Panel klienta 3.0 - wersja poglądowa frontendu

W porównaniu do panelu v2 oraz poprzedniego projektu v3 (http://demo.lvlup.pro/) zmiany idą jak najbardziej w dobrym kierunku. Nowy panel jest znacznie ładniejszy i bardziej przejrzysty od obecnego :slight_smile:

lepiej sie zajmijcie suportem i dodajcie w końcu w panelu by można było system zmieniać, np z domyślnego na freebsd…

A przycisk “reinstalacja” to co? :stuck_out_tongue:

do dupy to

Rozwiń co masz na myśli, support jest świadczony zgodnie z informacją na stronie.

Jak wejdzie nowy panel to wtedy będzie można pod niego podłączyć budowanie gotowych obrazów różnych systemów dla KVM, sądzę że FreeBSD także :slight_smile:

@Nieznajomy11

Instalator systemów na KVM w panelu klienta ma dostępne póki co niestety tylko Ubuntu 14.04.
Gdy budowałem wtedy ten system reinstalacji to nie wymyśliłem nic lepszego. Dodatkowo wtedy było to projektowane na 50-100 VPSów które wtedy były a nie na ponad 400 tak jak teraz. Minęło trochę czasu i całe szczęście teraz wiem jak to rozbudować.

A post was merged into an existing topic: Podstawy serwera VPS KVM

To wszystko wyjaśnia, nie próbowałem jeszcze reinstalacji z panelu lvlup dla vps KVM. :slight_smile:

Według mnie nowy panel prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, jestem pozytywnie zaskoczony. Widzę, że zmiany idą w lepszą stronę, więc czekam na kolejne aktualizacje. Powodzenia :slight_smile:

Jak dla mnie koszmarnie. Mam wrażenie że cały panel jest jakby za wielki.
Gdy go sobie pomniejszyłem (ctrl+scroll) zaczął wyglądać całkowicie inaczej.
Bardzo lubię MD niestety ten panel mi nie podchodzi.

Masz na myśli jakieś konkretne elementy np. lewe menu, podstronę czy to takie ogólne odczucie odnośnie wszystkich elementów? A może po prostu silne przyzwyczajenie do obecnego panelu v2 ? :slight_smile:

Strona z widokiem ticketa jest zdecydowanie inaczej zbudowana i używa całej dostępnej szerokości zamiast stawiać na prawy panel z pierwszą wiadomością. Ten prawy panel potrafił zmylić sporo klientów którzy dodawali jeszcze wiadomość oprócz samego zgłoszenia z tą samą treścią gdyż prawdopodobnie nie byli pewni jak to działa, tutaj jest wszystko w jedną stronę i od razu intuicyjnie widać jak to działa z chronologicznym ułożeniem jak na chacie.

Wyszła dziś wersja 3.0.0-alpha.3

• Wysyłanie wiadomości w zgłoszeniach
  • Lepsze tłumaczenie, fix dla ikony z wylogowaniem, ładowanie wersji z package.json dzięki @Libter za wniesione poprawki :slight_smile:

Raczej silnie przyzwyczajony nie jestem, bo troszkę świeżym klientem jestem, aczkolwiek mam że kolory do siebie nie pasują, zastosowałbym rozwiązanie jakie podał @LinGruby
Kolor niebieski też bym zmienił na jakiś inny, albo na inną barwę.

Przycisk do wylogowania się powinień być trochę niżej, pod tym zielonym tłem. Wyglądało by to znacznie lepiej.

Pomniejszyłem stronę w przeglądarce do 80% - efekt:

Cały panel dzięki temu jest bardziej przejrzysty, menu nie jest takie wielkie. Powiększyć odrobinkę czcionkę, jakieś małe poprawki i będzie bardzo dobrze.

(Spóźniony xD) Giveaway z okazji roku forum

Mi się podoba, szczególnie to ładnie wygląda:

:smiley:

Ogólnie, to niby jest przy logowaniu “Username” ale akceptuje jedynie email :>

Ja logowałem się za pomocą nazwy użytkownika :open_mouth:

Bunt maszyn!

Ok, kwestie wyskakującego menu dodałem już jako błąd, dzięki! :slight_smile:

Co do koloru górnego paska, tu na screenie dałem kolor jak ze strzałki, sądzicie że tak jest lepiej? Szczerze to nie zwracałem za bardzo uwagi na kolory

Jeśli mowa o innych kolorach to czekam na propozycję hexów lub coś z tej palety
https://vuetifyjs.com/css/colors

Nie jestem designerem więc muszę posłużyć się gotowymi kolorami, czasami marnowałem dni na wybór jednego odcienia i chcę tego uniknąć na przyszłość.

