Nie mogę połączyć się z vps przez putty, sftp itp

A masz dostęp do powłoki VNC w Proxmox’ie?
Jeżeli tak, to spróbuj wysłać pakiety ping np. na lvlup.pro

Jak znajdziesz dla siebie jakiś adres IP z tego poradnika, to później wpisz sobie o takie coś:

echo “nameserver JAKIS_IP” > /etc/resolv.conf

I rebootnij VPSa. Czy coś na tym VPSie masz postawione - np. serwer WWW czy MC itp. ?

Zrobiłem tak jak napisałeś i bez zmian.

Nie mam nic, to jest czysty vps, wczoraj kupiłem taki dostałem i od początku takie problemy.

Skoro nawet nie pinguje po ustawieniu DNSów, wygląda to na źle skonfigurowaną kartę sieciową. Sprawdź dokładnie. Sprawdź czy masz kartę sieciową używając ifconfig eth0 lub ifconfig venet0 - wynik wyślij

Sprawdziłem plik resolv.conf i po restarcie cofa wszystkie moje zmiany, które tam zrobiłem (czyli np. to co napisałeś). http://prntscr.com/dtkcf2

Spróbuj zresetować sieć używając service networking restart

Przepisz dokładnie :wink:

Rzeczywiście :wink: Mój błąd. Poprawiłem, ale nie rozwiązało to problemu.

Moim takim “banalnym” pomysłem jest reinstalacja :stuck_out_tongue: Jak nie chcesz to poszukamy dalej problemu - reinstalacja potrwa parę minut, ale może skutkować możliwością połączenia :slight_smile:

Wykonałem reinstalacje - nadal to samo :confused:

A wcześniej dostałeś maila z hasłem ?

Widzę, że @SystemZ jest to może Nam pomoże :smiley:

Tak dostałem

VPS uruchomiony, wskaźniki pokazują cokolwiek?

Tak mi przyszło takie głupie pytanie a ten temat czytałeś?

Czytałem. Problem w pewnym sensie rozwiązany. Okazało się, że poprzednia osoba która posiadała tego vps załatwiła na nim blokadę i kupiłem zablokowanego vps… trochę dziwne, ale cóż. Czekam póki co na odblokowanie.

No to wesoło, acz dziwne :wink: