Oficjalny serwer Discord

Ze względu na duże zainteresowanie takim czatem plus pomyślne jego testy przy okazji eventu

oraz niedoróbki obecnego shoutboxa jako pluginu w Discourse który chyba nigdy nie będzie już stabilny - mogę zapowiedzieć prawie gotowy serwer Discord który jest dostosowany do społeczności LVL UP.

Jest jeszcze trochę niedoszlifowany ale sądzę że pomożecie to wszystko wyregulować, chodzi mi tu głównie o dostęp do uprawnień dla danych poziomów zaufania oraz kolory.
Internet obecnie jest pełen trolli i toksycznych osobistości co wychodzi w praniu na czatach nawet jeszcze bardziej niż na forum więc postanowiłem zsynchronizować na ile technicznie się da poziomy zaufania Discourse wraz z rangami na serwerze Discord. To jak mi się to udało (bądź nie), oceńcie w kolejnych postach co byście zmienili (bądź nie).

To dość wczesny etap więc póki co jeszcze nie dodaje czatu głosowego.

Zaproszenie którego możesz użyć aby dołączyć do serwera znajduje się na końcu tego posta :slight_smile:

Poziomy

Brak weryfikacji

Użytkownik może zobaczyć kanał powitalny i weryfikacyjny

LVL 0

Globalnie

• Tworzenie zaproszeń

Kanał pogaduchy

• Czytanie wiadomości
  • Czytanie historii czatu
  • Dodawanie reakcji do wiadomości

LVL 1

To co w LVL 0 plus:

Kanał pogaduchy

• Wysyłanie wiadomości

LVL 2

To co w LVL 1 plus:

Kanał pogaduchy

• Zamieszczanie linków
  • Załączanie plików
  • Używanie zewnętrznych emoji

LVL 3

To co w LVL 2 plus:

Globalnie

• Dostęp do dziennika zdarzeń
  • Zarządzanie emoji

Kanał pogaduchy

• Wysyłanie wiadomości TTS
  • Przypinanie wiadomości oraz usuwanie postów innych użytkowników
  • Powiadamianie wszystkich

Czyli wszystkie możliwe uprawnienia dla kanału

LVL 4

To co w LVL 3 plus:

Globalnie

• Złoty kolor rangi

Moderator

Użytkownik ma wszystkie globalne i lokalne uprawnienia oraz zielony kolor rangi.
Można tagować @Moderatorzy

Obsługa lvlup.pro

Wszystkie uprawnienia moderatora oraz zielony kolor rangi

Zaproszenie na serwer

Aby dołączyć, kliknij na link poniżej

Poziomy zaufania na forum
Ciekawe pytania - do samego Pana Michała!
Serwery www padły
Pytanie o poradnik

Moim zdaniem zamieszczanie plików powinno być możliwe już od lvl 2, ponieważ jest to też wrzucanie obrazków bezpośrednio na discorda, czego brak jest dosyć uciążliwy

o matko Discord wygrał :wink: już myślałem że powstanie jakiś TS pod patronatem lvlup.pro :wink:

No chyba że te całe poziomy zostaną przeniesione z forum to nawet był skłonny się tam zalogować choć i tak Discord do mnie nie przemawia ze względu że nie można swojego serwera postawić :wink:

ot takie moje luźne rozmyślania :wink:

Pomysł bardzo dobry, ale pojawia się kilka spraw:

To musisz dać każdemu, bo nie będzie widział żadnych wiadomości na kanale, nawet tych, które pojawiły się po jego wejściu na serwer -> popatrzy na inny kanał i wracając na tamten już nie zobaczy.

Też bym zablokował ogólnie, zbyt duże zamieszanie robi.

Lvl 4 na Discourse to nie jest czasem Moderator?
W takim razie będzie to nieosiągalne dla użytkownika, a Mod i tak będzie miał zielony kolorek :wink:

A tak to reszta wydaje mi się w porządku.

Ok, zmienione.
W sumie nie pomyślałem że wrzucane obrazki to też pliki :stuck_out_tongue:

Tak, głównie ze względu na IMHO fenomenalny czat tekstowy.
Ten z TSa nie ma do niego nawet startu.
Jeśli chodzi o czat głosowy to są porównywalne, ale to będzie głównie serwer tekstowy bo jest to zastąpienie shoutboxa.

Tak, przechodzisz weryfikację która trwa może 1min bo wymaga odpalenia dwa razy jednej komendy i wklejenia kodu w opisie profilu na forum. Po weryfikacji jest automatycznie ustawiany trust level taki jak na forum :slight_smile:

Z mojej perspektywy chciałem aby ewentualne świeże konta szkodników nie mogły zaglądać w odmęty wiadomości ale z tego co piszesz byłoby to bardzo niepraktyczne dla uczciwych użytkowników więc już to zmieniłem i to ma każdy poziom.

Po coś twórcy to dodali, sądzę że w odpowiednich rękach nie będzie z tym problemu :wink:
LVL 3 posiada 18 osób na forum co jest raczej wąskim gronem dlatego zdecydowałem się na taki ruch.

Każdy mod ma TL 4 ale nie każdy TL 4 ma moda.
TL 4 to prawie mod i pewnego rodzaju wyróżnienie, dlatego zostaje póki co w tej formie.
Da radę mieć TL 4 jako zwykły użytkownik ale trzeba być bardzo aktywnym :slight_smile:

A w wypadku zmiany trust levela nasłuchiwanie jakimś specjalnym hookiem, czy praca cykliczna?
a może zapomniane? :kappa:

Póki co bot jeszcze nie synchronizuje zmian po weryfikacji.
W ciągu najbliższych dni powinno jednak się to pojawić.
Praca cykliczna tu w zupełności wystarczy, potem może dodam też webhooki ale tylko aby to przyspieszyć plus dać rzadszego crona bo webhooki nie są aż tak pewne plus nie wiem czy taki event jest w Discourse, posty czy wątki na pewno.

Według mnie nie było by żadnym problemem na Discordzie wpisać jeszcze raz !zweryfikuj w celu otrzymania tam aktualnego poziomu. Ale można sie bawić w automatyzacje :smiley:

W wypadku awansu tak, gorzej jeżeli ktoś spadnie ze swojej pozycji, wtedy raczej niechętnie żegnałby się z benefitami

Racja.

A wracając jeszcze do poziomu 4 to cytat z wątku o poziomach.
They can get to trust level 4 by…
Manual promotion only at the moment!
Będą rozdawane? @Jebanany aktualnie ma z nie-moderatorów :smile:

A można spaść w sumie? :thinking: :thinking:
Jak ktoś wyrwie bana to powinno od razu synchronizować to fakt :smiley:

Jest spora szansa że customowe rangi i grupy które były nadawane zostaną zamienione w niektórych wypadkach na TL 4, to w ramach porządków które niedługo zapowie @Aylin :smiley:

Testy bota wypadły pomyślnie, zapraszam wszystkich na serwer.
Zaproszenie w tym poście oraz pierwszym

A to nie jest tak, że jak ktoś zbierze ostrzeżenia to mu spada jak ma wysoki? :thinking:

Usunąłem Discord verify z opisu, nie zepsuje bota?

Opis jest potrzebny tylko przy weryfikacji, potem już nie.
UPbot już Cię wystalkował i wie gdzie Cię szukać :cowboy_hat_face:

Ja już jestem na jakichś serwerach discordowych, ale tam występuję pod inną nazwą użytkownika. Czy da się zrobić tak, że na tutejszym serwerze będę miał nick “Lempik”, a na innych serwerach inny nick?

Po weryfikacji bot na Discordzie przypisze Ci nick z forum :slight_smile:

Oby to było nie było nadużywane. c:

Czyli mój nick na innych serwerach pozostanie ukryty dla reszty (oprócz Ciebie i SystemZ)? Nie chcę zdradzać tamtego swojego nicku.

Będziesz widoczny z nickiem jak na forum ale oryginalny nick taki jak masz na Discordzie jest zawsze jawny dla wszystkich jak się przyjrzą bliżej.
Jeśli zaś na jakimś serwerze masz inny nick niż konto Discordowe to nikt go nie pozna bo jest on tylko na tym jednym konkretnym serwerze.
Daj znać co chcesz ukryć, czy to taki nick jaki występujesz np. w PM czy na konkretnym serwerze?

Dzięki za odpowiedź, napiszę to w tickecie.