Co do skalowania, bardzo chciałbym uniknąć nadpisywania ustawień biblioteki vuetify, jeśli jednak miałbyś pomysł jak to rozwiązać w kodzie to śmiało twórz pull request i postaram się dodać aby każdy mógł sobie przestawić, tyle czy to ma sens jeśli każdy może to zrobić w 2sek używając Ctrl + rolka lub Ctrl + -/+ i dostosować do własnych upodobań? Wiele serwisów z których korzystam jest dla mnie zbyt małych i wolę powiększyć co by użyć pełnej szerokości. Tutaj zostawiłem wszystko domyślnie i taka jest domyślna “wielkość”.

Można spokojnie używać maila lub username’a, oba działają, przed chwilą sprawdzałem.
Identyczne zachowanie co w przypadku panelu v2.

Postaram się aby można było w środowisku testowym sobie doładowywać konto za darmo co by jeszcze trochę cyferki podskoczyły :smiley:

Niestety koderem to ja nie jestem :<
Według mnie jest znacznie lepiej z tym kolorem, jeszcze zmienić odcień niebieskiego na jakiś jaśniejszy, podobny do tego zielonego i będzie dobrze.
PS: to samo zmodyfikuj w ticketach :>
PS2: to chociaż troszkę zmniejsz szerokość menu jak da radę i wielkość czcionki :slight_smile:

No i jak dla mnie jest bardzo dobrze, a co do reszty to jak będzie się zbliżał termin wydania to się zobaczy :wink:

Dziś wyszła wersja 3.0.0-alpha.4 która zmienia dość dużo w kosmetyce przez upgrade biblioteki vuetify do 0.8.8.

Więcej elementów jest płaskich, przyciski są chyba już bliżej tego jak powinny finalnie wyglądać. Przełącznik stron wygląda bardziej “solidnie” a tytuł obecnej podstrony jest już mniejszy i lepiej mieści się na ekranie telefonu. Ikonkę kluczyka w przycisku logowania zostawiam póki co gdyż wydaje się bardziej intuicyjna a duża szerokość samego przycisku jest po to aby łatwiej i szybciej trafić palcem czy kursorem :slight_smile:
Tutaj czekam na opinię @gabixdev bo wydaje się najbardziej zorientowany w MD :slight_smile:

Trochę eksperymentowałem z widokiem ticketów, sami oceńcie czy jak jest bardziej ściśnięte a nick i data po dwóch różnych stronach to wygląda lepiej. Jest już dodawanie wiadomości w ticketach wraz z licznikiem znaków i wyraźnymi podpowiedziami co jest nie tak jeśli się nie wysyła.

Usunięty jest crash który czasami występował przy logowaniu i wylogowywaniu.

Podczas ładowania wyników w tabeli nie jest już chowana cała treść, paginacja się wyłącza i robi się szara, ale nie znika.

Błąd gdzie zalogowana sesja nie jest wykrywana na stronie Home też jest już usunięty.

Od razu też mówię że przycisk do wylogowania w prawym górnym rogu wyświetla się zawsze i wszędzie gdyż pełni on jednocześnie funkcję przywrócenia do fabrycznych ustawień, co by nie trzeba było czyścić przeglądarki użytkownika ręcznie, wystarczy tylko kliknąć wyloguj.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze stabilności frontendu mimo dość wczesnej wersji. Sądzę że jest spora szansa aby klienci mogli już korzystać ze wstępnej wersji w pierwszych dniach marca.

Ponownie dziękuje @Libter za wniesione poprawki do kodu i zapraszam też innych do wspólnego kodowania gdzie można nabyć sporo doświadczenia z nowymi metodami tworzenia webaplikacji, poczuć satysfakcję gdy kod staje się narzędziem z którego będą korzystać setki klientów dziennie oraz może wziąć też ode mnie kilka złotówek :wink: Jeśli będzie potrzeba utworzenia pokoju na gitterze czy discordzie aby wspólnie kodzić to dajcie znać.

U mnie dalej jest stary kolor na górze, a nie ten ze strzałki :confused:
Przeniósłbym wiadomości z ticketów na bardziej lewą stronę niż na środku.
Ogółem to jest lepiej niż poprzednio :wink:

Nie wygląda mi to na material taki jak np. w aimpanelu, cienie różnią się mocno, a w niektórych momentach są źle ustawione. Póki co mogę powiedzieć tylko tyle, przysiądę przed panelem jak będę miał trochę więcej czasu.