Obsługa VPS KVM

Witam,
zamierzam kupić serwer VPS z wizualizacją KVM lecz nie wiem czy sobie poradze z konfiguracją.
Aktualnie posiadam serwer VPS OpenVZ i moje pytanie jest takie:
Czy konfiguracja i obsluga VPS z wirtualizacja KVM jest trudniejsza (bardziej zaawansowana) od wirtualizacji OpenVZ.
Chcę zmienić wirtualizację ze względu na gwarantowane zasoby i ochronę Anty DDoS w wersji KVM
Z góry dziekuje za odpowiedź!

VPS KVM posiada już konfigurację oraz ochrone DDoS.
Obsługa: Taka sama, raczej.

A logowanie do VPS tez przez root?
Bo slyszalem że trzeba przez innego użytkownika i potem na root.

Z tego co się słyszy, w razie bezpieczeństwa warto ponoć używać usera zamiast root. Ja od lat używam root i nigdy nie miałem z tym problemów.

Obsługa w pewnym sensie jest większa, bo masz możliwość używania Proxmoxa.

Co do ochrony - masz możliwość używania filtrowania UDP.

KVM nie używa jądra matki, dlatego możesz używać dowolnych systemów - od Windowsa po FreeBSD.

Po instalacji/reinstalacji serwera otrzymujemy dane do użytkownika user, a nie do root. Jest to po prostu kwestia bezpieczeństwa.

A co to jeat ten Proxmox?
A jak dostajemy dane do konta user to jakie jest haslo do root’a?

Standardowo po zakupie otrzymujesz zainstalowany system Ubuntu. Możesz zainstalować sobie inny system, dowolny (od freebsd, po debiany, centosy i windowsy) poprzez proxmox - instalacja jest wtedy reczna - z obrazu plyty. Montujesz taki obraz w “stacji dyskow” vpsa i odpalasz konsole proxmoxa + wybierasz boot z plyty.

Hasło do roota/userka w przypadku standardowego ubuntu dostajesz przy reinstalacji (chyba na maila, ale reki sobie nie dam uciac). W przypadku instalowania innego systemu to sam sobie to haslo ustalasz podczas instalacji.

Proxmox natomiast to jest pewnego rodzaju “panel” dla twojego vpsa, w ktorym mozesz nadzorowac jego dzialanie, reinstalowac, dostosowywac roznie rzeczy.

Hasło do root nie jest podawane ze względu na zachowanie bezpieczeństwa.

nie myl chłopakowi :wink:

dostaje hasło do user'a, hasło do root'a sam musi sobie ustalić ( wszystko co do kupna KVM )

@WoZZowskY poczytaj na początek poczytaj: