Polski Czy Francuski

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Francuskiego VPS 4 gb ramu ale mam dylemat czy nie kupić polskiego 3 gb ramu ze względu na lokalizacje. Możecie mi napisać co bardziej warto kupić, francuski ale lepszy i dalszy czy polski słabszy ale bliższy

Zależy co chcesz hostować. Oferta PL dysponuje szybszym dyskiem, oraz mniejszym pingiem, ale różnica wynosi około 20ms i jest praktycznie nieodczuwalna, więc to niewielki profit.
Oferta FR to więcej procesora i i ramu, ale to sam sobie musisz odpowidzieć, czy na pewno jest Ci tyle potrzebne :stuck_out_tongue:

Planuje zrobić serwer Garry’s Mod i zastanawiam się jaki ping byłby przy 20-40 osobach

W tym momencie do mojego vps w PL mam 24ms pingu, a do serwera w FR 31. Taka różnica jest własciwie nieodczuwalna

Możesz sprawdzić sobie sam:
PL - 54.38.49.45
FR - 87.98.142.162

1lajk

Dobra dzięki, więc myśle że lepiej na ten miesiąc wykupić go na francuski i przetestować jak będzie się sprawował

Polska lokalizacja będzie lepszym wyborem ponieważ gry source bazują na jednym wątku, sprzęt w PL jest nowszy, nowszy CPU, dyski NVME.

CPU jest takie same :slight_smile:

Nie jest, w wypadku oferty FR CPU to i7 6700K, a na PL i7-7700K, w różnym stopniu podkręcenia. Już na zwykłych, bazowych zegarach 7700k wypada lepiej https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-Intel-Core-i7-6700K/3647vs3502

1lajk

Myślę, że wybiore francuski vps ponieważ on ma dwa wątki cpu a chciałbym mieć serwer Garry’s Mod i TS3

TS3 ciągle na tyle mało, że jak serwer nie przesadzi to nic się wielkiego nie stanie.

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.