Niedostępność VPS

Witam,

Parę minut temu napisałem zgłoszenie o niedostępności serwera VPS.

Nie otrzymałem żadnej jeszcze wiadomości meilowo ani w ticket.

Mogę uzyskać informację?!

Obserwując http://status.lvlup.pro/ natrafiłem na informację o niedostępnym VPS.
Zapewne wkrótce pojawi się oficjalna informacja :wink:

Ale to serwer VPS został zablokowany czy o co tutaj chodzi?

Jeszcze non stop otrzymuje takie powiadomienia w panelu: https://gyazo.com/3536873a373d2893bac8cdcebca034cc

Kpina jakaś…

Nie, z twoim VPS wszystko okej.
Wystąpił jakiś problem z serwerem nadrzędnym (tam, gdzie stoi twój VPS).

Nie, serwer nie został zablokowany a awaria nie jest zależna (prawdopodobnie) od lvlup, pewnie ovh znów miesza.

Dzisiaj to juz 3x raz mój serwer VPS jest niedostępny…

Widocznie problem z serwerem nadrzędnym utrzymuje się.

Wina leży po stronie ovh, screen z statusu OVH RBX-1:

Dziękuje za informację.
@SystemZ czekam jeszcze na dalsze informacje.

@Entrone cierpliwie poczekaj na odpowiedź obsługi lub oficjalny komunikat na forum o tej awarii.

Nic nie możemy zrobić na ten moment, a pospieszajac nic nie wskórasz :wink: (:hammer::hammer:)

musisz poczekać nic nie da tobie pisanie musisz po stronie ovh kiedy wstanie szafa o id 08F13

Węzeł n55 działa już poprawnie, zasilanie wróciło do niego jak i do połowy dedyków które leżały dotknięte brakiem prądu. Na screenie poniżej widać że to nie koniec problemów w RBX-1, nie wszystko jeszcze im działa. Wszystkie węzły jakie mamy zlokalizowane w tej serwerowni obecnie działają i mają się dobrze (i niech tak pozostanie) :slight_smile:

Będzie zwracany czas niedostępności VPS?

Niestety, serwer VPS faktycznie działał ale już nie działa:

Chyba jednak się pożegnamy skoro takie incydenty mają miejsce.

Takie problemy mogą pojawić się wszędzie :v

Chcesz się żegnać z powodu awarii ovh, nie lvlup? OVH to jeden z najpopularniejszych dostawców serwerów dedykowanych, w takim razie żegnasz się z hostingiem titanaxe (vps i www), ovh, lvlup, enderchest, hostandplay, mineserv, crafthost… :thinking:
Jeszcze raz trzeba podkreślić, to nie wina LVLUP i jeśli raz na jakieś 3 miesiące zdarzy się taki incydent (pewnie nawet większe otręby czasowe) to chyba nie jest tak źle? Szkoda, że akurat trafiło na ciebie w takiej chwili.

SystemZ raczej nie wyłączałby specjalnie klientowi serwera, bo LVLUP też zależy na dobrym uptime i zadowoleniu klientów. Niestety mamy godzinę 9:18 a sytuacja w datacenter ovh pozostaje bez zmian, na co LVLUP nie ma wpływu.

ovh

Wygląda na to że OVH naprawiło awarie, a serwery z węzła n55 powinny już działać prawidłowo. :slight_smile:

Póki co działa, zobaczymy na jak długo…

To brzmi trochę jak groźba :v (według mnie)

Narzekaj jak będziesz miał problemy od strony LVL UP i nie będziesz mógł normalnie z VPS’a korzystać przez tydzień, a nie wtedy, kiedy to u OVH coś się zrypało i LVL UP nie ma z tym nic wspólnego :wink: