Pomoc z VPS pod Minecraft

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem serwera vps do testowania i prasowania na nim, podczas kiedy trwa u mnie dołączanie prac nad nową edycja. Mam do was jedno pytanie, ile taki serwer utrzyma graczy? Czy jest ktoś kto umiał by postawić ten serwer do pionu tak, aby wszystko z nim było w porządku i nie trzeba było się bawić już w konsolach itp…? Oto jego parametry : Typ wirtualizacji: OpenVZ
Pamięć RAM: 4096 MB
Ilość vCPU: 2
Pamięć wirtualna (swap): 512 MB
Typ dysku: SSD
Pojemność dysku: 15 GB
Szybkość Internetu: do 200 Mbit
Transfer miesięczny: Bez limitów
Centrum danych: OVH

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

@iMurEK prognozowana liczba pluginów na tym serwerze?

1 polubienie

Maksymalnie 40. Z tego co widziałem to na hostingu bez graczy sam zjadał do 1500 MB.
Pozdrawiam.

Jeśli chodzi o JVM (maszynę wirtualną Javy -
Ona odpowiada za uruchamianie minecrafta itp.) “zjada” tyle RAMu ile maksymalnie może. Np. JVM pobiera 1,5GB RAMu a na pluginy przeznacza 512mb.
Więc odczyty tego ile serwer zjada RAMu mogą być nieprawdziwe. Zresztą przeczytaj.

P.S: musi być minimalnie 100mb na slot by było przyjemnie grać.
PS2: Jeśli źle rozumiem z tym JVM to proszę mnie poprawić.

1 polubienie

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Poczytałem tu i tam i naprawdę dowiedziałem się więcej niż myślałem :slight_smile: Więcej dopracuje sobie osobiście. Obchodzimy od tematu ram… Teraz bardzo ważna jest dla mnie instalacja serwera minecraft pod właśnie ten vps. Jak to zrobić? Pozdrawiam.

Polecam ten temacik :wink:

1 polubienie

To ja jeszcze:

1 polubienie

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

Temat do zamknięcia.

Tematów nie zamykamy, mozesz oznaczyć najlepszą odpowiedź (rozwiązanie problemu):

Polecam :slight_smile:

1 polubienie

Przepraszam, nie wiedziałem o takiej możliwości. Już poprawiłem :slight_smile: Pozdrawiam serdecznie.