Pochwal się jakie masz łącze neta

speedtest
Tagi: #<Tag:0x00007f14a08ea4e8>

Nadal uważam że UPC jest najlepsze, dowód:

79.89Mb/s DOWNLOAD, 9.84Mb/s UPLOAD i 30 ms pingu przez wifi (802.11ac) to niezły wynik, nie?
Pewnie po kablu byłoby jakieś 18ms pingu :v

Mój VPN na teraz :wink: a neta mam 250/20 Mbps

więc jest rewelacja :smiley:

Nie, podobne wyniki miała moja koleżanka na ‘zadupiu’ która miała neta z play czy plus :>

Źle nie jest, a nawet niesamowicie biorąc pod uwagę to co ty miałeś xD

No tak, mieszkanie w centrum miasta + LTE od Orange to samo zło, w dodatku jeszcze nie ma w mojej kamienicy światłowodu. Mówią że do końca roku trzeba czekać, a pewnie za 2 lata nie będzie :kappa:

Dlatego #OnlyUPC :v

Również korzystam z oferty światłowodu UPC i jestem zadowolony. Co prawda niekiedy wywala internet, ale nie jest to tak częste jak np. w Vectra :wink:

@koweq @Timo @DoreK
Dopóki nie będzie łącz symetrycznych ( ogólnie dostępnych ) to dysputy na temat firm wiodących mijają się z celem ( a czy firma X, Y czy Z ) ma takie czy inne łącza i ceny to świadczy tylko o tym że ma danym terenie maja monopol i dyktują warunki :wink:

I mam na myśli tylko łącza kablowe nie radiowe ( bo radio i tak zawsze jest do tyłu )

Radiówki mają sens tylko wtedy gdy nie ma opcji na kabel

dla mnie taka dyskusja jest jak najbardziej na miejscu, bo dla mnie liczy się jakość/cena :P.

Wolę mieć 250/20 czy tam 120/20 światłowodu współdzielonego z sąsiadem - bo to chyba tak działa, że to jest współdzielone jakoś, chyba że światłowód ma 1000 megabitów pojemności i 8 klientów się na nim upycha (taki węzeł do vps :smiley: ). Oferta symetrycznego dedykowanego dla mnie internetu 8/8 mbit nie jest zadowalająca :joy:
Aktualnie posiadam około 15 megabitów uploadu i na Raspiego oraz kamery domowe, sporadycznie serwer do gry dla znajomych wystarcza.

owszem o ile masz wybór na danym terenie, a jak nie masz to bierzesz co jest bo nie masz wyboru i koło się zamyka :wink:

ja mając najwyższy pakiet u swojego dostawcy po kilku telefonach jak już nie byłem zobligowany
do lojalki to jakość się poprawiła o 100% a cena stoi w normie od ponad 2 lat a szybkość łącza rośnie średnio 2 razy do roku :wink:

no niestety jak masz łącze np: takie jak ja czyli 250/20 to tylko ty je masz i nikt inny ( a to co piszesz o światłowodzie dzielonym z sąsiadem ) to rachunek też masz dzielony z sąsiadem? raczej nie :wink:

do każdego klienta dochodzi jedna wiązka ( tak powinno być ) włókno: 125 μm najbardziej popularne a to że ( masz taki czy inne łącze to firma decyduje :wink: ) a nie pojemność kabla

a jak chcesz większe łącze to polecam http://www.plix.pl/pl/help/faq#quest2 tylko samu płacić to się nie opłaca :wink: a do spółki nie można

A to co że łącza są nie symetryczne to już pisałem nie jednokrotnie ( w skrócie klienci opłacają łącza z których też dana firma korzysta ) czyli strony etc. itp.

ja osobiście lubię dyskutować z przedstawicielami różnych firm jak chodzą po domach i mają super oferty ( ostatnio byli i proponowali łącze 280 a ja się pytam i le wysyłania i tu zonk pada odpowiedź że 280 na co ja dobrze to biorę ja łącze jest 280/280 wtedy dopiero zarybili o co pytam i nie nie łącze jest 280/28 to oczy wiście dziękuję bo więcej roboty z przełączaniem się na nowego dostawcę ( konfiguracja całej sieci domowej itp. ) a cena porównywalna :wink:

czasami sami nie wiedzą co oferują ( mowa o przedstawicielach ) :smiley:

Mieszkam w mieście gdzie rynku nie ma. XD

Widzę Vectrę, jak u ciebie ze stabilnością? Często jakieś problemy i wywala, czy w porządku?

Nawet Jest spoko. Tylko mój router się co 2 godziny przegrzewa i piszczy.

A to widzisz. Bo z tego co wiem to we Warszawie i kilku innych większych miastach są problemy z Vectrą i często zostają ludzie bez internetu.

Hih u mnie w Mieście bez rynku jest spoko. XD

@Aylin mobilna oranżada też wymiata (wifi trochę osłabia).

Edit: W końcu muszę wejść na dach i lepiej ustawić antenę, bo download często się waha.

- ogółem nie polecam tego ISP / często wywala a za cenę 99,99 PLN można mieć min. 15mb/s uploadu i 80mb/s downloadu.

Faktycznie, 100zł za taki internet nie jest najlepszą ceną. Nie wiem jakich masz ISPów w swoim mieście, ale w UPC masz za 70 zł internet 250 download 20 upload :stuck_out_tongue: