chlebmc.pl.

;; ANSWER SECTION:
_dc-srv.9b348918b5ef._minecraft._tcp.chlebmc.pl. 0 IN A 51.75.34.173

Co natomiast tutaj jest dziwne to to, że są dwa rekordy SRV. Z czego mc.chlebmc.pl nie jest poprawną subdomeną i powodem, dlaczego konfiguracja nie działa.

; <<>> DiG 9.16.1-Ubuntu <<>> mc.chlebmc.pl.
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

2 polubienia

Hm, ale wtedy strona internetowa nie będzie chroniona przez cloudflare, oraz łatwiej będzie “wyciągnąć” IP VPSa.

:man_facepalming:
Usuń obecne rekordy (SRV i A → 54…) i wykonaj https://forum.lvlup.pro/t/podpinanie-domeny-pod-serwer-minecraft-rekordem-srv-w-panelu-ovh-cloudflare
i dodaj rekord chlebmc.pl -> A (chmura) -> 54... (dla WWW)

PS .

dla chcącego nic trudnego

Wygląda na brak rekordu DNS :thinking:

Spróbuj na nowo je podpiąć, usuń i stwórz.

Jeśli usunę rekord A odpowiadający za chlebmc.pl, to nie będzie można połączyć tym adresem ze stroną internetową.

Przeczytaj jeszcze raz mój post #czytanieZeZrozumieniem :sweat_smile:

Wygląda na to, że dnsy jeszcze nie do końca ogarnęły lub powód 2: chlebek coś popsuł :kappa:

Bardziej prawdopodobne, że screenshot jest niekompletny. :man_shrugging:

2 polubienia

Otóż to. screenshot był niekompletny, za co bardzo przepraszam, bo myślałem że inne rekordy na to nie wpływają. Od razu po usunięciu tamtego rekordu SRV wszystko magicznie działa…

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.