Niedostępność VPS

Z jakiej racji mają zmniejszyć cenę, bo jakiś serwer TeamSpeak sobie tak życzy? Kurde, jak by się tak dało to świat byłby lepszy :wink:

Jest to zupełnie inny, nowszy sprzętowo i software’owo i po prostu lepszy serwer, więc na pewno będzie trochę droższy za tę samą konfigurację

Może z takiej, że stracą dużą cześć klientów, co posiadają serwery OpenVZ.

Głównie o co mi chodzi? OpenVZ używam pod aplikację, stronę oraz boty muzyczne ten pakiet:

• Typ wirtualizacji: OpenVZ
  • Pamięć RAM: 6144 MB
  • Ilość vCPU: 2
  • Pamięć wirtualna (swap): 768 MB
  • Typ dysku: SSD
  • Pojemność dysku: 22 GB
  • Szybkość Internetu: do 200 Mbit
  • Transfer miesięczny: Bez limitów
  • Centrum danych: OVH

Cena: 32,95 PLN

Czyli patrząc na KVM, musiałbym wybrać tą serie na moje potrzeby:

• Anty DDoS: Game
  • Typ wirtualizacji: KVM
  • Pamięć RAM: 8192 MB
  • Ilość vCPU: 3
  • Typ dysku: SSD
  • Pojemność dysku: 45 GB
  • Szybkość Internetu: do 250 Mbit
  • Transfer miesięczny: Bez limitów
  • Centrum danych: OVH

Cena: 69,90 PLN

Więc na dobry rozum, nie opłaca się usługa KVM na aplikacje, stronę oraz boty muzyczne bo można znaleźć tańsze usługi na innym hostingu o takich potrzebach…

Po pierwsze, OpenVZ idą już powoli do grobu na tym hostingu, a zawsze jest nowa oferta KVM+, o wiele tańsza

Musiałbym wybrać ten pakiet:

• 8GB RAM
  • 3vCPU
  • 45GB SSD
  • 69,90zł / 30 dni

Więc teoria jest taka, że się nie opłaca brać takiego pakietu z takimi parametrami za taką cenę… Troszkę jest to przesadzone według mnie jak i innych moich znajomych z którymi rozmawiałem i mają usługę OpenVZ na lvlup… Nie będę angażował się w to, jakie macie zamiary i wgl… Ale popatrzcie na to, że możecie stracić klientów.

Tak z innej beczki, ile jest aktywnych usług OpenVZ a ile KVM? :slight_smile:

Jeżeli mielibyśmy patrzeć z takiej perspektywy jak Ty… To klienci uważali by, że klienci, którzy posiadają KVM są lepiej doceniani?

@SystemZ Czekam na twoją odpowiedź!

Pozdrawiam :slight_smile:

Również posiadam OpenVZ na TeamSpeak dla znajomych, ale planujemy migrację na KVM, bo jednak są problemy nie raz z tymi serwerami

W moim przypadku, OpenVZ to tylko pod funkcjonalność… :slight_smile: TeamSpeaka dla znajomych też można, publicznie już nie bo nie ukrywajmy, ochroona OpenVZ jest marna. ;3

Rozumiem Cię, ale też spójrz na tematy w których wypowiada się SystemZ i Aylin ile problemów powoduje u nich utrzymywanie OpenVZ, widocznie przekalkulowali że bardziej się opłaca wycofać je z oferty niż utrzymywać, zresztą są też rozwiązania innych usługodawców z których możesz skorzystać, nikt na siłę Ciebie tu nie trzyma :smiley:

No jeżeli cena będzie tak zawyżona to niestety, będę się żegnał z hostingu. ;]

Cena wcale nie jest wysoka, a KVM są znacznie lepsze i mocniejsze niż OpenVZ =)

Proszę bardzo, znajdź inny hosting OVZ, potem nie dziw się że ze stabilnością tej technologii jest niefajnie, nie dziw się że procesor nie wystarczy, nie dziw się że ochrona anty-ddos leży, nie dziw się że wsparcie jest słabsze, nie dziw się że masz bardzo stary kernel, nie dziw się że coś może nie odpalić z właśnie powodu starego kernela, muszę przyznać - bardzo rozsądne podejście, bo tanie lepsze!111

Cena serwerów OpenVZ jest taka niska, ponieważ działają one na dosyć starym sprzęcie, który powoli staje się już zbyt wadliwy, z nimi jest masa problemów - jeżeli chce się mieć niezawodną usługę, to potrzebny jest nowszy sprzęt, który kosztuje więcej, a nikt poniżej kosztów nie będzie oferował usług :thinking:

Co więcej, wiele hostingów oferujących serwery OpenVZ mocno overselluje, zanim dotarłem na lvlup przeszedłem przez 5 innych hostingów, które mocno oszukiwały mnie na zasoby.

oferty OVZ które są aktywne będą aktywne znikną tylko nowe oferty, a KVM jest o niebo lepsze nawet ze względu na działający iptables czy TUN/TAP ( czy możliwość instalacji swojego ulubionego distro ) a pakiet który wymieniłeś za te parę groszy ( 69,90zł / 30 dni ) to znajdź tańszy z takimi zasobami :wink:

a poza tematem który przeczytałem cały ( dla mnie mógłby mieć góra 15-20 sensownych odpowiedzi na Twoje pytanie )