MortisRPG

Nie mogę się doczekać wspaniała robota :slight_smile:

Demo już jutro o 16:45.
IP będzie załączone jutro w tym samym temacie.
Zapraszamy na discorda na kanał #info, gdzie podane są pełne informacje dot. dema.

Dorzucamy przydatny poradnik przed demo!

IP: demo.mortisrpg.pl
Wersja: 1.12.x
22.09.2018 16:45 -> 24.09.2018 24:00
Ostatecznie zrezygnowaliśmy z planu demo i zostawiamy początkową rozgrywkę wraz z instancją tytana do testowania. :smiley: Sama ona zajmie sporo czasu.

Serio, mając premium muszę się rejestrować?
image
i…
image
mi to wygląda na brak wsparcia dla premium - trochę słabo.

Po zarejestrowaniu się muszę dodatkowo się logować - po co?

image
Brak polskich znaków (we wszystkich miejscach). Sądzę, że nie ma żadnego problemu aby wprowadzić ich wsparcie, skoro korzystacie z serwerowej paczki zasobów.
Do paczki zasobów też mam zastrzeżenie:
image
Nie widać tekstu, proponowałbym zmianę koloru tła.
Kolejnym małym mankamentem jest…
image
Brak dostępu do listy osób online oraz brak polskiej translacji pluginu Essentials - kwestię translacji da się łatwo zmienić w jednej linijce konfiguracji owego pluginu.

image
Tak trochę nie do końca widać skina postaci.

Nie znam się kompletnie na serwerach RPG, wszedłem sprawdzić tylko jak to wygląda, trochę do poprawy jest. :wink:

Wydzielono 4 posty tworząc nowy wątek: Dyskusja nt. autoryzacji premium na serwerach nonpremium

Polskich znaków jeszcze nie zdążyliśmy dodać do resourcepacka, rozwijamy bardziej ważne rzeczy cały czas.
Co do logowania po rejestracji, zapomniałem to zmienić, a co do essentialsa -> na głównej wersji serwera go nie będzie po prostu.
A skiny w lobby nie są jeszcze skonfigurowane ze względu na ich ilość (122), po prostu nie było czasu.

Fajny serwer, poza drobnostkami do naprawy o których jak widzę już twórcy serwera wiedzą nie mam uwag :slight_smile:
Tak powinno wyglądać demo, tego oczekiwałem :+1:

Dziękujemy! :smiley:

Może nie są to linie dialogowe których potrzebujemy, ale definitywnie na nie zasługujemy :kappa:

Też mam ciekawy przypadek :kappa:

Pograłem troche, chciałbym się do czegoś przyczepić poza tymi dziwnymi dialogami (a raczej monologami), ale ciężko coś znaleźć. Fajne demo, bugi na ogół poodkrywane i pozgłaszane przez graczy. Boli mnie jedynie ilość mobów poza miastem, zejście z traktów nie jest w ogóle niebezpieczne, różnorodność mobów jest niska, ale mam nadzieję że się to zmieni w pełnej wersji. Gdy demo się zaczynało naprawde denerwujące było wykonywanie zadania z topielcami, w 6 osób staliśmy i sępiliśmy te pojedyńcze sztuki które się respiły, kto pierwszy ten lepszy, mogłoby być tych topielców więcej, na większym obszarze.

No fajne fajne, na takie demo czekaliśmy :wink:

Moby są dostosowane pod grę 2-3 graczy, żeby ich za wiele nie było, ale racja - zejścia ze szlaków powinny być bardziej niebezpieczne i weźmiemy to pod uwagę.
Dzięki za opinię! :smiley:

Proponuję więc, żeby w wypadku mobów questowych, serwer sprawdzał ilu graczy z aktywnym questem na dane moby jest w okolicy i zwiększał częstotliwość lub ilość spawnowanych mobów, żeby sprostać zwiększonemu popytowi na nie, a jeżeli będzie ich za dużo, bo się naspawnowało, a gracze poszli dalej, to można zawsze niedyskretnie je usunąć z mapy :cowboy_hat_face:

Dobry pomysł!

Rozumiem że @SebxteR chodziło o porównanie dema tego a tamtego więc się do tego odniosę.
Tamte wyszło słabo, te wyszło tak jak trzeba gdyż pokazało że jest znaczny postęp.

Jest postęp i serwer wygląda całkiem fajnie, z tego powodu decyduje się na przedłużenie współpracy.
Muszę jeszcze tylko ustalić dodatkowe warunki, szczegóły wkrótce.

Demo zakończone! Odwiedziło nas ponad 90 graczy przez te parę dni, co dla nas jest świetnym wynikiem. Dziękujemy wszystkim za wbicie na demo i mamy nadzieję, że się podobało! :smiley:

Współpraca została oczywiście przedłużona. :tada:

Ci, którym demo się spodobało, mogą spać spokojnie i oczekiwać na filmik z rozgrywki. Ekipa ma czas na próbkę gameplay’a do końca tego roku, sądzę że to rozsądny przedział czasu aby przygotować i zmontować materiał. :slight_smile:

Jako że obecnie zajmuję się zmianami jakie zachodzą w lvlup, a SystemZ jest zajęty Aimpanelem 2.0, do opieki nad projektem wyznaczyliśmy @DBanaszewski. To nie oznacza żeby molestować go o szczegóły projektu, tak samo jak uprasza się o nie molestowanie ekipy o szybsze wydawanie filmu itd. :stuck_out_tongue:
Dawid ma nam, zabieganym ludziom, przypominać czy czasem ekipa nie potrzebuje naszej uwagi lub pomocy albo też przekazywać ewentualne prośby z naszej strony. :slight_smile:

No dzień dobry, na tu tylko krótki raporcik zdaję :smile:

MortisRPG ma się bardzo dobrze i nie ma zamiaru umierać w najbliższym czasie :smile:

Mapa jest budowana, do końca 2018r. może uda się osiągnąć 90% (reszta to wykończenia itp.)

Filmik zostanie nagrany już wkrótce :slight_smile:

PS. Dostałem możliwość wejścia na serwer i powiem wam, że jest bardzo fajnie :smile:

Krótki raporcik:

Wszystko OK, ekipa i serwer działa, na bieżąco są łatane bugi, dodawane nowe rzeczy, poszerzana fabuła itp. :smiley:

Czekamy z niecierpliwością na start serwera :smiley: