Problem z bazą danych MSQL

Witam,

Dzisiejszego dnia napotkałem poniższe problemy, jednak z racji jeszcze małego doświadczenia z serwerami postanowiłem poradzić się tutaj.

Mam problem prawdopodobnie z bazą danych (choć to tylko przypuszczenie) i jak dotąd w losowych momentach serwer nie odpowiada, ostateczenie bywa, że wymaga to restartu. Dziś zdarzyła się taka rzecz zaraz po wejściu jednego z graczy.

Dzisiejszego dnia napotkałem poniższe problemy, jednak z racji jeszcze małego doświadczenia z serwerami postanowiłem poradzić się tutaj.

Mam problem prawdopodobnie z bazą danych (choć to tylko przypuszczenie) i jak dotąd w losowych momentach serwer nie odpowiada, ostateczenie bywa, że wymaga to restartu. Dziś zdarzyła się taka rzecz zaraz po wejściu jednego z graczy.

Następnie te błędy były spowodowane lagiem/crashem:

Wyczytałem, że trzeba zmienić wartości w maxLifetime w konfiguracji AuthMe - tylko czy to na pewno w tym leży problem? Log błędu sugeruje by to zmniejszyć, jeśli tak to o ile?

Wygląda to tak jakby mysql nie odpowiadał na zapytania albo od razu je odrzucał przez to że obydwa pluginy nie mogą się połączyć. Upewnij się że daemon mysql na pewno działa. Jeśli niedawno zmieniałeś coś w konfiguracji tych pluginow albo zabezpieczeniach mysql upewnij się że przesyłasz odpowiedni login i hasło.

Korzystam z bazy MSQL Pukawki, która oferuje w pakiecie te bazy więc nie wiem czy mam jakiekolwiek możliwości konfiguracji ich bazy danych czy zabezpieczeń. Generalnie pluginy podpinałem pod nową bazę danych bo robiłem wipe i tylko tyle było z edycji configów pluginów.

Baza pukwki jest mega niestabilna. Mają jeden serwer MySQL na 500 serwerów MC/CSGO. Najlepiej byłoby przerzucić się na storage w sqlite albo prymitywnego JSONa dopóki nie znajdziesz hostingu z lokalna baza danych.

Wciąż, spróbuj zmniejszyć max lifetime aż ci plugin pójdzie, chociaż wątpię żeby to zadziałało skoro inny plugin też reportuje problemy z połączeniem. Ewentualnie wejdź do panela phpmyadmin i sprawdź czy ta baza danych na pewno istnieje. Jeśli nic nie działa to najlepszym sposobem będzie skontaktowanie się z ich pomocą techniczna.

Jedna z zalet vpsa na lvlupie jest możliwość zrobienia lokalnej bazy danych mysql.

Generalnie pluginy działają, jednak dziś i wczoraj dwa/trzy razy na dzień zdarzyła się właśnie ta sytuacja, że pluginy zaczęły mieć timeouty i przestały odpowiadać i nie było to spowodowane spadkiem TPS czy czegoś związanego z wydajnością serwera. Ciężko mi przewidzieć kiedy to się dzieje i z jakiego powodu, bo liczba graczy czy obciążenie serwera nie miało nic do tego. Problem występował przy 20 graczach jak i 4 graczach, po robieniu timingsów nie było kompletnie żadnych spadków ticków. Baza danych istnieje, bo zaglądam ciągle do MSQL i pokrywa się nazwa w panelu pukawki panelem phpmyadmin.