MortisRPG

News #7 Prace trwają w najlepsze!

1) Mapa - Świat rozbudowuje się wciąż bardzo sprawnie. :> Niestety wrzucam tylko 2 screeny, bo gdy robię tego newsa budowniczy są offline, a ja nie pamiętam co dokładnie ostatnio robili - dorzucę na dniach parę screenów.

2) Strona techniczna - Od strony technicznej sporo poszło do przodu, mamy prawie ukończony rozbudowany system questów, dodane zostały 122 skiny do gry, które dostosowują się do postaci zależnie od poziomu, klasy oraz rasy. Zrobiony został nowy, lepszy system broni, by ułatwić balans rozgrywki, wiele nowych skilli również zostało zaimplementowanych i jak zawsze - usunięto sporo bugów. :smiley:

3) Modele - Wrzucam poniżej parę nowych modeli.

Stay tuned!

Poszukujemy budowniczych do pomocy przy projekcie!

News #8 Chwilowo prace na mapie są wstrzymane z powodu wyjazdu paru budowniczych wliczając naszego głównego architekta. ALE! Strona techniczna jak i każda inna cały czas są w ruchu. Przedstawię poniżej trochę nowości. :smiley:

1) Modele - Tutaj praca idzie bardzo dobrze, co chwile praktycznie mamy nowe modele dzięki naszemu “modelarzowi” Godowi! :>

latajacydywan

2) System Bractw - są już gotowe podstawy jednego z najbardziej rozplanowanych systemów u nas! System potocznie “gildyjny” jest już po części gotowy, będę informował o dalszych postępach w nowszych njusach. :blush:

3) System Questów - poświęciłem godziny, by stworzyć nasz autorski system Questów - i oto jest! System jest bardzo prosty w użytku zarówno dla graczy jak i QuestMakerów. Standardowo, by rozmawiać z NPC klikamy na niego PPM, po czym gdy ujrzymy dialog klikamy na czacie w odpowiadającą nam odpowiedź. Postępy w Questach możemy ujrzeć w naszym menu postaci w zakładce “Questy”.
Screenshot_1243
Screenshot_1244

Poza tym zostały dodane rzeczy typu nowe skille, ikonki i takie mniejsze rzeczy, mogę podrzucić nawet jeden taki o screen z listy skilli na jednej z moich postaci. :smiley:

Screenshot_1242

Widzimy się w kolejnych newsach! :sunny:

Poprosiliśmy zespół o wykonanie małego demka do 22.09.2018. Społeczność forum jasno dała do zrozumienia czego oczekuje od projektów pod banderą LVL UP - prezentacji postępu. Nie lubię “sapać”, bo dobrze wiem jak wygląda proces twórczy (często nie wygląda), jednak deadline jest konieczny do wykonania jakiejkolwiek pracy.
Przynajmniej ja tak mam.

Dodam to co napisałam już @Kaktus - to nie ma być wypolerowana mapa z gotowym wszystkim. Zdaję sobie sprawę, że serwera RPG nie da się zrobić od razu całego, także sądzę że społeczność będzie zadowolna z jakiejś małej lokacji na start :slight_smile:

o panie… najgorsze teraz to czekanie na wykonanie. Serio, nie mogę się doczekać aż serwer będzie gotowy do gry.

@Kaktus ja też Cię pamiętam z YT, dalej czekam na nowe kawałki i streamy :frowning:

Youtube się przejadł. xD

//offtopic
Wcale nie, również wnoszę o dalszą aktywność!

Wnoście wnoście, ale wpierw dajcie mu Mortisa skończyć!

Live z tworzenia Mortisa były by ciekawe :relieved:

ja to np. chciałbym usłyszeć na serwerze klimatyczną muzyczkę stworzoną przez @Kaktus, którą zrobiłby na streamie :stuck_out_tongue:

News #9 Witajcie! :slight_smile:
Od ostatniego newsa wiele rzeczy na naszym serwerze zostało dodanych.
W dzisiejszej gazetce chcielibyśmy pokazać Wam najnowsze wieści z ostatnich paru tygodni!

1) Halo halo, co w zębatce piszczy? :thinking:

W ostatnim czasie na serwer zostało wprowadzone wiele technicznych rzeczy.
Zaimplementowaliśmy w pełni działającą mechanikę maszyn wojennych, dodaliśmy wiele nowych skilli,
a nawet dokończyliśmy pod nie grafiki! Każda grafika ma swój unikalny wzór skill’a.
Screenshot_435

Zamówiliśmy również usługi brygady straszącej - uważajcie! Wiele nowych potworów czeka na Was, aby tylko zdobyć Wasze nędzne mięso! :skull:
Oprócz tego - opracowaliśmy system intuicyjnego tworzenia przedmiotów! Tworzenie itemów bez niego nie było by takie szybkie, jak teraz!
Screenshot_436

Stworzony został także rozbudowany system dropów, każdy customowy potwór posiada własny szablon łupów. A łup, który z niego wyleci może podnieść jedynie gracz, który go zdobył.
Dodaliśmy także balans ekwipunku, oraz dopieściliśmy system broni.
Screenshot_437

2) Miejsca na mapie

Od ostatniego czasu na naszej mapie wiele się zmieniło. Kilka budynków wyburzyliśmy, a kilka zbudowaliśmy, i na nowo wyposażyliśmy!
Oto kilka zdjęć z budowli:

https://imgur.com/a/4dcWxaj

3) Modele

Na serwerze wprowadziliśmy wiele różnorakich modeli! Mamy nadzieję, że spodobają się Wam :tada:
Oto one:
https://imgur.com/a/MvUA2m5

4) Strona internetowa

Na naszej stronie niewiele się zmieniło. Porzucony został temat tworzenia naszego portalu na WordPressie - zmieniliśmy owy silnik na dość popularnego CMS’a - Symfony.

I to tyle, jeśli chodzi o te kolejne wydanie Mortisowego newsa! :fire:
Pamiętajcie, że pierwsze demo serwera MortisRPG rusza już 22 września! Zapraszamy do wzięcia udziału :smile:

Wstępnie program dema wygląda tak:
Dzień 1 -> Początkowe tereny, poznanie wszystkich podstawowych systemów (bronie, moby, questy itp), przedział poziomowy 1-10 (By nie odkrywać za dużo rozgrywki przed wersją oficjalną), który swoją drogą jest mimo wszystko już mocno rozbudowany.
Dzień 2 -> Zapoznanie z systemem skilli, pvp, statystyk. Nauka walki za pomocą nich i wszystko co z tym związane, zapisy na turniej PvP.
Dzień 3 -> Turniej PvP, gracz, który wygra otrzyma na start parę benefitów.

A tymczasem - do zobaczenia wkrótce! :no_mouth:

Demo dzień po moich urodzinach, można liczyć na jakieś benefity z tego tytułu? :kappa:

Aż tak dobrze to ni ma. >:D

Dam Ci fory w PvP.
~
Zapraszamy do zadawania pytań na Discordzie. =)
@bopke - zaraz się edytuje, tymczasowo: https://discord.gg/UGPVr4

Nie mogę doczekać się dema. Trzymam kciuki!

Link do discorda w głównym poście nie działa :frowning:

Czekam na pierwsze demo, serwer zapowiada się naprawdę dobrze. :slight_smile:

Dużo pisaliśmy o machinach wojennych, tak działa jedna z nich.

Nowy film od nas! :smiley: