Polski Czy Francuski

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Francuskiego VPS 4 gb ramu ale mam dylemat czy nie kupić polskiego 3 gb ramu ze względu na lokalizacje. Możecie mi napisać co bardziej warto kupić, francuski ale lepszy i dalszy czy polski słabszy ale bliższy

Zależy co chcesz hostować. Oferta PL dysponuje szybszym dyskiem, oraz mniejszym pingiem, ale różnica wynosi około 20ms i jest praktycznie nieodczuwalna, więc to niewielki profit.
Oferta FR to więcej procesora i i ramu, ale to sam sobie musisz odpowidzieć, czy na pewno jest Ci tyle potrzebne :stuck_out_tongue:

Planuje zrobić serwer Garry’s Mod i zastanawiam się jaki ping byłby przy 20-40 osobach

W tym momencie do mojego vps w PL mam 24ms pingu, a do serwera w FR 31. Taka różnica jest własciwie nieodczuwalna

Możesz sprawdzić sobie sam:
PL - 54.38.49.45
FR - 87.98.142.162

1lajk

Dobra dzięki, więc myśle że lepiej na ten miesiąc wykupić go na francuski i przetestować jak będzie się sprawował

Polska lokalizacja będzie lepszym wyborem ponieważ gry source bazują na jednym wątku, sprzęt w PL jest nowszy, nowszy CPU, dyski NVME.

CPU jest takie same :slight_smile:

Nie jest, w wypadku oferty FR CPU to i7 6700K, a na PL i7-7700K, w różnym stopniu podkręcenia. Już na zwykłych, bazowych zegarach 7700k wypada lepiej https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7700K-vs-Intel-Core-i7-6700K/3647vs3502

1lajk

Myślę, że wybiore francuski vps ponieważ on ma dwa wątki cpu a chciałbym mieć serwer Garry’s Mod i TS3

TS3 ciągle na tyle mało, że jak serwer nie przesadzi to nic się wielkiego nie stanie.