Opinia o kontrowersyjnym discordowym bocie

Cześć, zastanawiała mnie ostatnio opinia użytkowników o botach na discorda, których głównym zadaniem jest reklamowanie serwera na innych serwerach. Przykładem takiego bota jest chociażby Alky, którego używa sporo serwerów i użytkowników według statusu bota, lecz większość nie posiada nawet 50 użytkowników sprawdzając reklamowane przez niego serwery. Z jednej strony możliwość stworzenia reklamy jest przydatną opcją, jeżeli ktoś chciałby rozpromować swój serwer, jednak jest to mało skuteczne dla większych serwerów. Na dodatek ostatnio po wdrożeniu się w temat bota Alky, okazało się, iż bot ten wysyła reklamy również w prywatnych wiadomościach co podobno łamie Discordowy TOS, jeżeli ktoś za to zapłaci. Link do cennika z oficjalnego discorda tego bota: https://cdn.discordapp.com/attachments/570938029766606868/632562394400423936/danzo-systems-pay-ads.png
Ja jeszcze nie dostałem żadnej reklamy w prywatnej wiadomości pomimo włączonych wiadomości od nieznajomych. Co o tym sądzicie?

Łamanie ToS i niechęć użytkowników do reklam skutecznie wyeliminuje takie “rozwiązania” prędzej czy później :wink:

3 polubienia

Discord’owi przydałby się algorytm do wykrywania multikont. Np.: Jeśli zostanie utworzony bot z podobnym nickiem, oraz avatarem, to discord powinien sprawdzać tego typu boty. Podobnie z kontami użytkowników.

Alky już kilkukrotnie został usunięty, a jego właściciel cały czas tworzy nowe multikonta.

Bot Alky to jest jakiś żart codziennie spam na pw, zablokowałem bota, a po kilku dniach zaczął mi znowu spamować z nowego konta xD

Takie akcje to naprawde słabe zagrania.

Reklamowanie obcym osobom serwerów na priv nie jest dobrym rozwiązaniem, ludzie, którzy szukają społeczności dla siebie i mają jakiś gust czy poziom to nie będą wpadali na byle serwer, który zareklamuje im się na priv.

Serwer powinien mieć się czym reklamować sam z siebie, powinien przyciągać graczy organizacja i zawartością. Takie boty (nie zawsze) psują tylko reputację i wizerunek serwera.

1 polubienie