Niedostępność VPS

Nie ma co winić lvlupa, bo wina nie leży po tej stronie. Awarie to rzecz normalna, wydarzyć się może zawsze.

To nie chodzi tutaj o jakiekolwiek groźby, które tutaj piszecie… Nie mam też pretensji do samego hostingu - lvlup… Po prostu, denerwuje mnie już to bo chce rozwijać swój projekt a nie płacić za coś, co pada… Wczoraj to 3x VPS nie działał … To albo naprawiają tak, żeby to miało ręce i nogi a nie na odwal się, że znowu pada …

To pisz do OVH. z pewnością Ci pomogą i jeszcze rekompensatę dadzą :kappa:

No ale dlaczego jako klient hostingu lvlup mam pisać do OVH? Lepiej będzie jak @SystemZ skontaktuje się z nimi i sam mi przedłuży usługę przez okres, który nie był dostępny…

Bo cały czas płaczesz o to że u nich coś nie działaŁO?

Po co, skoro OVH wiedziało o problemie i go naprawiało?

Czemu hosting ma to robić, skoro niedostępność usługi nie była zależna od niego, tylko od OVH?

Jeśli problem jeszcze się powtórzy możesz kupić nowy vps, który pewnie zostanie zainstalowany na innym węźle.

@DoreK Nie będę tracił czasu na to, żeby Ci odpisywać bo nie ogarniasz i żyjesz w innym świecie…

@Nioo raczej pójdę na inny hosting. ;]

Który również będzie korzystał z OVH?

No na razie to można stwierdzić że tylko Ty nie ogarniasz i żyjesz w innym świecie który nazywa się świat w którym nic nie może się zepsuć :kappa:

@Timo Nie koniecznie… Nie każdy korzysta z OVH. ;]

@DoreK Póki co to tylko dostaje informację od użytkowników a nie od samego hostingu… Pozdro.

Ale robi to zdecydowana większość hostingów dostępnych w Polsce. No chyba, że chcesz iść do nazwa.pl i płacić za to samo 2-3 razy więcej

Bo jesteś na forum, informacje od hostingu to raczej miejsce ticketów :woman_shrugging:

@DoreK Napisałem wczoraj zgłoszenie, czekam nadal na odpowiedź :slight_smile:

No, a lvlup ma chyba na odpowiedź do 48h, dobrze pamiętam?

To czekaj, regulaminowo 48 godzin :stuck_out_tongue:

Aj tam, czasami się zdarza tydzień :kappa:

Dobra tam, jak sporo jest ticketów to idzie wolniej, to mały hosting przy którym i tak jest co robić. A forum i użytkownicy też właśnie po to są @Entrone - żeby pomagać sobie nawzajem i odciążyć trochę administrację hostingu

Niestety to już druga tego typu sytuacja jeśli chodzi o VPSy OpenVZ. Jest to powtórka z rozrywki z tego co działo się w RBX-2. Wtedy mieliśmy większego pecha bo leżały 3 węzły i co się jedne podniosły to następne padały.

To jest też kolejny powód dlaczego ta oferta jest w trakcie wycofywania. Sprzęt ma już swoje lata, a awarie są coraz częstsze. Jak skończę zapowiedzianą modernizację oferty KVM to będę kontynuować wycofywanie węzłów OpenVZ. Obecnie często zamiast robić to co powinnam (zgłoszenia, promocje, panel v3) zajmuję się migracjami padłych węzłów, a na deser dostaję kubeł pomyj w zgłoszeniach za to że to moja wina że w OVH zasilanie padło lub że dysk postanowił wyzionąć ducha ze zużycia :slight_smile:

Nie mam wpływu na to co dzieje się w datacenter i nie odmłodzę sprzętu. Jest jedno dobre rozwiązanie na obecną sytuację - migracja na ofertę KVM. Jest to nowy sprzęt który nie robi psikusów, “siedzi” na tych węzłach nowy panel Proxmox oraz są ogólnie większe możliwości w tej ofercie.

Od siebie dodam że też miałem (wielokrotnie) problemy ze stabilnością OVZ, dlatego przeniosłem się na KVM :wink:

To jak już mam się przenosić na KVM to zmniejszcie cenę tej usługi na takie, jakie są aktualne pod OpenVZ.